Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sherman- jak to jest z serwisem + kilka pytań.

philips89 01 Sty 2015 19:21 3099 18
  • #1 01 Sty 2015 19:21
    philips89
    Poziom 11  

Witam,

mam zamiar kupić migomat, na początek do użytku garażowego, może potem do jakiegoś małego warsztatu ale to jeszcze nie pewne. Jestem już prawie zdecydowany na Shermana 230 lub 230/2 (chyba że mi ktoś przywali potężnym argumentem to może to przemyślę). Zastanawiałem się jeszcze nad innymi modelami, głównie nad besterem 1800 i podobnymi, ale możliwość regulacji jak i parametry przekonały mnie do Shermana. Przekonało mnie też to że taki bester to marketówka i niekoniecznie będzie lepszy.

Jedynie czego nie mogłem znaleźć w sieci to informacje o serwisie Shermana. Więc jak to jest z gwarancją, i z dostępnością części do tych maszynek? Przeglądając przed chwilą tematy zauważyłem że najczęściej psuje się elektronika jak płytki czy podajnik, a z tym chyba nie powinno być dużego problemu, nawet robiąc to na własną rękę?

Drugie pytanie, czy wybrać tylko na 230 czy 230/400(dwie fazy) bo nie znalazłem nigdzie jednoznacznych opinii. Jest wogule sens kupować spawarkę na dwa rodzaje zasilania? Ma to jakieś plusy?

Chciałem jeszcze o coś zapytac ale wypadło mi z głowy, może się przypomni;) Z góry dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.

0 18
  • #2 01 Sty 2015 20:28
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

Bierz inwerter, a nie transformator. Z serwisem shermana nie powinno być problemu, nie wiem kto jest importerem tej marki. Jeśli chodzi o magnuma to z serwisem nie ma najmniejszego problemu i znajduje się on u importera w krakowie (firma SPAW).

0
  • #3 01 Sty 2015 21:05
    philips89
    Poziom 11  

Obawiam się że inwerter w tych pieniądzach nie będzie najwyższej jakości;)

0
  • #4 01 Sty 2015 21:09
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

Będzie dużo wyższej jakości niż transformator. Spawarke mma też wziąłbyś transformatorową.

0
  • #5 01 Sty 2015 21:33
    philips89
    Poziom 11  

Możliwe MMA może prędzej za tą kasę by kupił w inwerterze, ale nie mowa o tym.
    Powiedz kto mi naprawi chiński inwerter kiedy skończy sie gwarancja, lub raczej za jakie pieniądze;) Chyba że coś się zmieniło w temacie?

0
  • #6 02 Sty 2015 06:48
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

W Spawie wymiana bloku mocy w mig 330 kosztuje ok 500 zł, więc nie ma tragedii i oni ci naprawią swoje spawarki po gwarancji.

0
  • #7 02 Sty 2015 16:32
    philips89
    Poziom 11  

Już zdecydowałem, za tą kase transformator będzie bardziej niezawodny, nie mam zamiaru co chwilę wozić spawarki do naprawy.

Jeszcze chciałem się dowiedzieć czy jest sens kupować tą 230/400 ???

0
  • #8 02 Sty 2015 20:02
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

Mylisz się bo w tanich spawarkach transformatorowych oszczędza się na wszystkim, począwszy od alu zamiast miedzi, to tego aluminium jest bardzo mało. Zauważ, że te tanie migi na trafo nie mają żadnego zapasu mocy na transformatorze. One chodzą prawie na maksa, stąd te cykle 10-15% w 20C przy maksymalnym amperażu. Jeśli nie chcesz pluć sobie w brodę to zmień zdanie i wybierz inwerter. Tym transformatorem nie pospawasz prawie nic grubszego bo się zaraz wyłączy, a przy blacharce raz będzie stawiał gluty, a innym razem przepalał blache na tych samych ustawieniach. Spawał będzie dopiero jak mu się zachce. Ja kilka lat temu kupiłem podobnego miga i go na szczęście udało mi się sprzedać i nigdy więcej tego badziewia.

0
  • #9 02 Sty 2015 20:24
    philips89
    Poziom 11  

Więc co twoim zdaniem będzie lepsze w takich pieniądzach?

