Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie falownikiem po PROFIBUSie przez STEP7

10 Maj 2005 09:25 4300 5
 • Poziom 13  
  Witam

  Chciałbym zasięgnąć porady. Mam do czynienia z transporterem sterowany CPU 6ES7 315-2DP z falownikiem SEW MOVIDRIVE compact MCH41A i silnikiem 3 fazowym + enkoder absolutny. PLC, falownik połączone są PROFIBUSem a enkoder połączony jest prosto do falownika.
  Czy ktos ma wiedzę, w jaki sposób ściągane są wartości do PLC z enkodera i jak wygląda sterowanie takim napędem przez STEPA na zasadzie rozkazów dojazdu do okreslonych pozycji.
  W jaki sposób program pamięta pozycję napędu tak ze po wyłączeniu i włączeniu zasilania nie potrzebuje referencji (nie szuka punktu zerowego)

  Pozdro :)
 • SterControl
 • Poziom 14  
  Komunikacja jest realizowana poprzez SFC14-DPRD_DAT w programie musi byc blok do sterowania tym falownikiem ,przewaznie jest to blok lokalny i musi byc DB w ktorym sa zapisane parametry tzn.wartosci softwerowych krancowek granicznych ,wartosci pozycji zadanych,wartosci predkosci itp.
 • SterControl
 • Poziom 13  
  Witam

  Robert dzięki za pomoc :) ale nie wiem jak zadac falownikowi zadaną prędkość, rampę i dojazd do pozyji. Wiem że jest to realizowane poprzez bloki danych DB. Ale jak mam dowiedziec się jaka jest aktualna wartość na enkoderze , jest mi to potrzebne abym mógł ustalać kolejne pozycje zatrzymania się napędu.
  Co do prędkości i ramp, czy nie jest tak że falownik ma zapisany paramter np zawierający wartość prędkośći. STEP dając rozkaz dojazdu do pozyji podaje także numer parametru który zawiera informację o prędkości
  W manualach nie mogę się doczytać jakoś konkretnych przykładów wsółpracy falownik-PLC
 • Poziom 13  
  Witam

  Dla wszystkich zainteresowanych tym tematem polecam lekturkę dotyczącą wewnętrznego programu falowników które mogą odczytywać położenie na podstawie wartosci enkodera: SEW - IPOS.


  Pozdro.
 • Poziom 1  
  Jeżeli sprawa jest w dalszym ciągu aktualna, to myślę, że mogę Ci pomóc. Odpisz jesli dalej potrzebujesz pomocy.
 • Poziom 13  
  Witam

  Dzięki za pomoc :) Od tego czasu sporo się nauczyłem jezeli chodzi o sterowanie falowników SEW. Rozpukałem je na miękko :P teraz zsiedzę w MICROMASTER, MASTERDRIVE I SMIDRIVE 611U też do czasu aż je rozpracuję :D


  Pozdro