Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór rezystorów dla CNY17 i LTV817 w celu uzyskania maksymalnej przepustowości

06 Paź 2014 20:17 4323 4
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Mała podpowiedź - transoptory z dużym (>100%) współczynnikiem CTR z reguły mają niewielką szybkość działania. Jeśli istotna jest prędkość - szukałbym czegoś z CTR w granicach 40-60%.
  W przypadku tego CNY17, można by pokusić się o podłączenie równolegle do złącza kolektorowego diody Schottky'ego, np. łatwo dostępnej BAT83 (oczywiście zaporowo - anoda diody do bazy, katoda do kolektora). Teoretycznie powinno to zapobiegać głębokiemu nasyceniu tranzystora wyjściowego w transoptorze i nieco zwiększyć prędkość pracy dla dużych prądów sterowania - ale w praktyce różnica może być ledwie zauważalna.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  To może inna propozycja : istnieją scalone separatory sygnału - np. ADuM7510 firmy AnalogDevices. Zasilane z 5V (wyjście z takiego separatora można dopasować do poziomu 3,3V nawet rezystorem i diodą Zenera). Szybkość pracy do 10 Mbps i izolacja galwaniczna do 1kV. Jeden układ może separować jednokierunkowo 5 sygnałów.

  Na znanym portalu aukcyjnym widziałem podobny układ - ADuM1401 - który będzie nawet lepszy, bo może pracować z zasilaniem 3-5V.
  Wada (dla niektórych) - montaż SMD.
 • Użytkownik usunął konto