Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6-6b01ew - wgranie nowy system, sterowniki

Adamis10 06 Paź 2014 13:02 1395 6
  • #1 06 Paź 2014 13:02
    Adamis10
    Poziom 11  

Witam,

chcę wgrać nowy system na komputer HP Pavilion dv6 Notebook PC, pełna nazwa dv-6b01ew. Aktualny system zainstalowany na komputerze to : Windows Home Premium 64 bit a chcę zmienić na Win 7 Ultimate, dzwoniłem do HP bo nie znałem pełnej nazwy laptopa i sterowników nie mogłem znaleźć, już znam nazwę i stronę sterowników znalazłem :

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCa...l&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=5198204#N189,,

tu mam problem, które z nich pobrać i zainstalować czy też wszystkie bez wyjątku chodzi mi tu o że np. w sterowniku " chipset " mamy 5 plików tak jak w sterowniku dźwięku mamy 3 pliki i nie jestem pewien czy wszystkie pobierać ? Także chce spytać o zawiłości, które mi powiedziano w HP odnośnie tego że wgrany inny system niż oryginalny dołączony do komputera przez HP może powodować problemy np. z łączeniem się z wi-fi lub innymi np, dajmy dźwięku lub kamerki, czy to prawda ?, mówiono mi także że identyfikator produktu może zniknąć, prawda to ? proszę o pomoc, z góry dzięki.

0 6
  • #2 06 Paź 2014 20:27
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Do chipsetu instaujesz pierwsze 2, pozostałe 3 to sterowniki do USB 3.0, musisz wiedziec jaki masz kontroler USB 3.0 i wgrac odpowiedni.

Co do dźwieku Instalujesz pierwsze 2

Co do grafiki instalujesz pierwsze 2 lub pobierasz ze strony producenta chipu GPU

Czy wi fi i rózne inne moga nie działac poprawnie - wątpię. To nie czasy XP.

Adamis10 napisał:
    mówiono mi także że identyfikator produktu może zniknąć, prawda to ?

Tego w ogóle nie zrozumiałem.

0
  • #3 06 Paź 2014 21:44
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Adamis10 napisał:
    Windows Home Premium 64 bit

Chyba Windows XP Home?.
    Zainstaluj system i zamieść screena z menadżera urządzeń.
    Gdyby były problemy, podaj identyfikator sprzętu każdego z nierozpoznanych urządzeń:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

0
  • #4 07 Paź 2014 18:34
    Adamis10
    Poziom 11  

Wgrałem dziś cały system Windows 7 Ultimate mimo głupiego gadania fachowców z HP. Każdy informatyk, programista czy kto by tam nie był od określonego producenta gada że coś tam nie zadziała po wgraniu innego oprogramowania niż oryginalne, które dołączyli, to wiadome tak było, jest i będzie.

Sterowniki wgrałem w kolejności :
    1.sieć
    2.pamięć masowa
    3.bezpieczeństwo
    4.chipset
    5.diagnostyczne
    6.grafika
    7.dzwiek
    8.klawiatura, mysz i urzadzenia wejscia w tym jest touchpad.
    9.oprogramowanie ukladowe
    10.oprogramowanie multimedia
    11.oprogramowanie rozwiazania
    12.system operacyjny ulepszenia i QFE kolejność podobna gdy instalowałem na swoim kompie ten system,
    w sterowniku " sieć " pierwsze instalowałem te od funkcjonalności wlan i bluetooth aby mieć połączenie z internetem co potem się przydało instalując inny sterownik. Dalej leciałem po kolei tak jak podałem instalując od pierwszych do ostatnich plików w każdym sterowniku.

Odnośnie tego identyfikatora produktu to chyba im z HP chodziło o ident. produktu systemu windows, nie zniknął tylko się zmienił na inny chyba " nowszy " :P.

Co do systemu Windows Home Premium 64 bit to faktycznie jest to chyba

Cytat:
    Chyba Windows XP Home?

sądzę że wszystko ok się zainstalowało, gdy jakiś problem wyskakiwał ponawiałem próbę " używając ustawień zalecanych dla tego sterownika przy instalacji w tym systemie " i tak się udawało a gdy nie to następny sterownik, plik był odpowiedni dla tego systemu :-).

Jeszcze tylko mam problem z dyskami w komputerze, było tak że jakimś sposobem dysk lokalny C miał 478 GB czyli chyba całą pamięć komputera natomiast dysk D był podpisany jako RECOVERY D z pojemnością 17,8 GB no i jakiś 3 dysk był. Poszukałem w necie trochę o tworzeniu dysku D, znalazłszy stronkę :
    http://www.trochetechniki.pl/Dyski-i-partycje-pod-kontrola-w-Windows-7,t,4458.html,,
    udało mi się pomniejszyć i usunąć dysk recovery po czym pomniejszyłem dysk C i utworzyłem ponad 200 gigowy dysk D ale jeszcze są jakieś dwa inne dyski które mógłbym usunąć lecz nie wiem czy to nie wpłynie źle na system bo to dyski systemowe chyba lub je jakoś ukryć, co o tym myślicie ?

Dołączam screena menadżera urządzeń i screena tych dysków 4.

0
  • #5 07 Paź 2014 21:07
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Adamis10 napisał:
    są jakieś dwa inne dyski które mógłbym usunąć lecz nie wiem czy to nie wpłynie źle na system bo to dyski systemowe chyba lub je jakoś ukryć, co o tym myślicie ?

Zamieść screena z zarządzania dyskami.

0
  • #7 31 Paź 2014 10:42
    Adamis10
    Poziom 11  

Widzę że nikt nic więcej nie podpowiada w temacie, dyski ukryłem w sposób :

1. Rozwiń menu startowe, wpisz polecenie gpedit.msc i wciśnij [ENTER]. Kliknij dwukrotnie grupę Konfiguracja użytkownika, następnie Szablony administracyjne, Składniki systemu Windows oraz Eksplorator Windows.
    2. W oknie po prawej stronie „ustawienia” znajdziemy funkcję o nazwie „Ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój Komputer”, na którą dwukrotnie klikamy.
    3. Wyświetli się okno, w którym będziemy mogli skonfigurować, który dysk ma nie być widoczny w oknie Mój Komputer. Musimy zaznaczyć pozycję „włączone” i wybrać odpowiednią kombinację dysków na przykład: ogranicz tylko dysk D:., niestety dyski te co chciałem ukryć były określone innymi literami niż dostępne w tym oknie, tak więc zmieniłem litery określające te dyski na A i B po czym wybrałem z okna opcję " Ogranicz tylko dyski A i B, takim to sposobem udało mi się ukryć te dyski w oknie " Mój komputer ".
    4. Po zastosowaniu zmian wybrany dysk nie będzie widoczny w oknie Mój komputer, aby go przywrócić należy w oknie „Właściwości: Ukryj określone tutaj dyski w oknie Mój Komputer” zaznaczyć opcję wyłączone. W ten sposób wszystkie dyski będą domyślnie widoczne w systemie Windows.
    sposób ten znalazłem na stronie " pcfaq.pl ".

Temat uważam za rozwiązany :-).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo