zwaracam sie z uprzejma prośba o pomoc ws mojego eriksona t68i .
jestem 1 wł telefonu od 2002.10.był kupiony jako nowy w salonie plusa . telefon działał bez zarzutu przez ok rok . Telefon byl uzywany w usa i byl ładowany poprzez przejsciówke-konwerter (w stanach jak wiadomo maja inne koncowki do gniazda) moze przez to zaczely sie problemy ? . w kazdym razie telefon codziennie (przez 8mcy) 2-3h przebywał na basenie w warunkach wilgoci ,oczywiscie nie był zalany ani nic takiego . Przed powrotem do polski telefon miał problemy z ładowaniem - trzeba było ruszać kabelkiem ładowarki lub ustawiać telefon w dziwacznych pozycjach aby zaczoł ładować . Po naładowaniu bateria trzymała ok 6 dni . Potem jednak przestał sie w ogole właczac . Dalem do serwisu liberty i cos naprawili nie mowiać co . w kazdym razie po 1 mcu telefon znow przesał sie właczać i znów pojawili sie problemy z ładowaniem tak jak poprzednio . telefon tez raz sie właczał i był ok , a czasem w ogole sie nie wlaczał . ładował tylko po wczesnijeszym ustawieniu go w dziwnych pozycjach , za kazdym razem innej. chcialem dac telefon do plusa jak sie wlaczył zeby usuneli z niego simlocka ale za długo to mialo trwac wiec sciagnolem go w serwisie gdzie indziej (nie autoryzowany) . juz w drodze do serwisu dzownilem z niego i podczas rozmowy wyskoczyl komunikat " włóż karte sim " . w serwsie dograli mi nowe oprogramowanie oraz sciagneli simlocka. po tym zabiegu bylo jeszcze gorzej , telefon wyłaczał sie podczas noszenia w kieszeni , wylaczal sie podczas rozmowy , wyskakiwal komunikat "włóz karte sim" . Jesli lezał na biurko i sie go nie ruszalo to raczej sie nie wylaczał i nie zawieszał . dalem ponownie do tego samego serwisu , po tygodniu mi powiedzieli zebym przyszedl , powiedzieli ze telefon jest ok . jeszcze w serwisie wlozylem moją kartę sim i po jej wlozeniu i wpisaniu pinu wyskoczył komunikat " włoz prawdiłowoą kartę sim " . Serwis stwierdził ze to wina płyty głownej ale nie sprecyzował . telefon po ich zabiegu nie laczy sie nawet na 112 i w ogole nie ma zasiegu ( sprawdzilem to przykladajac do radia i wybierajac 112) . ładuje juz bez problemu . w trybie serwisowym wszstkie rzeczy działa poprawnie - glosnik buuzer ,wibra , wyswietlacz. Kiedy probuje dzownic dzownic na np 112 albo inne numery w tle pojawia sie menu telefonu wyswietla ale nie mozna sie do niego dostac gdyz na pierwszym planie jest napis "włoż wlasciwwą karte sim" . CZy ktoś moze pomoc albo wie co z tym zrobic zeby zadziałał ?
jestem 1 wł telefonu od 2002.10.był kupiony jako nowy w salonie plusa . telefon działał bez zarzutu przez ok rok . Telefon byl uzywany w usa i byl ładowany poprzez przejsciówke-konwerter (w stanach jak wiadomo maja inne koncowki do gniazda) moze przez to zaczely sie problemy ? . w kazdym razie telefon codziennie (przez 8mcy) 2-3h przebywał na basenie w warunkach wilgoci ,oczywiscie nie był zalany ani nic takiego . Przed powrotem do polski telefon miał problemy z ładowaniem - trzeba było ruszać kabelkiem ładowarki lub ustawiać telefon w dziwacznych pozycjach aby zaczoł ładować . Po naładowaniu bateria trzymała ok 6 dni . Potem jednak przestał sie w ogole właczac . Dalem do serwisu liberty i cos naprawili nie mowiać co . w kazdym razie po 1 mcu telefon znow przesał sie właczać i znów pojawili sie problemy z ładowaniem tak jak poprzednio . telefon tez raz sie właczał i był ok , a czasem w ogole sie nie wlaczał . ładował tylko po wczesnijeszym ustawieniu go w dziwnych pozycjach , za kazdym razem innej. chcialem dac telefon do plusa jak sie wlaczył zeby usuneli z niego simlocka ale za długo to mialo trwac wiec sciagnolem go w serwisie gdzie indziej (nie autoryzowany) . juz w drodze do serwisu dzownilem z niego i podczas rozmowy wyskoczyl komunikat " włóż karte sim " . w serwsie dograli mi nowe oprogramowanie oraz sciagneli simlocka. po tym zabiegu bylo jeszcze gorzej , telefon wyłaczał sie podczas noszenia w kieszeni , wylaczal sie podczas rozmowy , wyskakiwal komunikat "włóz karte sim" . Jesli lezał na biurko i sie go nie ruszalo to raczej sie nie wylaczał i nie zawieszał . dalem ponownie do tego samego serwisu , po tygodniu mi powiedzieli zebym przyszedl , powiedzieli ze telefon jest ok . jeszcze w serwisie wlozylem moją kartę sim i po jej wlozeniu i wpisaniu pinu wyskoczył komunikat " włoz prawdiłowoą kartę sim " . Serwis stwierdził ze to wina płyty głownej ale nie sprecyzował . telefon po ich zabiegu nie laczy sie nawet na 112 i w ogole nie ma zasiegu ( sprawdzilem to przykladajac do radia i wybierajac 112) . ładuje juz bez problemu . w trybie serwisowym wszstkie rzeczy działa poprawnie - glosnik buuzer ,wibra , wyswietlacz. Kiedy probuje dzownic dzownic na np 112 albo inne numery w tle pojawia sie menu telefonu wyswietla ale nie mozna sie do niego dostac gdyz na pierwszym planie jest napis "włoż wlasciwwą karte sim" . CZy ktoś moze pomoc albo wie co z tym zrobic zeby zadziałał ?