Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZELMER AQUAWELT czerwona dioda

klaapton 15 Paź 2014 20:20 5970 8
  • #1 15 Paź 2014 20:20
    klaapton
    Poziom 2  

Zakupilismy własnie nowy odkurzacz Aquawelt 919. Odkurzaliśmy nim raz workowo - wszystko okej. Problem się pojawił, gdy postanowiliśmy odkurzać z wodnym filtrem. Odkurzacz działa - odkurza, ale świeci się czerwona dioda. Od razu po podłączeniu do kontaktu odkurzacz wydaje dźwięk (nawet bez włączenia przycisku "start"), gdy włączam w "start", odkurzacz uruchania się normalnie i odkurza (ale czerwona dioda nadal świeci). Jakieś pomysły dlaczego?

0 8
  • #2 15 Paź 2014 20:28
    teskot
    Poziom 27  

Witam,
    włączona jest pompa podająca płyn do prania dywanów. Wyłącza się ją przyciskiem z symbolem rozpylacza.

0
  • #3 15 Paź 2014 20:29
    klaapton
    Poziom 2  

teskot napisał:
    Witam,
    włączona jest pompa podająca płyn do prania dywanów. Wyłącza się ją przyciskiem z symbolem rozpylacza.

Dzięki wielkie za pomoc. Być może tak jest. Jutro na pewno sprawdzę i dam znać czy problem się rozwiązał. Dzięki!! :)

0
  • #4 16 Paź 2014 14:14
    klaapton
    Poziom 2  

Ok, pomogło :)
    Mam tylko jeszcze jeden problem. Wzięłam się za pranie, ale ssawka nie wytwarza piany... Wlałam 1/4 płynu czyszczącego i jakąś 1/5 środka neutralizującego pianę do podajnika na płyn, w zbiorniku filtracyjnym jest zaś czysta woda. Ssawka wypryskuje jednak tylko czystą wodę, nie ubija piany. To wina za małej ilości płynu? Czy jest jakaś inna przyczyna?

1
  • #5 16 Paź 2014 14:43
    teskot
    Poziom 27  

Witam,
    płyn neutralizujący pianę wlewa się do zbiornika "brudnej wody" żeby zapobiegać powstawaniu tam piany i zasysaniu jej przez silnik. Wlanie tego środka do zbiornika na płyn piorący zneutralizuje pianę już na wstępie. Poza tym stopień pienienia się środków piorących stosowanych do odkurzaczy jest mniejszy w stosunku do tych do użytku ręcznego (tak jak proszek do prania w pralce automatycznej i do prania ręcznego).

1
  • #6 16 Paź 2014 14:47
    klaapton
    Poziom 2  

Aha, no to mój błąd. Dziękuję :) A czy płyny wlałam w dobrych proporcjach? W instrukcjach nie jest to zbyt dobrze wyjaśnione - są podane tylko proporcje 1/4 w przypadku płynu czyszczącego i 5 w przypadku neutralizatora. Ale nie wiem czy to jest napisane odnośnie zawartości butelek (czyli np. 1/4 butelki), czy zawartość tego co wlewamy do pojemników (np. 1/4 mieszanki do czyszczenia)?

0
  • #7 16 Paź 2014 15:58
    teskot
    Poziom 27  

Witam,
    płyn czy proszek piorący rozcieńcza się zgodnie z zaleceniami producenta specyfiku. Ja korzystam z proszku renomowanej niemieckiej firmy w proporcji miarka na 4L wody. Neutralizator piany stosuję w niewielkiej ilości, około 100ml na zbiornik nie dolewając już wody.

pozdrawiam

0
  • #8 05 Mar 2016 19:46
    elpiotr123
    Poziom 2  

witam mam mały problem też z diodą mrugającą podczas prania tapicerki przy użyciu wąskiej (małej ssawki do prania) z pełną mocą odkurzacz działa pulsacyjnie i miga dioda? wystarczy obniżyć moc o jeden stopień i jest ok czy to normalne? czy ktoś miał tez taki problem. dodam ze odkurzacz nowy pierwsze pranie proszę o informację pozdrawiam

0
  • #9 08 Mar 2016 12:38
    teskot
    Poziom 27  

Witam,
    zakładam, że zapala się lampka sygnalizująca przepełnienie worka? Jeśli odkurzacz jest zupełnie nowy, filtry czyste i zainstalowane prawidłowo, a zbiornik pusty to taka sytuacja może mieć miejsce przy użyciu ssawki o wąskiej szczelinie (właśnie taka jak do prania). Przykładając ją do pranego przedmiotu (dywanu, fotela itp) zatykamy praktycznie całkowicie przepływ powietrza co zostaje zinterpretowane jako sytuacja nienormalna. Jeśli odkurzacz ma elektroniczną regulację mocy to ją automatycznie ograniczy chroniąc silnik. Można o jeden stopień ograniczyć wtedy moc lub uchylić nieco suwak na rękojeści węża.

3