Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

technics su-v570 - jaki transformator czy od technics su-vx500 podpasuje

22 Nov 2014 17:44 1539 7
  • Level 9  
    Witam,kupiłem wzmacniacz technics su-v570 z palonym transformatorem oznaczenie transformatora to: rtp1p5e001 ,jednak ciężko dostać taki, jest podobny z technicsa su-vx500 jednak ma inne oznaczenie: RTP1N5E012,moje pytanie czy będzie pasował do technicsa su-v570,pomoże ktoś? może ktoś miał podobny problem.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 36  
    Kolego, ściągnij sobie service manual obu wzmacniaczy, porównaj napięcia, porównaj pobory mocy i sam dojdziesz do odpowiednich wniosków.

Wszystko jest w sieci.
  • Level 9  
    Z schematu wyczytałem że technics su v570 napięcia na transformatorze to ac 2x34,9v i 1,7v power 520w ,na transformatorze technics su vx500 2x35,5 i 10,5v power 530w.
  • Level 23  
    Podwójne zasilanie może być, to 10,5 trzeba będzie zmniejszyć np. odwijając część uzwojenia wtórnego od tego napięcia (trochę bezsensu bo musiałbyś odwinąć z 80% uzwojenia), lepiej, zastosować jakieś dodatkowe małe trafko na takie napięcie
  • Level 9  
    Odwijanie to trochę bezsensu,nie wiem czy dostanę taki mały transformator na napięcie 1,7v ale dziękuje za odpowiedzi,jeżeli nie pozostaję czekać aż trafi się 2x35 i 1,7v.
  • Level 9  
    Oryginalny transformator ma zwarcie,pali bezpiecznik sieciowy,widać że jest przypalony.Z podanego linku transformator taki sam, mógłby być trochę tańszy.
  • Level 9  
    Wzmacniacz naprawiony,transformator włożony od uszkodzonego technicsa su-v 460 pasuje takie samo napięcie tylko trochę mniejszy i pobór mocy z sieci 480w oryginalny miał 520w,ale gra ładnie.