Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki Ruter ? Gniazdo - SMA, WISP, Kabel Antenowy.

Critgo 13 Nov 2014 22:16 2031 25
Telkom Telmor
    Critgo
    Level 8  
    Witam.

Mam mały problemik ;(

A mianowicie !
    Zawarłem umowę z dostawca internetu bla bla bla ...

Chodzi o to, że dany dostawca dostarcza mi w bloku internet, kablem antenowym ze złączem typu F. Otrzymałem od nich router firmy Cisco z funkcją Wi-Fi który nie miał anteny ale za to miał zasięg zaledwie dwóch metrów ....
    Po wielokrotnych reklamacjach zamienili mi Router na Technicolor TC7200.20 ... który również nie posiada anteny i ma zasięg dwóch i pół metra ...

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zakupić Router który będzie miał godny zasięg jak mój poprzedni TP-Link który był podłączony normalnie na RJ45 i miał zasięg nawet przed klatką ;/ (mieszkam na trzecim piętrze )

Używam jedynie Wi-Fi i zależy mi na dobrym zasięgu.

Proszę o pomoc.
    Adam.
  • Telkom Telmor
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Critgo wrote:

Chodzi o to, że dany dostawca dostarcza mi w bloku internet, kablem antenowym ze złączem SMA - męskim

Jesteś tego pewien? Czy może chodzi o wtyk antenowy typu "F"?
    Critgo
    Level 8  
    Masz rację.

Przepraszam za błąd chodzi o Złącze antenowe Typu F.

Przepraszam za moją niewiedzę ;]
    jimasek
    Czyli samego urządzenia nie wymienisz bo nie będziesz miał dostępy do internetu. Możesz jedynie dokupić jakiś router bezprzewodowy i podłączyć do działającego Technicolor-a.
    Critgo
    Level 8  
    1.
    Chciałem tego uniknąć ale skoro nie ma innych opcji będę musiał zrezygnować z funkcji Wi-Fi i pociągnąć kabel sieciowi z końcówką RJ45 ;/

2.
    Mam drugi router firmy TP-LINK ale czy podłączenie go do Technicolor zwiększy zasięg i jakość łącza ? ( Płacę za 40Mb/s a mam 19Mb/s w teście łącza )
  • Telkom Telmor
    jimasek
    Critgo wrote:

Chciałem tego uniknąć ale skoro nie ma innych opcji będę musiał zrezygnować z funkcji Wi-Fi i pociągnąć kabel sieciowi z końcówką RJ45 ;/

Nie ma innej opcji. Modem DOCSIS musi pozostać na swoim miejscu,

Critgo wrote:
    Mam drugi router firmy TP-LINK ale czy podłączenie go do Technicolor zwiększy zasięg i jakość łącza ? ( Płacę za 40Mb/s a mam 19Mb/s w teście łącza )

Pewnie radio w trybie 802.11g
    kacek232
    Level 1  
    Mowisz ze masz router tp-link. A przecierz wejscie WAN jest praktyczne takie same jak LAN wiec jak do routera tego co masz podlonczysz ten nowy kablem i go wlonczysz to jest prawdo podobienstwo ze bendzie dzialac mam nadzieje ze rozumiesz
    Critgo
    Level 8  
    No to ładna lipa ....
    1.
    Jakbym go zamienił na inny, to operator nie zgodzi się aby go skonfigurować i podłączyć ?

2.
    W takim wypadku lepiej podłączyć Tp-Linka do tego Technicolor czy lepiej zrezygnować z umowy i wybrać opcję innego operatora - 15MB/s z normalnym Routerem i normalnym zasięgiem na RJ45 za tą samą cenę co płacę teraz ?
    jimasek
    kacek232 ty wiesz co to technologia DOCSIS i internet po kablu koncentrycznym?

Quote:

Jakbym go zamienił na inny, to operator nie zgodzi się aby go skonfigurować i podłączyć ?

Bardzo w to wątpię!?

Dodano po 1 [minuty]:

Critgo wrote:
    W takim wypadku lepiej podłączyć Tp-Linka do tego Technicolor czy lepiej zrezygnować z umowy i wybrać opcję innego operatora - 15MB/s z normalnym Routerem i normalnym zasięgiem na RJ45 za tą samą cenę co płacę teraz

A dostaniesz coś lepszego? Bardzo w to wątpię. Nowe routery SOHO nie grzeszą zasięgiem.
    Critgo
    Level 8  
    kacek232 wrote:
    Mowisz ze masz router tp-link. A przecierz wejscie WAN jest praktyczne takie same jak LAN wiec jak do routera tego co masz podlonczysz ten nowy kablem i go wlonczysz to jest prawdo podobienstwo ze bendzie dzialac mam nadzieje ze rozumiesz

Ja rozumiem ale chciałem tego uniknąć ;) ( mam jedne gniazdo w tym miejscu a dojście jest tak paskudne, że nie mam opcji podłączenia dwóch urządzeń ..... następne gniazdo 230V mam 3 metry dalej ;/ )
    Szkoda, że Tp-Link albo D-Link nie produkuje takich Routerów jak te Cisco albo Technicolor z wyjściem na końcówkę typu F ;/
    jimasek
    Critgo wrote:
    Szkoda, że Tp-Link albo D-Link nie produkuje takich Routerów jak te Cisco albo Technicolor z wyjściem na końcówkę typu F ;/

Jeszcze raz powtarzam, żaden dostawca kablowy nie podłączy obcego modemu/routera do swojej sieci.
    Critgo
    Level 8  
    jimasek wrote:
    kacek232 ty wiesz co to technologia DOCSIS i internet po kablu koncentrycznym?

Quote:

Bardzo w to wątpię!?

Dodano po 1 [minuty]:

Critgo wrote:
    W takim wypadku lepiej podłączyć Tp-Linka do tego Technicolor czy lepiej zrezygnować z umowy i wybrać opcję innego operatora - 15MB/s z normalnym Routerem i normalnym zasięgiem na RJ45 za tą samą cenę co płacę teraz

A dostaniesz coś lepszego? Bardzo w to wątpię. Nowe routery SOHO nie grzeszą zasięgiem.

Ja jestem w tym zielony dlatego piszę.

Przez całe życie miałem internet z routerem podłączony złączem RJ45 a teraz nastała mnie taka lipa ...

Jakbym wiedział nie podpisywałbym umowy ...

Zaczynam wspominać czasy Neostrady 128kb/s ;/
    jimasek
    Critgo wrote:
    Przez całe życie miałem internet z routerem podłączony złączem RJ45 a teraz nastała mnie taka lipa ...

To nie żadna lipa, to normalna polityka dostawcy. Pod Technicolor-a może podłączyć co tylko sobie zapragniesz,
    Critgo
    Level 8  
    jimasek wrote:
    Critgo wrote:

Jeszcze raz powtarzam, żaden dostawca kablowy nie podłączy obcego modemu/routera do swojej sieci.

Dziękuję za wszystkie informację. Jestem trochę bardziej oświecony.

W takim razie lepiej z tego zrezygnować i wziąć w tej samej cenie normalne złącze sieciowe Rj45 z normalnym routerem o 60% mniejszej prędkości czy się dalej męczyć ? Jakie jest pańskie zdanie ?
    jimasek
    Critgo wrote:
    W takim razie lepiej z tego zrezygnować i wziąć w tej samej cenie normalne złącze sieciowe Rj45 z normalnym routerem o 60% mniejszej prędkości czy się dalej męczyć ? Jakie jest pańskie zdanie ?

Wybór należy do ciebie. Został bym przy łączu szybszym i stabilniejszym czyli łączu kablowym.
    Critgo
    Level 8  
    jimasek wrote:
    Critgo wrote:

Wybór należy do ciebie. Został bym przy łączu szybszym i stabilniejszym czyli łączu kablowym.

W takim razie najrozsądniej będzie podłączyć jakiś elegancki router do "Technicolor"
    z dobrym zasięgiem tak ?

W takim razie co pan by mi polecił ?

Mieszkanie 70 metrów kwadratowych o bardzo grubych ścianach.
    Critgo
    Level 8  
    jimasek wrote:
    Mikrotik RB951Ui 2HnD

Ogarnie całe mieszkanie ?
    Mam uraz do braku anten w roterze przez te ścierwa co ostatnio miałem ...
    Wcześniej używałem Tp-Link takiego do 100MB/s z dwoma antenami i zaskakiwał mnie zasięgiem i jakością łącza.
    jimasek
    Critgo wrote:

Pewnie tak, chociaż wróżką nie jestem i w skrajnych wypadkach (duże zakłócenia, duże tłumienie ścian) głowy uciąć sobie nie dam.
    Critgo
    Level 8  
    jimasek wrote:
    Critgo wrote:

Pewnie tak, chociaż wróżką nie jestem i w skrajnych wypadkach (duże zakłócenia, duże tłumienie ścian) głowy uciąć sobie nie dam.

Teraz 2,5 metra od routera mam maksymalnie dwie kreski i połowę obiecywanej prędkości.
    Czy coś się zmieni ?
    jimasek
    Kreski mało mi mówią. wszystkie te routery tak teraz mają. Chodzi o to aby w dużych blokowiskach było jak najmniej zaszumienia.
    Zrób diagnostykę sieci bezprzewodowej - Link
    Critgo
    Level 8  
    Nie wiem o co chodzi. Cały czas jest -68.
    Critgo
    Level 8  
    Dlaczego? Co jest nie tak? Co mam począć?
    jimasek
    Pisałem w postach wyżej. Zakupić router bezprzewodowy i połączyć kablowo z modemem od dostawcy. To wszystko w temacie z mojej strony,
    Critgo
    Level 8  
    jimasek wrote:
    Pisałem w postach wyżej. Zakupić router bezprzewodowy i połączyć kablowo z modemem od dostawcy. To wszystko w temacie z mojej strony,

Dziękuję w takim razie mam liczyć na : MikroTik RouterBOARD RB951Ui 2HnD
    czy szukac czegoś lepszego ?