Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pomocy Ferguson 3018SE blad typu "8888"

05 Maj 2005 17:27 1636 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Jam problem. Tak jak we wcześniejszych postach problem jest naWprowadziłemzilem do nowego tunera z bootem 16.1, boota stNiego :( (NIe wiem po co sam sie zastanawiam :( )
    Mam pytanko, czy kupienie programatopodłączenieodlaczewszystkoo tunera to wykona&#jakmodlitwę? czy mpodł&jakieśzyćnac jakas "modlitwe" to znaczy podlaczyc jakies dodatkowe napiecei na flash (cos takiego przeczytalem) jesli tak to prosze o pomoc i opisanie tego krok po kroku.
    Bardzo mi zalezy nad uruchomieniem tego. Wiem ze serwis to wykona za 100zl, moze darady to samemu zrobic.
    Jeszcze raz prosze o pomoc.
    Moze jakies wskazowki na maila : 100713(malpa)student.pwr.wroc.pl
    lub GG 1263142
    Dzieki

Dodano po 1 [minuty]:

widze ze sprawdzanie bledow slabo dziala:( sorrki za literowki

Dodano po 30 [minuty]:

Jeszcze raz napisze.
    Bo ciezko odczytac to co napisane.

Kupilem wczoraj tuner Ferguson 3018SE z bootem 16.1, przez pomylke wgralem starsza wersje boota. I KIBEL "8888"
    Wiem ze mam kupic programator Jtag koszt 20zl.
    i na stronie http://polaris.dvhk.pl/?id=jtag wykonac te etapy.

czy bede musial lutowac jakies rezystorki i kabelki??

czy lepiej oddac do serwisu koszt 100zl

Dzieki za pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Gdy na wyświetlaczu 8888 - oznacza to że pamięć flash jest uszkodzona.
    Pozostała jedynie reanimacja Jtagiem, ale jeżeli się tym nie zajmowałeś to proponuję iść do serwisu zapłacić stówkę i mieć zdrowego Fergusona w 10min - a potem na przyszłość uważać.

Trochę o własnoręcznej reanimacji :
    http://polaris.dvhk.pl/?id=reanimacja
    http://polaris.dvhk.pl/?id=jtag

Dziękuję życzę powodzenia. :)
  • Poziom 2  
    Kolega Polako bardzo dziekuje za odpowiedz.

Jesli mial bym do wykonania tylko te etapy ze strony to chetnie zaryzykuje, moze pomozecie i jakos razem sie uda.

Kompa podepne razem z tunerem pod UPS to odpada, uszkodzenie z okazji braku pradu. Najbardziej mnie ciekawi likwidacj tych zabespieczen.

W sumie to juz nic nie mam do stracenia. Najwyzej wysle bardziej uszkodzony na serwis.

Mysle ze razem cos sie wymysli.

Dzieki
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Nie można uszkodzić pamięci flash przez RS a tylko jej zawartość!!!!!!!!
    Uszkosdzenie możliwe jest tylko fizyczne albo przez podawanie napięć niezgodnych z wyprowadzeniami.
    Jeśli tylko świeci co kolwiet to jTAG załawia wszystko!
    Już to przerabiałem ;-)
  • Poziom 2  
    widze ze Pna boldob to przerabial prosze o pomoc

Obecnie podlaczylem JTAG do tunera zgralem do pliku bin zawartosc pamieci, ale skasowac ani zapisac nie moge.

Jesli ktos ma poprawny plik bin jaki mam wgrac prosze na maila lub podac link

Jeszcze raz prosze o pomoc i dziekuje