Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka Makita 8391d a klucz udarowy DeWalt DCF813D2

11 Gru 2014 21:39 2007 6
  • Poziom 15  
    Witam,

Kupiłem dzisiaj klucz udarowy DeWalta DCF813D2 10,8V 2Ah o momencie 130Nm który okazał się dużo słabszy od wysłużonej Makity 8319d która ma moment 42Nm.
    Wkrętarka która ma słabszy moment dużo lepiej radzi sobie z długimi wkrętami niż dużo silniejszy DeWalt. Dlaczego tak się dzieje? Czy moment klucza udarowego DeWolta aż tak bardzo zawyżona. Jestem trochę rozczarowany moim zakupem.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 27  
    Masz w katalogu podane zawsze (prawie zawsze) dwa momenty Twardy do prac ze śrubami i moment miękki do wkrętów np; do drewna.
    Porównaj te dwie wartości.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 15  
    W specyfikacji Makity są podane dwa momenty 27 i 42 Nm natomiast w Dewalt-a jest tylko jeden 130 Nm. Moment Dewolta jest ponad 3 razy większy od momentu Makity i sobie nie radzi z wkrętami jakie bez problemu wkręca Makita.
  • Poziom 27  
    Spróbuj reklamować na podstawie niegodności towaru z umową.
    Nic to nie będzie Cię to kosztowało, możliwe że ma jakąś wadę.

Jak masz klucz dynamometryczny to dokręć jakąś śrubę wartością katalogową klucza i spróbuj odkręcić.
  • Poziom 15  
    Wkrętarkę oddałem. Jaka wkrętarkę-klucz udarowy w miarę tani polecicie do wkręcajcie wkrętów do drewna o średnicy 8mm i długości 200mm.
  • Specjalista Automatyk
    Witam!
    Co prawda nie są to klucze udarowe ale z tego co używam z świetnie sprawdza się AEG BS 18C i jako druga Milwaukee HD 18 (oznaczenia dokładnie nie pamiętam), trochę droższe ,ale nie do zdarcia - a są używane w ciężkich warunkach.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Zostałem przy Makicie.