Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-5240 nie dziala

dasajef 18 Lis 2014 14:11 771 11
  • #1 18 Lis 2014 14:11
    dasajef
    Poziom 9  

Witam,
    mam problem z powyzsza drukarka. problem blachy poniewaz nie moge drukowac. Sprawdzilem wszystkie mi znane drogi.
    -drukarka nie pokazuje zadnego bledu,
    -toner wymieniony tresetowany
    -drukarka zainstalowana na komputerze i w centrum drukarek oznaczona jest jako pracujaca, bez bledow
    -nie chce drukowac, ani strony testowej ani zadnego dokumentu
    -podlaczalem drukarke pod usb i LPT
    -wejscia usb i lpt dzialaja poprawnie
    -przy drukowaniu w panelu drkowania pozostaje lista dokumentow, ktore nie zostaly wydrukowane.
    Jesli macie jakies pytania prosze pytac
    prosze o pomoc
    Pozdrawiam

• #2 18 Lis 2014 14:58
    endriuf
    Spec od drukarek

A nie jest wstrzymane drukowanie albo drukarka nie jest offline?

• #3 18 Lis 2014 15:04
    dasajef
    Poziom 9  

drukarka jest online drukowanie nie jest wstrzymane

dodam, ze drukuje str testowa, ale brak jakiegielkolwiek komunikacji z komputerem.

• #4 18 Lis 2014 15:26
    robert_bro
    Poziom 11  

Sprawdź czy nie masz zatrzymanego buforu wydruku w Windowsie.

• #5 18 Lis 2014 15:28
    dasajef
    Poziom 9  

raczej tez nie to poniewaz sprawdzalem drukarke na 3 roznych komputerach na trzech roznych systemach windows

• #6 18 Lis 2014 22:58
    endriuf
    Spec od drukarek

A system wykrywa urządzenie po podpięciu kabla? Sprawdzałeś z innym kablem USB?

• #7 19 Lis 2014 10:54
    dasajef
    Poziom 9  

system nie wykrywa, probowalem oczywiscie innym kablem. brakuje mi mozliwosci i pomyslow a jak wiadomo w kupie sila

• #8 19 Lis 2014 11:02
    krakarak
    Poziom 38  

Jeśli po podłączeniu kabla USB od drukarki do komputera nie skutkuje jej wykryciem to są 2 powody: lichy kabel USB lub uszkodzoną elektronikę, np. od przepięcia. Innych możliwości nie ma.

• #9 19 Lis 2014 13:48
    dasajef
    Poziom 9  

Jeśli chodzi o kabel USB, to wcześniej drukarka działała na nim, podłączyłem inne również. Gniazdo USB w komputerze działa, również zresetowałem wszystkie porty USB w moim komputerze i wykrywały po kolei wszystkie urządzenia przy ponownym uruchomieniu komputera oprócz drukarki. <dalej. Skłaniałem się ku odpowiedzi, że to port USB w drukarce może być uszkodzony, ale również po podłączeniu pod port LPT drukarka nie działa.

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Zadaję ciągłe pytania, ponieważ jeżeli w drukarce układ odpowiedzialny za USB LPT, czyli za przesyłanie sygnału byłby rąbnięty, byłaby możliwość, aby tą drukarkę wykorzystać sieciowo - a wydaje mi się działająca skoro stronę testowa drukuje bez żadnego problemu (jeszcze nie wiem jak, skoro do skonfigurowania potrzebny jest przewód). Póki co muszę znaleźć "źródło bólu".

• #10 19 Lis 2014 15:42
    krakarak
    Poziom 38  

Sprecyzuj co to wg ciebie oznacza "strona testowa" - wydruk po naciśnięciu przycisku na drukarce czy wydruk po kliknięciu myszką we właściwościach drukarki? Bo jedno nie ma nic wspólnego z drugim.
    Jeśli drukuje z przycisku na drukarce to komputer i kabel USB nie jest do niczego potrzebny.
    Jeśli drukuje po kliknięciu w przycisk "Drukuj stronę testową" w Właściwościach tej drukarki to znaczy, że elektronika drukarki jest sprawna a w opcjach serwera druku jest ona ustawiona jako Offline, czy wyłączona. Zmiana na Online po zdjęciu "ptaszka" we właściwościach tej drukarki w serwerze druku i będzie drukowała.

• #11 20 Lis 2014 11:30
    dasajef
    Poziom 9  

Sprecyzowane zostało, ponieważ wcześniej napisałem, że nie ma żadnej łączności z komputerem, stronę testowa wydrukowałem za pomocą kombinacji przycisków w drukarce.
    Jak już wcześniej pisałem - drukarka nie jest offline, widnieje jako aktywna.

• #12 20 Lis 2014 11:37
    krakarak
    Poziom 38  

Jest uszkodzona elektronika w drukarce - to też zostało napisane wcześniej.

Kup moduł, wymień i drukarka będzie działać.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME