Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 2.0 HDi 2001r. - Brak świateł mijania, przepalający się bezpiecznik

Adesivo 01 Sty 2015 15:52 1722 3
  • #1 01 Sty 2015 15:52
    Adesivo
    Poziom 8  

Witam w nowym roku!

Mam pewien problem z moim Peugeotem. Opiszę całą sytuację: kilka dni temu przyjechałem do babci i wszystko działało; jakąś godzinę po przyjeździe uruchomiłem silnik i nie działały mi światła mijania (oba). Wymieniłem jedną żarówkę H4 i dalej nic, a stara nie wyglądała na przepaloną, więc otworzyłem skrzynkę z bezpiecznikami. Przepalony okazał się bezpiecznik nr 15 opisany w książce jako: podgrzewacz modułu przepustnicy, pompa wtrysku Diesel, sonda Lambda, Kalkulator silnika, przepływomierz powietrza, cewka zapłonowa, elektrozawór kontroli silnika, podgrzewanie oleju napędowego, wtryskiwacze, a samochód odpala i jeździ bez problemu. Wymieniłem na nowy (30A) i przy rozruchu znowu się przepalił, więc gdzieś musi być zwarcie. Światła pozycyjne, drogowe i halogeny działają poprawnie, więc nie rozumiem, dlaczego światła mijania nie działają (bezpieczniki od świateł nr 9 i 10, po 15A każdy są całe). Czy ma ktoś jakiś pomysł co to? Dodam, że parę razy podczas odpalania automatycznie zamknęły się zamki w samochodzie i kilka razy na ekranie pojawił się komunikat (antypollution system fault), co mogłoby (moim zdaniem) sugeorwać awarię sondy Labda - może nie ogrzewa się wystarczająco podczas rozruchu, albo w jej obwodzie grzania jest zwarcie?

• #2 01 Sty 2015 16:25
    alien99
    Poziom 24  

W pugach często przepalają się kostki przy światłach i w środku w lampach więc sprawdź je.

• #3 01 Sty 2015 17:01
    Adesivo
    Poziom 8  

Sprawdzę jutro, za dnia, ale obie naraz się uszkodziły?

• #4 05 Sty 2015 21:21
    Adesivo
    Poziom 8  

Samochód odebrałem od elektromechanika. Okazało się, że jedno z drugim nie było powiązane i najzwyczajniej wystąpiły naraz dwa uszkodzenia. Przepaliły się wtyki z centralnego komputera, przez co nie działały światła oraz uszkodzona (przegnita) była instalacja od podgrzewania sondy Lambda i zaworu gaszenia. Naprawa 250zł.

Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME