Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC AUDIO - wzmacniacz stereo do kolumn KEF Q100, DAC?

pit76ty 18 Lis 2014 13:01 1245 6
  • #1 18 Lis 2014 13:01
    pit76ty
    Poziom 5  

Witam Wszystkich

Proszę o pomoc wyborze/ doborze systemu do napędzenie kolumn podstawkowych KEF Q100

Pomieszczenie jest niewielkie ok 14m2

źródłem ma być laptop z foobar2000 + plugin ( lub inny program do odtwarzania plików muzycznych)

Pluginy
    Wasapi lub ASIO

kolejny element systemu to DAC

moją uwagę zwrócił DAC ASUSA:
    ASUS XONAR Essence One

Następnie chciałbym podłączyć do DAC :

1) amplituner ONKYO TX NR 807(w celu kino domowe )

tylko nie wiem czy aby podłączyć ten amplituner to konieczny jest zakup DAC bo ten amplituner posiada już przetwornik Przetwornik C/A audio: 192 kHz/24 bity i można go podłączyć do sieci domowej poprzez Port Ethernet ( je nie mam sieci domowej i nie wiem jak podłączyć ten wzmak bezpośrednio do laptopa )
    instrukcja do onkyo
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=500457

tył amplitunera:

2) słuchawki sennheiser hd 650

Czy jest sens kupować wzmacniacz stereo i podłączyć go do amplituner ONKYO TX NR 807 ( ma funkcję pre amp) w celu napędzenia kolumn KEFQ100?

jeśli chodzi o wzmacniacz stereo to wchodzi w rachubę tylko używany wysokiej jakości wzmacniacz klasy referencyjnej HI-END w cenie max 2000pln.

Słucham muzyki elektronicznej (klubowa, chilli), klasycznej, popu.

0 6
  • #2 18 Lis 2014 14:59
    k52
    Poziom 32  

pit76ty napisał:

Czy jest sens kupować wzmacniacz stereo i podłączyć go do amplituner ONKYO TX NR 807 ( ma funkcję pre amp) w celu napędzenia kolumn KEFQ100?

Chyba bez sensu jest kupować siedmio kanałowy amplituner kinowy Onkyo, skoro chcesz słuchać muzyki na dwu małych kolumnach i w dobrej jakości. Chyba że tak spodobało Ci się połączenie dźwięku onkyo z kefem.
    Dlaczego jako alternatywę dla sprzętu kinowego onkyo, stawiasz tylko wzmacniacz hi-end. Nowy wzmacniacz stereo hi-fi za około 1500zł i tak zagra lepiej i przyjemniej.

0
  • #3 18 Lis 2014 16:35
    pit76ty
    Poziom 5  

Amplituner "Się nabył" i nie jestem z nim związany aczkolwiek chciałbym go wykorzystać skoro juz jest do np kina domowego.

A jeśli chodzi o stereo to na tym najbardziej mi właśnie zależy i chciałbym aby wzmak do stereo był na wyrost też do lepszych kolumn na przyszłość a te KEF Q100 zastosować w przyszłości jako sateliity.

W moim zamierzeniu jest skompletowanie sprzętu ( budżetowego) klasy A, ale na ten moment i tak nie mam żadnego doświadczenia więc stereo hi-fi za 1500 jak najbardziej mi pasuje tylko wolałbym używany wzmacniacz klasy wyższej niż nowy z salonu.

Czy ktoś wiec jaki wzmacniacz zgrałby się z tymi Kefami?

0
  • #4 18 Lis 2014 19:36
    k52
    Poziom 32  

Skoro Onkyo się nabył, a Kefy i tak już prawie zaklepane, więc będziesz miał jak słuchać. Posłuchaj tego zestawienia trochę i potem zdecyduj, co byś chciał poprawić w brzmieniu. Po co tak w ciemno kupować?

0
  • #5 18 Lis 2014 22:17
    pit76ty
    Poziom 5  

Kefy grają z Onkyo IMO dość dynamicznie, jest scena i przestrzeń, najlepiej na razie sprawdzaja się w rocku na pewno brakuje mięsistego basu ale z takich małych kolumn to mnie nie dziwi. Muzykę odtwarzam na razie tylko z radia FM, jutro spróbuję podłączyć do laptopa poprzez zwykły kabelek do gniazda od słuchawek bez DACa.

Najgorsze lub najlepsze jest to że jeszcze się nie osłuchałem a już bakcyl połknięty i od razu planuje przesiadkę na wzmaka dedykowanego do stereo. Słyszałem że na rynku wtórnym są klasyki typu Arcam, NAd itp i ludzię bardzo sobie chwalą ale te wzmaki powinno się dobierac do kolumn więc stąd pytanie jaki wzmak do KEF Q100 najlepiej który pociągnałby ( w przyszłości) kolumny również podłogowe które nie skisza się w tak małym pomieszczeniu!

0
  • #6 19 Lis 2014 09:48
    k52
    Poziom 32  

To że brakuje mięsistego basu, może dziwić, bo to wyższy bas , lub niska średnica ( mięsistość), więc monitory powinny to odtwarzać ładnie. Gdybyś napisał że brakuje niskiego basu to bardziej zrozumiałe, bo to nie solidne podłogówki.
    Po części ten fakt może wynikać napędzania ich amplitunerem kinowym i samą jego marką. Jak chcesz nieco cieplej zagrać i masywniej popatrz za Rotelem 980( choć to nie hi-end), Denonem serii 1500/1510 dual mono to wyższa klasa i pociągnie wszystko.

0
  • #7 22 Lis 2014 10:01
    pit76ty
    Poziom 5  

Witam
    Bardzo dziękuję za pomoc znalazałem wedle sugestii ten sprzęt i przy okazji wpadł mi w oko taki teac, wiadomo to są aukcje więc wszystko się może zdażyć.

Czy mógły ktoś pomóc w wyborze?

http://allegro.pl/denon-pma-1500r-pilot-jak-nowy-twin-trafo-i4816283314.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-rotel-ra-940-bx-i4794332149.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-teac-a-bx-10-i4794231376.html

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo