Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prawo jazdy b+e - mozna jezdzic ciagnikiem rolniczym z przyczepami

grzechu307 21 Paź 2014 11:37 4176 9
  • #1 21 Paź 2014 11:37
    grzechu307
    Poziom 12  

Mam pytanie czy na kategorii b+e można jezdzic ciagnikiem rolniczym z przyczepami ??

0 9
  • #2 21 Paź 2014 12:39
    bartek 8118
    Poziom 17  

Tak, prawo jazdy b+e, c+e, nadaje uprawnienia kategorii T

0
  • #3 26 Paź 2014 10:51
    soltyk
    Poziom 12  

Nie można, tylko C+E zawiera T.

0
  • #4 26 Paź 2014 11:52
    kokosz1981
    Poziom 10  

http://www.prawojazdy.com.pl/kategorie-prawa-jazdy

Ponadto kategoria B+E uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) oraz pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami). Jednak zespół pojazdów nie może składać się z więcej niż trzech pojazdów.

0
  • #5 26 Paź 2014 12:25
    soltyk
    Poziom 12  

Na tej stronie jest błąd, gdyż pisze że

Cytat:
    Kategoria B prawa jazdy uprawnia do kierowania:
    [...]
    ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym.

Tymczasem uprawnia do kierowania pojazdem wolnobieżnym z wyjątkiem ciągnika rolniczego. W kodeksie masz to czarno na białym.

0
  • #6 27 Paź 2014 15:24
    kokosz1981
    Poziom 10  

Artukuł 88 kodeksu drogowego
    "[kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami)."

Ja tylko cytuję co znalazlem.

0
  • #7 28 Paź 2014 18:31
    grzechu307
    Poziom 12  

to ja zaczynam już gubić . jeden pisze ze można , drugi zaś ze nie można . Ja ponadto dzwoniłem do ośrodka ruchu drogowego i powiedzieli ze można . Napisałem ten post by się upewnić

1
  • #8 13 Lis 2014 11:10
    soltyk
    Poziom 12  

Ciekawe po co ktoś miałby robić prawko T, skoro E do B jest tańsze, szybsze do zrobienia i daje więcej uprawnień? No bo B to nie liczę, ma prawie każdy. Nie mam czasu zaglądać do kodeksu, ale wiem na bank co piszę.

Przypomnę tylko, że za jazdę bez właściwej kategorii jest 500 zł mandatu, zholowanie pojazdu na płatny parking (w przypadku traktora z przyczepami pomnóż przez trzy) i chyba zabierają aktualnie posiadane prawko, oraz zakaz ubiegania się o prawo jazdy przez pół roku. To tak z pamięci, tu mogę mylić się (co do kary).

1
  • #10 14 Lis 2014 19:21
    yarecki16
    Poziom 17  

soltyk napisał:
    Ciekawe po co ktoś miałby robić prawko T, skoro E do B jest tańsze, szybsze do zrobienia i daje więcej uprawnień?
    Prawko T jest dostępne do 16 i dlatego ludzie je robią bo nie muszą czekać 2 lata na ukończenie 18 lat. W ciągu tych dwóch lat mogą już jeździć i pomagać w gospodarstwie. Poza tym czasami prawko T jest wymagane w niektórych przypadkach, przy jakichś programach dopłat ale nie wiem dokładnie.

1