Witajcie, problem następujący:
Laptop dell inspiron 1525, oryginalny zasilacz i bateria od nowości. Uszkodzeniu uległo gniazdo ładowania(po podłączeniu zero reakcji na zasilanie), postanowiłem wymienić to we własnym zakresie. Wlutowałem nowe gniazdo ładowania, złożyłem laptopa i problem: laptop podłączony do zasilania działa, jednak system pokazuje iż bateria nie jest ładowana, BIOS nie rozpoznaje ładowarki.
Na forum znalazłem coś takiego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2097503.html#9965782 tylko nie wiem po co miałbym robić taki mostek?
Drugi temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2147063.html
I tutaj pytanie, po co miałbym mostkować szpilkę od gniazda ładowania, skoro wcześniej nie było takiego połączenia? Czyżby zimny lut?
Może ktoś z was, mądrzejszy wyjaśni mi to, chętnie dowiem się czegoś nowego.
Dziękuję i pozdrawiam.
Laptop dell inspiron 1525, oryginalny zasilacz i bateria od nowości. Uszkodzeniu uległo gniazdo ładowania(po podłączeniu zero reakcji na zasilanie), postanowiłem wymienić to we własnym zakresie. Wlutowałem nowe gniazdo ładowania, złożyłem laptopa i problem: laptop podłączony do zasilania działa, jednak system pokazuje iż bateria nie jest ładowana, BIOS nie rozpoznaje ładowarki.
Na forum znalazłem coś takiego: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2097503.html#9965782 tylko nie wiem po co miałbym robić taki mostek?
Drugi temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2147063.html
I tutaj pytanie, po co miałbym mostkować szpilkę od gniazda ładowania, skoro wcześniej nie było takiego połączenia? Czyżby zimny lut?
Może ktoś z was, mądrzejszy wyjaśni mi to, chętnie dowiem się czegoś nowego.
Dziękuję i pozdrawiam.