Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie naziemnej telewizji przez gniazdko

17 Lis 2014 18:06 10095 10
  • Poziom 24  
    Posiadam oto takie gniazdko: Link
    Nie wiem czy dobrze to podłączam.

Do SAT mam podłączony kabel od konwertera do gniazdka, z gniazdka do satelity. Wszystko działa.
    Natomiast z anteny naziemnej mam kabel podłączony do TV, od gniazdka mam do zasilacza, a zasilacz podłączony do TV. Niestety nie wykrywa mi wcale naziemnej telewizji. Co źle robię?

Regulamin pkt 3.1.15.
    Zalecenia w dziale : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .
    [SP5ANJ]
  • Poziom 39  
    Możesz bardziej szczegółowo opisać lub rozrysować to co masz faktycznie?
    Jakie elementy składowe wchodzą w twoją całą instalacje antenową i w zasięgu jakiego jesteś nadajnika.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

szymon189 napisał:
    Natomiast z anteny naziemnej mam kabel podłączony do TV, od gniazdka mam do zasilacza, a zasilacz podłączony do TV.

To co masz podłączone do TV, czy :
    - kabel z anteny
    - zasilacz
    i co robi to gniazdo do zasilacza. :?: :!:

Podpowiem, że Nic a Nic nie wiemy co to za antena i czy ma jakikolwiek wzmacniacz oraz z jakiej odległości od nadajników odbierasz DVB-T. :?:

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Panowie tak to mam podłączone
    Antene mam taką, bez żadnego wzmacniacza,

Wcześniej miałem podłączoną antenę do zasilacza i z zasilacz do TV i była naziemna.
  • Poziom 12  
    To jest gniazdo 2xSat i TV , złącze TV jest odzielone od transmisji składowej 12V DC , składową stałą podaje gniazdo Sat do LNB w antenie satelitarnej, ale to jest pasmo powyżej 860 MHz, czyli powyżej pasma telewizyjnego.Zasilanie do aktywnej anteny należy podać przez zwrotnicę przed gniazdem , lub gdy wykorzystujemy jeden sygnał Sat ,zasilić antenę DVB-T przez złącze typu "F", a sygnał TV pobrać ze złączaTV.Należy wydzilić do tego celu wejście w gnieździe Sat,TV , ponieważ drugie to samo wej.Sat.
  • Poziom 24  
    Możesz prościej? Jaśniej?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

szymon189 napisał:
    Możesz prościej? Jaśniej?

Na 100% jaśniej będzie jak zrobisz chociaż zdjęcie z tyłu tego wynalazku gniazdowego.

Ogólny opis, że - Mechanizm gniazda abonenckiego 2 wyjścia SAT + TV - mówi nam o tym, iż złącza F (te nakręcane) to SAT a to po lewej stronie to TV.
    I teraz co się stało, że sygnał TV idzie poprzez złącza sygnałowe SAT. :?:
    (nie ukrywam, że nie widzę schematu czy rozrysowania wprowadzeń (IN) do tego gniazda - a szukałem w sieci net)

Może spróbujesz "złapać" sygnał TV z wyjścia po lewej stronie. :?:

Cytat:
    Wcześniej miałem podłączoną antenę do zasilacza i z zasilacz do TV i była naziemna.

Nie każdej antenie TV na imię "burek". :D
    - to tak z przysłowia -

Mamy do czynienia z antenami "pasywnymi", do których NIE stosuje się żadnego zasilania.

Podpowiem, że gniazdo dla Ciebie przy TV i przy osobnym SAT, to :
    http://www.dipol.com.pl/gniazdo_gis-f1-2-p_po...idualnych_instalacji_satelitarnych_R62191.htm

Pozdrawiam.
  • Specjalista Sieci, Internet
    szymon189
    Wszystko pomylone!.
    Tam gdzie jest "gwint", ma być sat.
    Tam, gdzie "gwintu" nie ma, normalna tv.
    A zasilacz MUSI być przed gniazdkiem.
  • Moderator
    Szymon, a po grzyba masz podłączony zasilacz do anteny bez wzmacniacza? Masz satelitę czy nie...? Ile kabli idzie do instalacji..? To co napisałeś jest trochę niezrozumiałe,...

Faktycznie, czasami do górnego gniazda - tego na złączu F - podłączają zasilacz, bo to jedyne gniazdo, które przenosi napięcie zasilana do kabla antenowego. Ale jak antena nie ma wzmacniacza..... Ale tylko wówczas ma to sens gdy nie ma satelity.....
    Dwa dolne gniazda są najczęściej opisane - jedno jaki TV drugie jako Radio lub UKF.

I podstawowe pytanie - najważniejsze - jak daleko jest do nadajnika - jakaś lokalizacja - i jaka to jest antena. Taka jak na załączniku? Jest bardzo dobra, pod warunkiem że nie ma wzmacniacza.