Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor za +/- 1200zł - PHILIPS 39PFL3088H czy coś lepszego?

00S 02 Gru 2014 16:41 1332 19
  • #1 02 Gru 2014 16:41
    00S
    Poziom 13  

Witam,

Temat podobny do tego, który kiedyś zakładałem ale minął już ponad rok a i preferencje troszkę się zmieniły więc postanowiłem na nowo poprosić o radę :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - +/- 2,5-3m (czasem bliżej czasem dalej)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - głównie na wprost (czasami tylko nieznacznie bokiem)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - dość jasno, szczególnie w godzinach popołudniowych; okno "świecące" za telewizorem (nie bezpośrednio) - możliwość przysłonięcia okna zasłoną
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - CRT 21' Panasonica
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - co najlepsze w tej cenie, głównie jeżeli chodzi o obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - cyfrowy - nc+
    10. Jakie urządzenia? - laptop, PlayStation 2 (może niedługo nowsza generacja), pendrive z multimediami, ewentualnie klawiatura i mysz jeśli TV będzie miał funkcje internetowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - trudno powiedzieć - raz częściej raz rzadziej - powiedziałbym, że będzie użytkowany "średnio"
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - jeżeli w tej cenie będzie matowa, to wiadomo, że lepsza matowa
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - informacyjne, naukowe, rozrywkowe, muzyczne, czasami sportowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - jeśli telewizor w takiej cenie będzie miał funkcje internetowe to jak najbardziej tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - raczej nie ale chciałbym aby TV dobrze poradził sobie z grami, jeśli kiedyś zechciałbym podłączyć konsolę
    16. Preferencje co do marki? - obecny Panasonic pracuje bezawaryjnie kilka dobrych lat i chciałbym jakąś sprawdzoną firmę, aby nowy telewizor również posłużył dobrych kilka lat bez żadnych awarii
    17. Preferencje co do wielkości? - 32 cale lub więcej, jeśli się uda
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - długi czas na załadowanie przełączanego programu; niefunkcjonalny pilot; dziwna "funkcja", aby przełączyć z jednocyfrowego kanału na dwucyfrowy trzeba dodatkowo naciskać inny przycisk na pilocie;
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - mniej więcej po równo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - orientacyjna cena to +/- 1200 zł
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - nie

Główny model telewizora jaki rzucił mi się w oczy jest PHILIPS 39PFL3088H, który dodatkowo jest w "sklepie za rogiem". Postanowiłem jednak przed zakupem spytać znawców, czy telewizor wart jest 1200zł? W szczególności czy jakość obrazu będzie dobra?

Jeśli telewizor nie jest zbyt dobry i tani jak na jego możliwości to jaki inny model w podobnej cenie moglibyście mi polecić?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc :)

Pozdrawiam ;)

0 19
  • Pomocny post
    #2 03 Gru 2014 02:30
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jak jeszcze mają tego Philipsa - to był extra model- to możesz brać w ciemno.

0
  • #3 03 Gru 2014 14:19
    00S
    Poziom 13  

Właśnie mają :) Tylko miałem wątpliwości, czy cena jest odpowiednia. Widziałem, że jakiś rok temu ten model był za dokładnie takie same pieniądze, tylko w innym sklepie.
    Nie za wiele jest o nim opinii, chociaż jest kilka nie najlepszych... Jeśli chodzi np. o jakość wykonania.
    Poza tym to model na rok 2012...

Jakość obrazu nadal będzie dobra? Poradzi sobie z filmami i ewentualnie kiedyś z grami na konsoli?
    Szkoda, że nie ma SmartTV ale za to jest trochę większy, 39 cali... ;)

Jak wypada na tle konkurenta, który jest tu również polecany - Panasonic 32AS600?

Dziękuję za zainteresowanie tematem :)

0
  • Pomocny post
    #4 03 Gru 2014 23:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic jest extra, ale tamten mimo produkcji 2012 naprawdę ma extra oceny i 39" do warunków będzie wg mnie lepszy.

0
  • #5 04 Gru 2014 02:58
    00S
    Poziom 13  

Coraz bardziej jestem więc przekonany do tego Philipsa 39PFL3088H :)

Jednakże co do ogólnych założeń doprecyzuję jeszcze - po namyśle głównie liczyć się ma jakość obrazu. TV ma sobie dobrze radzić z sygnałem z nc+ oraz telewizji naziemnej a także filmami z DVD/pendrive/laptopa. Byłbym zadowolony również, gdyby wiekowe już PlayStation2 również dobrze współgrało z TV a w przyszłości nowsza generacja konsol.
    Nad wszystkie dodatki typu SmartTV, WiFi, 3D, itp. przekładam wielkość telewizora, gdyż z tego co wyczytałem lepiej będzie się oglądać większy obraz. Także dodatków mieć nie musi.

Z telewizorów polecanych na forum wpadły mi w oko takie modele:
    -Sharp LC-42LD264E w cenie ok. 1400zł - Sharp to chyba nadal dobra firma; jakość podobno dobra, brak dodatków ale właśnie - największa przekątna
    -Toshiba 40L5435 - nie mogłem jej znaleźć w sieciówkach (euro, mm) a w innych sklepach cena oscyluje w okolicach 1600zł czyli ponad budżet
    -Philips 40PFH4509 - cena ok. 1400zł
    -Panasonic 32AS600 - cena ok. 1350zł ale przekątna najmniejsza; większe modele nie są dostępne w tych sklepach a w innych są ponad budżet (42AS600 za ok. 1600zł)

Który z tych powyższych jest lepszy? I jak wypada na tle PHILIPS 39PFL3088H? :)

EDIT: Są jeszcze dwa modele... SONY KDL-40R485B i SAMSUNG UE40H5303 w cenie ok. 1500zł, nie widzę żadnych opinii, trochę ponad budżet ale czy warto? ;)

0
  • Pomocny post
    #6 04 Gru 2014 18:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z tych co podałeś to Panasonic AS 600 ale w wymiarze 39"

0
  • #7 05 Gru 2014 00:28
    00S
    Poziom 13  

Panasonic 39AS600 niestety jest już ponad budżet...

Na placu boju pozostał, w pozycji lidera, PHILIPS 39PFL3088H oraz dwa modele, które mogę kupić w pobliskim sklepie. Nie wiem tylko czy są dobre pod względem jakości i ceny i proszę jeszcze o wskazanie lepszego z tej trójki ;)

- SAMSUNG 39F5000 za 1190zł
    - Samsung UE40H5000 za 1400zł (tu już trochę ponad budżet...)

Z racji pomieszenia, w którym TV ma stać, mile widziane dobre kąty widzenia. Nie wiem jak z podświetleniem, bo okna będą jedno naprzeciw TV a drugie, dalsze po boku.

0
  • #8 05 Gru 2014 00:31
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli zależy Ci na skalowaniu obrazu również to pozostaje Philips

0
  • #9 05 Gru 2014 00:36
    00S
    Poziom 13  

Rozumiem, że za skalowaniem obrazu idzie lepszy obraz? Wybacz takie pytanie, ale cóż... nie znam się :p

0
  • #10 05 Gru 2014 00:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mówimy o wyrazistości obrazu, o czystości obiektów na obrazie,

0
  • #11 05 Gru 2014 00:40
    00S
    Poziom 13  

Kąty widzenia też powinny być dobre? Jeśli tak to mam już zwycięzcę ;)

0
  • #12 05 Gru 2014 00:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A jakie kąty masz na myśli ?

0
  • #13 05 Gru 2014 00:48
    00S
    Poziom 13  

W sumie to i w pionie i poziomie (jeśli dobrze rozumiem zagadnienie) ;)
    W pionie to chyba mniejsze znaczenie, bo i tak będzie oglądany na siedząco a wcześniej dopasuje się go na odpowiedniej wysokości na półce lub ścianie.
    Głównie chodzi mi o kąty w poziomie, aby patrząc na TV z boku jakość obrazu bardzo nie pogarszała się.

0
  • #14 05 Gru 2014 11:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A ile wynosi Twój kąt na maksa?

0
  • #15 05 Gru 2014 18:41
    00S
    Poziom 13  

Trudno mi na teraz powiedzieć... Jeśli jakość oglądanego obrazu pod kątem 45* nadal będzie dobra to chyba powinno wystarczyć? ;)

0
  • #16 05 Gru 2014 19:03
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wow, ale jak jesteś sam to te 45* ?

0
  • #18 06 Gru 2014 00:41
    00S
    Poziom 13  

Telewizor zastąpi stary wysłużony CRT, gdzie jak mi się wydaje kąty były bardzo dobre, dało się oglądać z każdego miejsca :)
    Podobno w TV LCD kąty są gorsze jak w starych CRT, ale czy to nadal aktualne nie wiem.
    Oczywiście oglądając samemu pewnie będzie się patrzyło na wprost ale gdy zbierze się kilka osób część będzie już patrzyła pod kątem ale nie wiem jak dużym, nie mogę teraz tego ocenić ale sądzę, że niewielkim.

@Kenema
    To chyba jednak inna seria? Sam z Philipsem miałem do czynienia tylko z czasów CRT i bardzo sobie tę firmę chwaliłem, nie wiem jak jest teraz.
    Co konkretnie zniechęciło Cię do tej marki? Tylko oprogramowanie? Aż tak bardzo niedopracowany soft przeszkadza w codziennym użytkowaniu (głowinie oglądanie programów TV)?

0
  • #19 06 Gru 2014 12:40
    Kenema
    Poziom 14  

ojj uwierz.. philips kiedyś a teraz... teraz jest XXI wiek i firma philips tzn tp viosion stawia na wyprodukowanie, sprzedanie i zapomnienie. Jeżeli będziesz miał problem z tv radz sobie sam.
    I tak, głównie chodzi o soft który jest nie dopracowany!!
    A że inna seria? poczytaj sobie forum... nawet w sklepie są takie fajne karteczki że w rankingu strony.. tylko że ten ranking to można do kosza wyrzucić.
    Poczytaj sobie opinie o różnych seriach, znajdziesz prawie w każdej parę osób które mają problem z softem, czyli tv się wyłącza, zawiesza - trzeba wyciągnąć kabel z prądu, smart raz się włączy raz nie, dużo by można tego wymieniać, owszem philips aktualizuję soft tylko że robi to za każdym razem nie udolnie, usuną jakiś błąd pojawiają się inne.. po prostu tak jakbyś kupił produkt który może kiedyś uda im się doprowadzić do porządku lub nie. Nerwy? Problemy? Oni tego nie widzą!
    Ostatnio wyczytałem nawet w nowym telewizorze który ma funkcję ambilight tak zrobili soft że przestał działać ambilight.. hehe

0
  • #20 07 Gru 2014 03:40
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Możesz brać spokojnie model 3088. Poczytaj opinie użytkowników którzy na tym portalu że są bardzo zadowolenie. Poprzednik pluje już jadem wypisując głupoty na temat Philipsa a tego telewizora o który rozmawiasz nie widział nawet na oczy.

Ma telewizor Philipsa 7108 w domu i działa bez żadnych problemów.

0