Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL-1030 - brak wydruku

23 Jun 2006 22:20 2647 3
  • Level 24  
    Witam. Wydruk testu wewnętrznego drukarki zupełnie prawidłowy natomiast próba wydruku spod komputera powoduje wyrzucanie wielu pustych, niezadrukowanych kartek. Bywa też, że zakleszcza się papier w miejscu "wchodzenia" do modułu bębna. Bęben światłoczuły po wymianie.
  • Level 11  
    Witam
    Najprawdopodobniej brak komunikacji pomiędzy komputerem a drukarką.
    Spróbuj usunąć drukarkę i zainstalować na nowo.
  • Level 24  
    Wykluczam brak komunikacji między drukarką a komputerem. Drukarka sygnalizuje przyjmowanie danych a następnie "drukuje" puste kartki, chyba z dziesięć. To efekt testu instalacji sterowników. Dodam, że na kompie zainstalowany jest Win XP Prof. Początkowo winiłem sterowniki wewnętrzne systemu, ściągnąłem z netu oryginały i po ich zaistalowaniu nic się nie zmieniło. Spróbuję jeszcze spod Win 98.
  • Level 32  
    Po 1 - odinstaluj sterowniki Brothera, wyszukaj w rejestrze wszystkie wpisy z nazwą "Brother" i usuń jej ,
    2 - ściągnij sterowniki stąd http://solutions.brother.com/hl1200/download/dl-winxp.html i zainstaluj jak opisane na stronie,
    3 - jeśli używasz kabla Centronics to ustaw w Biosie komunikację LPT=ECP , dla USB nic nie konfigurujesz,
    4 - po instalacji sterowników, prawym klawiszem kliknij jej ikonkę, weź Właściwości i Drukuj stronę testową, musi drukować jak należy.
    Puste kartki lub kartki z jakimiś krzaczkami na górze strony lub w pionie , spowodowane są właśnie wykorzystaniem niewłaściwych sterowników lub sterowników od innej drukarki zainstalowanej w systemie. Jak będą błędy, odinstaluj wszystkie drukarki, pozostaw tylko HL-1030.
    mam taką drukarkę i nigdy nie sprawiała kłopotu .

Pzdr.