Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zamiana pamięci ram z 2GB na 4GB.

14 Nov 2014 16:07 1017 14
  • Level 7  
    Witam.

Mam taki problem. W komputerze mam włożoną pamięć 2GB ram ddr3 1333MHz firmy Elixir.
    Dokupiłem pamięć 4GB ram ddr3 1333MHz firmy GoodRam.
    Gdy wkładam obie pamięci wykrywa tylko 2GB, a jak wkładam same 4GB, komputer nie działa. Czy ktoś może pomóc rozwiązać ten problem?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 30  
    Pamięci zgodne z płyta komputera.
    Po za tym za mało danych co to za komputer jak w nim płyta itp.itd
  • Level 43  
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 7  
    Płyta główna - Asrock G41M-VS3 DDR3 VGA LGA 775
    Procesor - Intel E5700 S775 BOX
    Zasilacz - Qoltec Silentline 420W OEM
    Karta graficzna - Gigabyte GT430 1GB/128B DDR3 LP DUAL FAN

Moderated By swiercm:

Wyrażenia pisane z CapsLock poprawiłem.

• Level 39  
    XxmasterxX wrote:
    Gdy wkładam obie pamięci wykrywa tylko 2GB, a jak wkładam same 4GB, komputer nie działa.
    Z tego wynika, że wykrywa tylko pamięć na której już pracowałeś, a ta nowa jest uszkodzona lub niekompatybilna z twoją płytą. Wg danych na stronie producenta, pamięci 4GB do twojej płyty powinny być DS (double sided), czyli mieć układy pamięci po obu stronach płytki.
  • Level 7  
    Na tej nowej i na starej jest z jednej strony te płytki
  • Level 7  
    Zresetowanie ustawień biosu nie pomogło. :(

Dodano po 2 [godziny] 6 [minuty]:

Czy ktoś ma jeszcze inne propozycje ?
  • Level 30  
    Nic nie zrobisz.Masz pamięci nie zgodne z płytą muszą być double sided.Na drug raz pamiętaj że pamięci kupuje się do pod płytę.
  • Level 43  
    XxmasterxX wrote:
    Czy ktoś ma jeszcze inne propozycje ?

Sprawdź tą pamięć w innym komputerze.
    Możesz wymienić ten moduł 4 gigowy na inny, choćby Elixira, Kingstona ale obustronny żeby kości pamięci były i z jednej i z drugiej strony. Albo wstaw drugą taką samą jak masz.
    Cytat ze strony producenta: **W celu osiągnięcia maksymalnej pojemności pamięci systemowej, należy zainstalować dwa dwustronne moduły pamięci 4GB.
  • Level 29  
    Witam.
    Miałem podobny problem z pamięciami 2GB DS. Moim zdaniem nie ma nic do rzeczy rozmieszczenie kości pamięci czy są po jednej czy po dwóch stronach.
    Gdy wkładałem dwie pamięci w sloty obok siebie to komputer widział tylko 2GB.
    Ponieważ mam cztery sloty (gniazda) na płycie więc włożyłem jedną pamięć do slot pierwszego a drugą do trzeciego i zadziałało czyli pokazało się 4GB.

Nie wiem ile jest gniazd na twojej płycie, ale sprawdź takie kombinacje.
    Jeżeli to nie pomoże tzn. iż muszą pracować parami zakładając, iż ta pamięć jest sprawna.
  • Level 43  
    yokoon wrote:
    Moim zdaniem nie ma nic do rzeczy rozmieszczenie kości pamięci czy są po jednej czy po dwóch stronach.

Mylisz się. Producent płyty wyraźnie określa czy moduły mają być SS czy DS.
  • Level 7  
    Moja płyta jest 2 slotowa, ale wkładałem do obu i nic cały czas widzi 2GB nawet jak jest 2GB + 4GB. Postaram się sprawdzić czy na innym komputerze działa ta 4GB.

P.S Ta pamięć Elixir ma płytki po jednej stronie postaram zamieścić jakieś fotki.

Dodano po 4 [godziny] 29 [minuty]:

Zauważyłem że ta pamięć Elixir jest taka jakby chropowata z tyłu a GoodRam całkiem płaski ma tył
  • Level 7  
    Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany