Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa rodzaje kable MHL-który wybrać

koks1994 03 Sty 2015 12:20 2067 1
  • #1 03 Sty 2015 12:20
    koks1994
    Poziom 11  

Witam, poszukuje kabla mhl, doczytałem że są 2 rodzaje, ale za grosz nie wiem o co chodzi
    1. Występuję parę telefonów mi. sgs3 który ma gniazdo w telefonie 11 pinowe ? i wtedy potrzebna jest przejściówka z 11 pin w telefonie na 5 pin w adapterze ?
    2. Lepiej kupić gotowy kabel czy może być przejściówka ? bez różnicy ?
    3. Czy każdy telefon obsługuję mhl ? jeśli nie to gdzie mogę znaleźć listę telefonów które obsługują ?
    Pytam bo kabel będzie służył do sprawdzenia płyt głównych czy startują i potrzebuję uniwersalny ?

0 1
  • Pomocny post
    #2 05 Sty 2015 18:08
    arawan
    Poziom 16  

Witam. Nie każdy telefon obsługuje standard mhl.
    Nie ma znaczenia, czy kupisz kabel z 5-pinowym złączem i zastosujesz przejściówkę, czy już gotowy ze złączem 11-pinowym. Moim zdaniem lepiej jest zastosować przejściówkę, bo zapewne ona będzie tańsza niż cały kabel z fabryczną końcówką.
    Nie zauważyłem także różnicy w kablach za kilkanaście i za ponad 100 zł - oba i tak zapewne produkowane są w chinach, a zapewniają taką samą jakość obrazu. Jedyna różnica to cena i zapewne różna jakość przewodów. Ja kupiłem kabelek za coś około17 zł i jestem zadowolony - HTC Sensation.

Są jeszcze kable ze standardu MHL na VGA. Najczęściej jednak używa się MHL-HDMI. O innych rodzajach nie słyszałem.

Do kabla z końcówką 5pin musisz mieć ładowarkę podłączoną do przeznaczonego do tego celu złącza - służy do zasilania kabla MHL. Nie używałem telefonów ze złączem 11 pin, ale ponoć mają możliwość zasilania kabla mhl bez użycia dodatkowej ładowarki.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo