Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funbox, Neostrada - Parametry linii, częste zrywanie połączenia

08 Lis 2014 16:40 2652 3
  • Poziom 19  
    Czesć wszystkim!

Chciałbym tutaj pokazać jak wyglądają parametry mojej linii i prosić o poradę co w tej sprawie dalej robić, gdyż zgłaszane było już kilkukrotnie i jeśli coś pomogło to tylko na chwilę.

Na drugim obrazku pokazuje co zdarza się też często, czyli błąd :Error authentication. Jakby był ciągły problem z logowaniem, loginu i hasła nikt nie rusza więc nie daje sobie wmówić od osób z infolinii że mam wpisane złe hasło.

Połączenie z internetem jest zrywane kilkukrotnie w ciągu dnia. Ostatnio zerwało nawet 4 razy w przeciągu 1,5h.

Ogólnie nie mieszkam zbyt blisko centrali, zawsze nie było to w najlepszym stanie ale.. poprzednio korzystałem z usług Netii, te same linie i na prawdę problemy to była rzadkość do tego 6Mb to nie było nic nadzwyczajnego. Odkąd przeszedłem do Orange na początku miałem nawet 8Mb, potem 6.. teraz 4.
    Irytuje mnie ta sytuacja i chciałbym coś z tym zrobić. O ile w umowie jest zapis o tym, że gwarantują mi 1Mb to nie znalazłem nic o tym, że może mi połączenie zrywać kilkukrotnie w ciągu dnia, a to chyba STAŁY dostęp do internetu..?
    Może to wina routera?

Dzięki z góry.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Pewnie masz parametry lini kiepskie spowodowanę odległościa, jakością lini.

Na próbę, wyłącz wszystkie urządzenia od gniazda tel którym linia wchodzi do domu i podłącz tam tego "fun"-a, i zobacz jak to chodzi.

Brak parametrów attenuation/tłumienie.

Parametr SRN strasznie niski, za niski, będie rwało, powinno byc 5-6dbi. Ale jak podwyższa SNR to spadnie transfer.
  • Poziom 19  
    Więc czemu miałem 2 lata w Netii 6Mb i nie było problemów?

Nie mam podłączonych żadnych aparatów telefonicznych bezpośrednio do linii, używam VOIPa przy użyciu właśnie Funboxa.
    Więcej parametrów ten pseudo router nie podaje.
  • Specjalista Sieci, Internet
    paavo91 napisał:
    Więc czemu miałem 2 lata w Netii 6Mb i nie było problemów?

Zużycie fizyczne, te rzeczy sie starzeją i parametry leca w dół.
    Przypadkowe uszkodzenia twojej lini przy naprawach innych.
    Przesłuch od innych lini na twoją,

Wybierz te które ci dadzą spokuj ducha.

Dodano po 36 [sekundy]:

Podłacz jakiś inny router ADSL który pokazuje tłumienie.

Dodano po 1 [minuty]:

http://sasni.eu/archives/350-zanim-zamowisz-pakiet-funpack-hd-w-tp-powinienes-wiedziec-o.html