Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ładowana od góry - jaką markę wybrać?

marion80 05 Sty 2015 10:50 2784 1
  • #1 05 Sty 2015 10:50
    marion80
    Poziom 1  

Witam,

Przymierzam się do kupna pralki - koniecznie ładowanej od góry.
    Jaką markę polecacie? Kwota - do 2000 zł.
    Wyboru zbyt dużego nie ma - pralki ładowane od góry produkuje AEG, Whirlpool, Zanussi, Bosch, Electrolux, Candy i Polar. W internecie spotkałam też Hoover i Mastercook
    Na początku myślałam o Whirlpoolu, ale przeczytałam sporo negatywnych opinii (awaryjność, kłopoty z serwisem).
    Ostatnio oko zawiesiłam na Boschu (model: Serie | 4 Maxx WOT 24255 PL). Mam sprzęt kuchenny Boscha (płyta gazowa, piekarnik, zmywarka) i jestem zadowolona.

Przy okazji - ponoć Bosch produkuje swoje pralki we Wrocławiu. Ale jak oglądałam powyższy model na żywo, to pracownik sklepu po zerknięciu na tylną obudowę odczytał, że została wyprodukowana na Słowacji...

0 1
  • #2 21 Sty 2015 23:24
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Jeśli chodzi o pralki ładowane od góry to zdecydowanie AEG/ Electrolux z naciskiem na AEG (solidniejsza wersja Electroluxa).
    Bosch/Siemens produkuje pralki m.in. w Polsce (Łódź), Niemczech, Turcji i Chinach - modele ładowane od frontu. Modele ładowane od góry niegdyś były produkowane dla B/S/H przez Mastercoocka we Wrocławiu, dzisiaj nie wiem jak się ma sytuacja ponieważ master ma problemy finansowe.

0