Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektronarzędzia 18V - zasilanie z sieci

sander 20 Lis 2014 17:55 1185 5
  • #1 20 Lis 2014 17:55
    sander
    Poziom 16  

Witam
    Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych kolegów o to w jaki sposób można zasilać elektronarzędzia z oryginalnym aku 18V ale po przerobieniu do pracy sieciowej. W przypadku aku 12V to sytuacja jest prostsza - zastosowania aku samochodowego i prostownika.
    Pytam bo posiadam komplet profesjonalnych elektronarzędzi z uszkodzonym aku (był wymienny do różnych sprzętów) - kupno aku odpada bo koszt ok. 700zł, a zamienniki padają po bardzo krótkim czasie.
    Z góry dziękuję za podpowiedzi - najlepiej z propozycjami jaki urządzenia należy zastosować...

• #2 20 Lis 2014 18:11
    niewolno2
    Poziom 39  

Można pokusić się i zastosować zasilacz lub przetwornicę z odpowiednim napięciem wyjściowym i o odpowiedniej mocy ( wydajności prądowej ).

• #3 20 Lis 2014 18:13
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Odpowiedzią jest zasilacz 18V prądu stałego, ale jego koszt też będzie znaczny, ze względu na wydajność prądową. A myślałeś o regeneracji akumulatorów? Ja to robiłem właśnie dla wkrętarki 18VDC i ogniw NiCd. Zamówiłem gotowy pakiet, już zgrzany w kształt taki, jak był potrzebny i tylko podmieniłem w oryginalnej obudowie. Regeneracja była na ogniwach Sanyo i wkrętarka działa do dzisiaj bez problemu.

Pozdrawiam

Krystian

• #4 20 Lis 2014 20:30
    chisel
    Poziom 24  

Można od biedy 2 akumulatory w szeregu: 6V i 12V.

• #5 20 Lis 2014 21:36
    sander
    Poziom 16  

krisxxl napisał:
    Witam

Odpowiedzią jest zasilacz 18V prądu stałego, ale jego koszt też będzie znaczny, ze względu na wydajność prądową.

Są dostępne w sprzedaży takowe czy trzeba zrobić samemu - bo mi nie udało się znaleźć... A jeśli samemu może można z czegoś przerobić??

chisel napisał:
    Witam
    Można od biedy 2 akumulatory w szeregu: 6V i 12V.

O tym jakoś nie pomyślałem... Testował ktoś w praktyce jak takie rozwiązanie funkcjonuje??

• #6 21 Lis 2014 08:44
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Witam.
    Zacznijmy od tego jakie miałeś akumulatory do tych narzędzi, jak były litowo-jonowe
    to raczej żaden zasilacz nie pomoże.

Większości narzędzi akumulatorowych z wyłącznika wychodziły styki kontrolne mierzące temperaturę i napięcie akumulatora.

Jak nie oszukasz elektroniki wyłącznika to mimo podania 18VDC narzędzie nie ruszy.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo