Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Ferroli Domicondens F24 - Czy to jest normalna praca kotła w trybie eco?

13 Lis 2014 17:04 2739 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Jestem tu nowy. W ubiegłym tygodniu został zamontowany w moim domu kocioł gazowy Ferroli Domicondens F 24 D. Serwisant dokonał rozruchu i wszysto w/g serwisanta działa OK. Mam jednak wątpliwości dotyczące grzania wody w trybie eco/comfort. Po włączeniu trybu comfort, po zamknieciu wody piec jeszcze pracuje przez 30 sekund. Ten tryb pracy ma zapewnić dopływ ciepłej wody natychmiast po ponownym otwarciu kranu z ciepłą wodą. Praca w oszczędnym trybie "eco" powinna w/g mnie powodować natychmiastowe wyłączenie pieca po zakręceniu wody. Tak się jednak nie dzieje. W trybie eco i comfort kocioł po zamknięciu wody nadal pracuje 30 sekund. Więc gdzie ta oszczędność w trybie eco? Instrukcja jest dosyć enigmatyczna i nie ma żadnej informacji czym się te dwa tryby pracy różnią. Może znajdzie się na forum osoba, która ma wiedzę na ten temat. Chodzi mi o wyjaśnienie, czy podczas pracy w trybie eco kocioł powinien po wyłączeniu wody pracować jeszcze 30 sekund? Wysłałem maila z podobnym pytaniem do serwisu Ferroli Polska w Sosnowcu, ale serwis milczy. Bedę bardzo wdzięczny za wyjaśnienia. Dziękuję.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za chęć udzielenia pomocy, ale nie o to mi chodziło. Miałem problem z interpretacją zachowań kotła. Po zakręceniu ciepłej wody z kotła dochodził głos sugerujący, że palnik nadal się pali i niepotrzebnie przegrzewa kocioł. W międzyczasie uprzejmy Pan z serwisu Ferroli Polska w Sosnowcu zadzwonił do mnie i wyjaśnił, że kocioł zarówno w trybie eco jak i comfort po zakręceniu wody powinien bezwłocznie wyłączyć palnik. Tylko w trybie comfort palnik może od czasu do czasu zapalać automatyka kotła utrzymujac zadaną temperaturę wody. Dochodzący z pieca szum, jak się okazało, jest głosem pracującego wentylatora, który po każdym zakręceniu ciepłej wody "wietrzy" komorę spalania jeszcze przez 30 sekund. Kocioł ma zamkniętą komorę spalania i dlatego nie potrafiłem określić co jest źródłem szumu, myślałem, że to pracujący palnik. Szkoda że instrukcja nie opisuje dokładniej pracy wentylatora.
    Wcześniej miałem prosty, stary kocioł dwufunkcyjny Predom Termet z otwartą komorą spalania. Jeszcze jedna ważna uwaga, jeśli kocioł pracuje prawidłowo, po zakręceniu ciepłej wody powinien zniknąć z wyświetlacza symbol produkowania przez kocioł ciepłej wody (pod symbolem kranu).
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc i uważam temat za zamknięty. Pozdrawiam.