Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wieloportowa (5+portów) sieciowa ładowarka usb.

16 Gru 2014 18:41 1236 4
  • Poziom 9  
    W związku z tym, że jeszcze nie udało mi się znaleźć po wierzchu w sieci żadnego gotowego projektu prawdopodobnie machnę coś sam.

Chce zrobić ładowarkę usb z wieloma portami zasilanymi 1-2 A. By zastąpić listwę zasilającą naszpikowaną ładowarkami koło mojego wyra. Moje 2 telefony plus 2 telefony żony, plus 2 firmowe tablety... No nie wygląda to dobrze ... a tak zastosował bym kable usb na tych automatycznych zwijakach i cześć pieśni.

Jakie scalaki polecacie i czy macie jeszcze jakieś pomysły dodatkowe ?

PS. Zastanawia mnie czy hub tego typu z zasilaczem 5A+ też by nie załatwił sprawy, a i przeróbka mogła by być szybsza niż samodzielne dzierganie... Zależy mi na stabilnym ładowaniu...

http://allegro.pl/aktywny-hub-przedluzacz-usb-4porty-4world-zasilacz-i4879086388.html
  • Poziom 28  
    Ładowarka w tym hubie jest słaba
    Cytat:
    zewnętrzny zasilacz DC 5V 500mA

Możesz dać grubsze przewody zasilające i użyć zasilacza komputerowego, używanego,( za 10 zł ), 10 amper wyciągniesz bez problemu.

Tak chyba najtaniej i najprościej.
  • Poziom 9  
    Maćku,
    Napisałem przecież, że hub podobny jak w aukcji, tylko z zasilaczem 5A+.

W rozwiązaniu z hubem gryzie mnie przeze wszystkim 1 rzecz. A mianowicie nigdy nie miałem czegoś takiego w rękach i nie wiem czy tam zasilanie jest puszczane i regulowane przez koncentrator usb w postaci jakiegoś scalaka (który mógł by ograniczać prąd ładowania) czy bieguny są na jana na zasilacz puszczone...

Może Twój pomysł jest najtańszy i "najprostszy". Ale zastanów się jak by on wyglądał przy łóżku w sypialni i jak miło by ci się spało przy szumie starego 90mm wiatraka :?: