Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie.

BlackFarmer 18 Oct 2014 01:08 1953 3
    BlackFarmer
    Level 9  
    Witam,
    Dzisiaj mam dość nietypowy problem z płytą główną marki Fujitsu Siemens
    Niestety na tej płycie głównej nie widnieje żadna nazwa modelu tylko marka(I tutaj jest problem w znalezieniu manuala/pdf'a do płyty głównej.)
    I dzięki temu nie mogę również rozpoznać które piny służą za zwycznajne uruchomienie płyty głownej (Chodzi mi o to aby się uruchomiła tak jak przycisk reset w kompie) dlatego pytam się jak to zrobić?
    jakie piny mam zewrzeć aby płyta zadziałała
    czytałem też że na płycie głównej są piny o nazwach PWR_ON, PWR_SW które należy zewrzeć lecz w moim przypadku takowych nazw nie ma
    Na płycie widnieją nazwy PWR1, 2, 3 lecz to jest oznaczenie zasilania do płyty głównej

Podam kilka zdjęc tej otóż płyty głównej
    Jakość jest mizerna z powodu światła...
    Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie. Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie. Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie. Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie. Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie. Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie.
    Jeśli coś przeoczyłem w temacie to przepraszam jestem tutaj nowy
    safbot1st
    Level 43  
    Foto 5-te w rzędzie. Rządek pinów na czarnym plastiku po dwoma niebieskimi złączami ide na prawo od baterii.
    Zwierasz oczywiście 2 piny pionowo (rys. "power on/off 1)") w 3 kolumnie patrząc od złącza atx 20 pin.
    BlackFarmer
    Level 9  
    dt1 wrote:
    Witaj.
    Na zdjęciach rzeczywiście nic nie widać. Na oko płyta dość podobna do D1332. Sprawdź gniazdo między slotami RAM a niebieskimi gniazdami HDD:

Płyta Główna Fujitsu Siemens? - Model marki i uruchomienie.

Obrazek pochodzi ze strony: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1599106

Wielkie dzięki, z tym schematem to i nawet będe wiedział gdzie LED'a również podłączyć

safbot1st wrote:
    Foto 5-te w rzędzie. Rządek pinów na czarnym plastiku po dwoma niebieskimi złączami ide na prawo od baterii.
    Zwierasz oczywiście 2 piny pionowo (rys. "power on/off 1)") w 3 kolumnie patrząc od złącza atx 20 pin.

Tak, wiem gdzie to się znajduje ale również dziękuje..
    Temat do zamknięcia.