Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZELMER AQUAWELT czerwona dioda

klaapton 15 Oct 2014 20:20 11877 8
 • #1
  klaapton
  Level 2  
  Zakupilismy własnie nowy odkurzacz Aquawelt 919. Odkurzaliśmy nim raz workowo - wszystko okej. Problem się pojawił, gdy postanowiliśmy odkurzać z wodnym filtrem. Odkurzacz działa - odkurza, ale świeci się czerwona dioda. Od razu po podłączeniu do kontaktu odkurzacz wydaje dźwięk (nawet bez włączenia przycisku "start"), gdy włączam w "start", odkurzacz uruchania się normalnie i odkurza (ale czerwona dioda nadal świeci). Jakieś pomysły dlaczego?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  teskot
  Level 34  
  Witam,
  włączona jest pompa podająca płyn do prania dywanów. Wyłącza się ją przyciskiem z symbolem rozpylacza.
 • #3
  klaapton
  Level 2  
  teskot wrote:
  Witam,
  włączona jest pompa podająca płyn do prania dywanów. Wyłącza się ją przyciskiem z symbolem rozpylacza.


  Dzięki wielkie za pomoc. Być może tak jest. Jutro na pewno sprawdzę i dam znać czy problem się rozwiązał. Dzięki!! :)
 • #4
  klaapton
  Level 2  
  Ok, pomogło :)
  Mam tylko jeszcze jeden problem. Wzięłam się za pranie, ale ssawka nie wytwarza piany... Wlałam 1/4 płynu czyszczącego i jakąś 1/5 środka neutralizującego pianę do podajnika na płyn, w zbiorniku filtracyjnym jest zaś czysta woda. Ssawka wypryskuje jednak tylko czystą wodę, nie ubija piany. To wina za małej ilości płynu? Czy jest jakaś inna przyczyna?
 • #5
  teskot
  Level 34  
  Witam,
  płyn neutralizujący pianę wlewa się do zbiornika "brudnej wody" żeby zapobiegać powstawaniu tam piany i zasysaniu jej przez silnik. Wlanie tego środka do zbiornika na płyn piorący zneutralizuje pianę już na wstępie. Poza tym stopień pienienia się środków piorących stosowanych do odkurzaczy jest mniejszy w stosunku do tych do użytku ręcznego (tak jak proszek do prania w pralce automatycznej i do prania ręcznego).
 • #6
  klaapton
  Level 2  
  Aha, no to mój błąd. Dziękuję :) A czy płyny wlałam w dobrych proporcjach? W instrukcjach nie jest to zbyt dobrze wyjaśnione - są podane tylko proporcje 1/4 w przypadku płynu czyszczącego i 5 w przypadku neutralizatora. Ale nie wiem czy to jest napisane odnośnie zawartości butelek (czyli np. 1/4 butelki), czy zawartość tego co wlewamy do pojemników (np. 1/4 mieszanki do czyszczenia)?
 • #7
  teskot
  Level 34  
  Witam,
  płyn czy proszek piorący rozcieńcza się zgodnie z zaleceniami producenta specyfiku. Ja korzystam z proszku renomowanej niemieckiej firmy w proporcji miarka na 4L wody. Neutralizator piany stosuję w niewielkiej ilości, około 100ml na zbiornik nie dolewając już wody.

  pozdrawiam
 • #8
  elpiotr123
  Level 2  
  witam mam mały problem też z diodą mrugającą podczas prania tapicerki przy użyciu wąskiej (małej ssawki do prania) z pełną mocą odkurzacz działa pulsacyjnie i miga dioda? wystarczy obniżyć moc o jeden stopień i jest ok czy to normalne? czy ktoś miał tez taki problem. dodam ze odkurzacz nowy pierwsze pranie proszę o informację pozdrawiam
 • #9
  teskot
  Level 34  
  Witam,
  zakładam, że zapala się lampka sygnalizująca przepełnienie worka? Jeśli odkurzacz jest zupełnie nowy, filtry czyste i zainstalowane prawidłowo, a zbiornik pusty to taka sytuacja może mieć miejsce przy użyciu ssawki o wąskiej szczelinie (właśnie taka jak do prania). Przykładając ją do pranego przedmiotu (dywanu, fotela itp) zatykamy praktycznie całkowicie przepływ powietrza co zostaje zinterpretowane jako sytuacja nienormalna. Jeśli odkurzacz ma elektroniczną regulację mocy to ją automatycznie ograniczy chroniąc silnik. Można o jeden stopień ograniczyć wtedy moc lub uchylić nieco suwak na rękojeści węża.