Witam wszystkich.
Mam pewien problem z wyborem laptopa i chciałbym zasięgnąć waszej rady. Chce kupić laptopa na którym będę mógł pograć w nowe gry. Głownie zależy mi na serii Wiedźmina 1,2 oraz 3 która premierę będzie miała w 2015. Nie zależy mi na ultra ustawieniach, wystarczy mi wysoko-średnia jakość grafiki. Czasem gram w Battlefield z kumplami czy też gry MMOrpg. Jeśli chodzi o cenę to nie popiszę się kwotą jaką mogę przeznaczyć na ten zakup bo 2800 zł to moje max możliwości. Dużo szukałem w necie i wybór jest dość spory, głownie to procesor i grafika wpływa na cenę. No i własnie czy potrzeba mi i7 4 rdzeniowej serii HQ czy wystarczy i5 2 rdzeniowa serii M / H? Przeglądając internet dowiedziałem się że i7 bardziej się grzeją a w laptopie nie ma za dobrego chłodzenia... I ta nieszczęsna grafika przeplatająca się od GF GT720m , RADEONA HD8xxxM po GTX. Wiadomo lepsza karta kosztuje. Ale jak skonfigurować najlepiej? Czy i5 z lepszą karta czy i7 ze słabszą? Co lepsze? Co wybrać? Wiem że radeony lepiej pracują (są wydajniejsze na procesorach 2 rdzeniowych) ale nowe i5 przecież mają 2 rdzenie fizyczne i 2 logiczne przy 4 wątkach.
Znalazłem po długim poszukiwaniu takiego lapopa:
asus r510jk dm011d
Link
Ale czy może lepiej wziąć i7?
1.lenovo-g510
Link
2.lenovo-z510
Link
3.lenovo-z710
Link
A może wy macie jakieś propozycje? I co lepiej i5 czy i7? Lepsza grafa czy procek?
Mam pewien problem z wyborem laptopa i chciałbym zasięgnąć waszej rady. Chce kupić laptopa na którym będę mógł pograć w nowe gry. Głownie zależy mi na serii Wiedźmina 1,2 oraz 3 która premierę będzie miała w 2015. Nie zależy mi na ultra ustawieniach, wystarczy mi wysoko-średnia jakość grafiki. Czasem gram w Battlefield z kumplami czy też gry MMOrpg. Jeśli chodzi o cenę to nie popiszę się kwotą jaką mogę przeznaczyć na ten zakup bo 2800 zł to moje max możliwości. Dużo szukałem w necie i wybór jest dość spory, głownie to procesor i grafika wpływa na cenę. No i własnie czy potrzeba mi i7 4 rdzeniowej serii HQ czy wystarczy i5 2 rdzeniowa serii M / H? Przeglądając internet dowiedziałem się że i7 bardziej się grzeją a w laptopie nie ma za dobrego chłodzenia... I ta nieszczęsna grafika przeplatająca się od GF GT720m , RADEONA HD8xxxM po GTX. Wiadomo lepsza karta kosztuje. Ale jak skonfigurować najlepiej? Czy i5 z lepszą karta czy i7 ze słabszą? Co lepsze? Co wybrać? Wiem że radeony lepiej pracują (są wydajniejsze na procesorach 2 rdzeniowych) ale nowe i5 przecież mają 2 rdzenie fizyczne i 2 logiczne przy 4 wątkach.
Znalazłem po długim poszukiwaniu takiego lapopa:
asus r510jk dm011d
Link
Ale czy może lepiej wziąć i7?
1.lenovo-g510
Link
2.lenovo-z510
Link
3.lenovo-z710
Link
A może wy macie jakieś propozycje? I co lepiej i5 czy i7? Lepsza grafa czy procek?