0
  • #10 02 Sty 2015 20:50
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

Podam z Magnuma, jeśli chcesz shermana to sobie znajdziesz odpowiednik:
    mig 190 II
    Mig 205l (dodatkowo lutospawanie)
    mig 200 mma
    mig 200k
    We wszystkich masz mma czego nie ma w transformatorowych migach.

0
  • #11 02 Sty 2015 22:59
    philips89
    Poziom 11  

Używasz takiego sprzętu?
    Czy może się jeszcze ktoś wypowiedzieć kto używa migomatów inwerterowych takiej klasy (tzn chińskich), lub posiada jakąś wiedze na ten temat?

No nie powiem, namieszałeś mi w głowie :D

0
  • #12 03 Sty 2015 07:05
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

Osobiście używam u siebie esaba caddymiga, ale mam okazje często kożystać z mig330 i mig 190 u znajomego co ma warsztat ślusarski. i te spawarki naprawde wytrzymują. Magnum to nie esab, ale za te pieniądze które kosztuje naprawde warto.

0
  • #13 03 Sty 2015 15:49
    philips89
    Poziom 11  

Rozumiem. Jeszcze zauważyłem że modele które poleciłeś zmieszczą tylko szpule drutu 5kg, a te są troche nieekonomiczne, chociaż z drugiej strony do zastosowań domowych może wystarczy.

Na jak długo wystarczy taka szpulka 5kg?

Aha, i jeszcze mam takie pytanie bo dalej trochę się boję tego "chińskiego inwertera", jaki jest koszt poważniejszej naprawy (powiedzmy w którymś z tych magnumów zaproponowanych przez @zdenek_zdenek ) w takim ustroistwie?

0
  • #14 03 Sty 2015 17:14
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

W sprawie ceny naprawy zadzwoń do pawu na grzegórzecką do krakowa i zapytaj o cenę np. bloku mocy do danej spawarki. Przy zastosowaniu hobbystycznym duże szpule też nie są ekonomiczne bo drut może przyrdzewieć i jest wtedy do wywalenia u mnie idzie jedna do trzech małych 5kg szpul na rok.

1
  • #15 04 Sty 2015 16:44
    philips89
    Poziom 11  

A który model byś polecił? Mi chyba najbardziej przypadł do gustu ten 205l, bo posiada możliwość lutospawania.

0
  • Pomocny post
    #16 04 Sty 2015 19:00
    zdenek_zdenek
    Poziom 19  

Wszystko to praktycznie to samo. 205l ma dodatkowo ograniczony prąd spawania i można nim lutospawać. W innych musiałbyś zapiąć na masę sztuczne obciążenie ok 2 ohm.

0
  • #17 06 Sty 2015 13:57
    grzegorzbr2
    Poziom 13  

Zwiększ budżet na zakup spawarki i kup SHERMAN 260 M, u mnie śmiga bezawaryjnie zarobkowo od kilku lat, będziesz Pan zadowolony.Migomat za tysiąc pare zł radzę odpuścić, bo to badziew nie do warsztatu, jedynie czasami przyspawać drut przy płocie.
    W moim warsztacie wszystkie spawarki są tej firmy i spisują się znakomicie.

1
  • #18 13 Sty 2015 19:44
    philips89
    Poziom 11  

Na razie jest mi właśnie potrzebna spawarka do użytku domowego. Jeśli będe myślał poważniej o czymś własnym to kupie raczej coś firmowego.

Kolego @zdenek_zdenek dzieki za podpowiedzi, mam nadzieję że dobrze mi doradziłeś. Leci pomógł.

Aczkolwiek jeśli ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia to chętnie poczytam, bo będe kupował dopiero pod koniec miesiąca. Pzdr.

0
  • #19 13 Sty 2015 20:41
    archanoid
    Poziom 25  

Witam. Nie chcąc zakładać nowego tematu mam pytanie odnośnie dwóch sprzętów . Sherman mig 200M lub Magnum 205L . Czy ktoś używa tych sprzętów i na jakim zabezpieczeniu . Ja u siebie mam na gnieździe zabezpieczenie B20 nadprądowe . Czy to wystarczy.

1