Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring bloku - okablowanie

08 Gru 2014 09:21 1020 6
 • Poziom 8  
  Witam Koledzy,

  Dostałem zlecenie dotyczące monitoringu bloku w wspólnocie mieszkaniowej , blok przed termoizolacja ( będzie robiona podobno w styczniu - w zimę?) , pierwszy raz biorę się za taki duży obiekt i mam parę pytań .

  - Jak iść kablami ? Pod termoizolacją ? czy uciekać kablami do klatki ? , tylko że w tym przypadku kamery były by na środku budynku , a wspólnota chce na rogach.

  - Monitoring ma obejmować parking ( 2 kamery ) i tył bloku ( 2 kamery ) , zasadnicze pytanie czy warto pociągnąć dodatkowe kable przy takiej instalacji ?

  - Na blokach zauważyłem że nie instaluje się puszek w których pochowana jest wtyczka zasilająca i BNC ,to gdzie mam schować kable , w termoizolacji a co w razie awarii kamery?

  Wszystkie rady były by dla mnie bardzo pomocne.

  Dziękuje i Pozdrawiam
 • OptexOptex
 • Poziom 16  
  Napisz coś więcej o tym monitoringu. Jaki sprzęt?
  Z opisu wnioskuję, że to będzie analog. Zastanów się, czy nie pójść od razu w konkretny sprzęt IP. Ile jest funduszy na to? Czy czujesz się na siłach wykonać to zlecenie? Twoje pytania są dość niepokojące.
 • OptexOptex
 • Pomocny post
  Poziom 24  
  Analog w dzisiejszych czasach to chyba jakieś nieporozumienie, już smartfony kręcą filmy w 4k a dalej spotyka się instalacje złożone w technologii analogowej która jest przestarzała. Kamery IP przestały kosztować majątek i przyzwoita 2mpx kupisz w cenie dobrej analogowej kamery zaznaczam dobrej.
  Jedyne co zauważyłem ze analogi zakładają ludzie którzy nie ogarniają sieci i całej podstawy systemów IP
  Wracając do tematu, jeśli będzie termoizolacja to warto poprowadzić przewody w rurkach PCV a pózniej zostaną one przykryte, wiele razy tak robiłem. Zależy jakie wspólnota ma wymagania, ale okablowanie w gwiazdę do jednego pomieszczenie gdzie wisi szfa rack z rejestratorem, zasilaniem, zabezpieczeniami i innymi potrzebnymi rzeczami.
 • Poziom 20  
  I system IP jest mniej podatny na zakłócenia można pociągnąć od razu zasilanie w skrętce (aktywne POE) chociaż jak klient szczypie się na urządzeniach to kładę oddzielnie zasilanie w zależności od zasobności portfela inwestora i celu jaki inwestor chce uzyskać przy pomocy tego systemu.
 • Poziom 8  
  Monitoring IP , 4 kamery najprawdopodobniej DS-2CD2032 z Hika.

  Co do sprawy sieci to nie będzie problemu bo jestem z zawodu administratorem sieci , monitoring to zajęcie dodatkowe.

  MariuszX49 , dziękuje za odpowiedź właśnie od razu chciałem zastosować switch PoE.

  Kolego wimm fakt pytania są niepokojące gdyż nigdy nie robiłem monitoringu bloku , nie mam doświadczenia w takiej instalacji dlatego zadaje takie a nie inne pytania. Kiedyś trzeba się nauczyć :) Tak jak pisałem 4x DS-2CD2032 , Switch PoE , 4 x Oświetlacze podczerwieni + rejestrator ( bardzo chętnie wysłucham propozycji )

  luk9753 - Dziękuje za odpowiedź , właśnie myślałem o rurkach PCV . Szafy raczej nie będzie rejestrator ma być u jednego z lokatorów w mieszkaniu.
 • Poziom 16  
  Ten budżetowy Hik przy dobrym umiejscowieniu kamer, prawidłowym montażu i konfiguracji powinien się całkiem dobrze sprawdzić.

  Obowiązkowo zamykana szafa rack, a rejestrator w miejscu chronionym i raczej neutralnym.

  Do doświetlaczy osobny kabel zasilający o odpowiednim przekroju.