Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAVA - Jak zapisać projekt aby można go było na każdym PC otworzyć?

korekpl 15 Lis 2014 18:07 612 3
  • #1 15 Lis 2014 18:07
    korekpl
    Poziom 10  

Witam

Parę dni temu zacząłem uczyć się JAVY, myśląc sobie że jak zapiszę projekt w .jar to odpalę go wszędzie, na każdym PC. Takie są podobno podstawowe założenia JAVY, dlatego wybrałem ten język.

Aplikacje robiłem w środowisku Eclipse (W zasadzie dalej ją kończę), następnie exportowałem ją do .jar i elegancko odpalałem na swoim lapku, wysłałem ją również znajomemu, jemu też się ładnie wszystko odpaliło. Dzisiaj wysłałem ją kolejnej osobie której niestety się to nie otworzyło, zaskoczony tym faktem, spróbowałem uruchomić tą aplikację na komputerze siostry, niestety ale nie byłem w stanie również tego zrobić, również próba odpalenia z "cmd" się nie powiodła.

Moje pytanie brzmi czy da się to jakoś zapisać/ prze konwertować np. do .exe tak żeby odpalało się to na każdym komputerze z OS Windows, a nie tylko na tych na których jest zainstalowane Java Development Kit, bo sama java, jak wnioskuję nie wystarczy.

P.S.
    Programik potrzebuję zrobić na uczelnię i musi się ona odpalić na profesora PC, więc w grę wchodzi również dodanie na płytkę CD jakiegoś prostego programiku który umożliwi mu otwarcie tej aplikacji, bo jak mu dam link do JDK, lub nawet ściągnięte to środowisko na płytce, to nie wiem czy będzie chciał je zainstalować na swoim sprzęcie.

0 3
  • #2 15 Lis 2014 18:21
    witoldwitoldowicz
    Poziom 28  

Potrzebne jest JRE (Java Runtime Environment).
    Nie zapomnij o wersji JRE.

Dodano po 4 [minuty]:

Może wykorzystujesz dodatkowe (nie standardowe) biblioteki jar.

0
  • #3 15 Lis 2014 18:52
    MoniTOX
    Poziom 24  

Skoro prof. ma to sprawdzić to będzie miał środowisko, jdk.
    Po prostu zapisujesz projekt i już, potem otwierasz/importujesz.
    Potrzebne jest jre lub jdk na komputerze którym chcesz otworzyć.
    Można też używać svn żeby mieć dostęp do projektu z każdego komputera, ale raczej nie będzie Ci to potrzebne.

0
  • #4 15 Lis 2014 18:57
    korekpl
    Poziom 10  

W sumie masz rację, dodam tylko na płytkę plik w txt z opisem i linkiem do JRE, platforma było dowolna, można to było zrobić jako plik .exe w matlabie, maple czy innych środowiskach. Dodam, że nie studiuję informatyki, a zrobienie aplikacji nie jest obowiązkowe, ale daje możliwość uzyskania 5 z projektu, a co za tym idzie zwolnienie z egzaminu.

0