Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

seat/ibiza/021a/92r/1.2benzyna - silniczek wycieraczki tylnej (zepsuty?)

28 Nov 2014 19:21 1050 1
  • Level 9  
    Witam.
    Pewnego pięknego dnia przestał mi działać silniczek wycieraczki tylnej w aucie (Seat Ibiza 021a, system porsche, 1,2l benzyna, 92r.) Cały cwancyk polega na tym, że już kiedyś tak się stało, więc go wtedy wymontowałem, i zacząłem szukać nowego. Po zdjęciu silnika została dziura, więc, kiedy go założyłem ponownie i podłączyłem, zaczął działać jak gdyby nigdy nic. Jeździłem tak z półtora roku i wszystko było ok. Tym razem jednak chyba siadł na dobre. Sygnały sprawdzałem i wygląda to tak, że: w dwużyłowym przewodzie idącym do silnika prąd w jednej żyle idzie non stop, a w drugiej tylko w momencie cyknięcia przekaźnika. Masa jest ok.
    Przekaźnik cyka, jakby pracował, a w silniku delikatnie słychać w tym samym czasie cyknięcie, jakby chciał się załączyć.
    Nie mam miernika, ale sprawdzałem żaróweczką 12V wszelkie kombinacje i w tym "ciągłym" jest wyższe napięcie niż w tym co przerywa.
    Może ktoś wie, czy trzeba kupić silnik, czy może coś z tymi napięciami jest nie tak?

Ps. Co się stało ze stroną www.021a.pl ?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 17  
    jak go rozkręcisz , tą blaszaną osłonę to zobaczysz , że jest pewnie cały mechanizm zardzewiały.