Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje schematu instalacji Vectry B

Przemek23 19 Mar 2003 21:53 9290 9
IGE-XAO
 • #1
  Przemek23
  Level 11  
  Poszukuje schematu instalacji elektrycznej do Vectry B 1,6 16V 1996 rok, kod silnika X16XEL bez klimatyzacji. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. :)
 • IGE-XAO
 • #2
  MikeC
  Level 29  
  Witam . Schemat nie występuje jako jedna całosć . To zalezy od wersji , wyposazenia , rodzaju steronikow ( Delco , Delphi itp.) .Napisz co cie interesuje konkretnie (Silnik, ABS,TC,Climatronic, El.fotele, lusterka, Tid ,Mid Airbag . itp). Pozdrawiam MikeC.
 • IGE-XAO
 • #3
  Janina Bednarz
  Level 12  
  Szukam schematu do Astry II. Chodzi mi o schemat elektroniczny i pBytki drukowanej sterownika ECU i sterownika wentylatora. Astra - 98 r., 1,6i cat., kima, typ silnika X16SZR, producent elektroniki Delphi, sterowanie prawdopodobnie Multec Singlepoint.
 • #5
  Janina Bednarz
  Level 12  
  Astra II; 1,6i cat.; klima; typ silnika X16SZR; sterownik Multec Singlepoint;
  Samochód nie do zapalenia. Po włączeniu zapłonu, na zimnym silniku, bez zapalania silnika, po paru sekundach, zapala się wskaźnik wentylatora i włączają się wentylatory chłodnicy i klimatyzacji (w stanie prawidłowego działania wentylator działał na gorącym silniku, ale nie zapalała się kontrolka). Po odczekaniu mniej więcej minuty wentylatory się wyłączą. Jest osobny sterownik do kontroli wentylatorów, jednak znaleziony tylko jeden czujnik temp. (w bloku silnika) doprowadził mnie do głównego sterownika ECU. Cała elektronika firmy Delhi. Muszę przyznać, że rozszyfrowanie budowa znalezionego czujnika temperatury jest pewnym problemem. Nie znalazłam czujnika w chłodnicy, ani na przewodach od obiegu płynu. Nie było też go w okolicy pompy wodnej. Znalazłam tylko ten jeden przykręcony na śrubę do bloku silnika z tyłu od strony kabiny (nie wkładany w środek tylko mierzący temperaturę powierzchniową - mosiężny korpus dobrze przewodzi ciepło). Ma dwa przewody (możliwe że trzecim jest masa silnika). Tylko, że żadnych oznak życia, ani jako termistor ani jako czujnik zasilany napięciem +5V. Były próby wsadzenia rezystorów dla zasymulowania czujnika oporowego – i nic. Przejście samych przewodów do ECU prawidłowe – nóżka 17 i 25 w niebieskim złączu. Chyba, że jest to czujnik potrzebujący zasilania +5V, to wtedy nie ma tego napięcia w złączu 2 przewodowym. Wtedy wina po stronie ECU. Może idąc po śmieszkach doszukam się jakiegoś tranzystora na tych wyprowadzeniach. Ostatnim razem była przeprowadzana naprawa na tym sterowniku (właśnie w taki sposób) i elektronik wymienił dwa elementy. Ale to była inna sprawa.


  Jesli mozesz przeslac: janinabednarz(malpa)go2.pl
  Z powazaniem: Janina Bednarz
 • #6
  arras
  Level 11  
  Mnie interesuje schemat podlaczenia zegara z termometrem i jaki czujnik temperatury sie stosuje
 • #7
  Janina Bednarz
  Level 12  
  Temat zamknity - pomogla wymiana kopmutera i adaptacja nowego.

  O jaki dokladnie czujnik temperatury i termometr ci chodzi?
 • #8
  arras
  Level 11  
  termometr z zegarem montowany raczej w kadecie. Chodzi o to jaki czujnik temperatury sie stosuje (NTC?) i opis podlaczen. Pozdrawiam
 • #9
  Janina Bednarz
  Level 12  
  Prawdopodobnie termistor NTC – zakładam, że jest to Multec 5.6 Singlepoint stosowany w starszych modelach Oplach. Sprawdź połączenie między końcówkami wyyków komputera C10 a A11.

  engine temperature resistance (k)
  + 20°C - 3000
  + 40°C - 1500
  + 70°C - 450
  + 100°C - 180

  Podaj szczegóły odnośnie rocznika, typu, po prostu więcej szczegółów stary. I czy na pewno chodzi ci o czujnik temperatury silnika (chłodnicy) czy może temp. na zewnątrz (temp. otoczenia).

  Z poważaniem:
  Janina Bednarz
 • #10
  norbi0918
  Level 2  
  czy ktoś wymieniał manual na climatronic potrzebny schemat elektryczny manual i climatronic :|