Witam Koledzy,
Dostałem zlecenie dotyczące monitoringu bloku w wspólnocie mieszkaniowej , blok przed termoizolacja ( będzie robiona podobno w styczniu - w zimę?) , pierwszy raz biorę się za taki duży obiekt i mam parę pytań .
- Jak iść kablami ? Pod termoizolacją ? czy uciekać kablami do klatki ? , tylko że w tym przypadku kamery były by na środku budynku , a wspólnota chce na rogach.
- Monitoring ma obejmować parking ( 2 kamery ) i tył bloku ( 2 kamery ) , zasadnicze pytanie czy warto pociągnąć dodatkowe kable przy takiej instalacji ?
- Na blokach zauważyłem że nie instaluje się puszek w których pochowana jest wtyczka zasilająca i BNC ,to gdzie mam schować kable , w termoizolacji a co w razie awarii kamery?
Wszystkie rady były by dla mnie bardzo pomocne.
Dziękuje i Pozdrawiam
Dostałem zlecenie dotyczące monitoringu bloku w wspólnocie mieszkaniowej , blok przed termoizolacja ( będzie robiona podobno w styczniu - w zimę?) , pierwszy raz biorę się za taki duży obiekt i mam parę pytań .
- Jak iść kablami ? Pod termoizolacją ? czy uciekać kablami do klatki ? , tylko że w tym przypadku kamery były by na środku budynku , a wspólnota chce na rogach.
- Monitoring ma obejmować parking ( 2 kamery ) i tył bloku ( 2 kamery ) , zasadnicze pytanie czy warto pociągnąć dodatkowe kable przy takiej instalacji ?
- Na blokach zauważyłem że nie instaluje się puszek w których pochowana jest wtyczka zasilająca i BNC ,to gdzie mam schować kable , w termoizolacji a co w razie awarii kamery?
Wszystkie rady były by dla mnie bardzo pomocne.
Dziękuje i Pozdrawiam