Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Junior 21 e.s.i. TURBO - pare pytań odnośnie działania kotła

01 Gru 2014 15:25 1038 2
  • Poziom 17  
    1. czy to normalne, że w miarę nagrzewania wody c.o słychać w piecu strzelanie? Wydaje mi się, że to jest rozciąganie metalu (?),
    2. podczas w/w grzania słychać co jakiś czas syczenie. Nie wiem dokładnie skąd ale wydaje mi się, że z zaworu bezpieczeństwa. Może w układzie są jeszcze pęcherzyki powietrza?
    3. jak ustawiam tryb S.A.R. to piec grzeje np: parę minut, potem się wyłącza by po chwili znowu się załączyć. Czasami załączy się na 1 min i znowu się wyłączy. Czy to jest normalne zjawisko? Może najlepiej ustawić na tą skalę przed S.A.R. ? Temp w dzień mam ustawioną na 20`c w nocy na 18`c
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    R@F@L napisał:
    1. czy to normalne, że w miarę nagrzewania wody c.o słychać w piecu strzelanie? Wydaje mi się, że to jest rozciąganie metalu (?),
    W granicach tolerancji słychać rozszerzalność termiczną ale raczej powinno być to delikatne cykanie. W twoim kotle raczej nie powinno być słyszalne chyba że masz rozszczelnioną komorę spalania.
    R@F@L napisał:
    2. podczas w/w grzania słychać co jakiś czas syczenie. Nie wiem dokładnie skąd ale wydaje mi się, że z zaworu bezpieczeństwa. Może w układzie są jeszcze pęcherzyki powietrza?
    Może to sugerować problem z wymiennikiem szczególnie jeżeli to syczenie jest połączone z trzaskami podczas pracy na CWU
    R@F@L napisał:
    3. jak ustawiam tryb S.A.R. to piec grzeje np: parę minut, potem się wyłącza by po chwili znowu się załączyć. Czasami załączy się na 1 min i znowu się wyłączy. Czy to jest normalne zjawisko? Może najlepiej ustawić na tą skalę przed S.A.R. ? Temp w dzień mam ustawioną na 20`c w nocy na 18`c
    Twoj kocioł ma wysoką moc startową i takie zjawisko będzie występować.

Generalnie na te pytania odpowie Ci serwisant przy corocznym przeglądzie
  • Poziom 17  
    Dziękuję za odpowiedź. Sprawa wyjaśniona