logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pioneer VSX-922-K - Brak reakcji na włączanie, napięcia OK, przekaźnik działa

aras4don 10 Sty 2015 11:03 4125 8
REKLAMA
  • #1 14313372
    aras4don
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    Witam,

    na stole Pioneer VSX-922-K.

    Opis usterki : Następnego dnia już się nie włączył.

    Reset klawiszowy nie pomaga (Power + ADV. SURROUND)

    Napięcie Standby - 5V
    Napięcie na przycisku POWER również wynosi 5V, spada po wciśnięciu do 0.

    Końcówki mocy nie są zwarte ani też nie wychodzi z gniazd stałe napięcie.
    Bezpieczniki całe, transformator wykazuje oporność więc bezpiecznik termiczny w nim również jest cały, po podaniu 5V na RYAC słychać pyknięcie przekaźnika lecz na tym się niestety kończy...

    Proszę o pomoc !

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 14314296
    mariuszw19640717
    Poziom 35  
    Posty: 2425
    Pomógł: 260
    Ocena: 204
    aras4don napisał:
    Napięcie Standby - 5V

    A pozostałe napięcia w normie?
    aras4don napisał:
    nie wychodzi z gniazd stałe napięcie.

    Mierzyłeś przed przekaźnikami, czy za nimi?
  • REKLAMA
  • #3 14314558
    aras4don
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    Za przekaźnikami napięcia nie ma gdyż jak podejrzewam (?) procesor nie uruchamia przekaźnika RY51. Po wymuszeniu załączenia tego przekaźnika (podaniu 5V DC na pin RYAC, poza pyknięciem wciąż cisza.
  • REKLAMA
  • #4 14317054
    mariuszw19640717
    Poziom 35  
    Posty: 2425
    Pomógł: 260
    Ocena: 204
    aras4don napisał:
    procesor nie uruchamia przekaźnika RY5

    Procesor ma zasilanie?
    aras4don napisał:
    Napięcie Standby - 5V

    Gdzie to mierzyłeś?
    Załączniki:
    • Pioneer_vsx-920_.pdf (588.49 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #5 14317166
    aras4don
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    5V Standby obecne na pinie +5VR6_ST na płycie czołowej, oraz na przycisku POWER.
    Może dziwnie to zabrzmi ale na serwisówce nie mogę namierzyć czy układ PE7008A to procesor główny

    Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

    Chodzi o to, że ze schematu nie wynika jak sprawdzić czy sygnał POWER KEY dochodzi do procesora.
  • REKLAMA
  • #6 14317662
    mariuszw19640717
    Poziom 35  
    Posty: 2425
    Pomógł: 260
    Ocena: 204
    aras4don napisał:
    Może dziwnie to zabrzmi ale na serwisówce nie mogę namierzyć czy układ PE7008A to procesor główny

    Procesor główny to IC101, który włącza przekaźnik RLY302.
    Na IC 301 jest prawidłowe napięcie 3,3V.
    Sprawdź czy IC101 ma zasilanie, czy na pin 100 pojawia się sygnał włączający przekaźnik RLY302, po wciśnięciu POWER.
  • #7 14317968
    aras4don
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    Schemat nie pokrywa się ze sprzętem, dziwne.

    Na płycie MAIN B'D praktycznie nie ma układów scalonych.
    Na płycie HDMI IC101 jest umieszczony przy gniazdach optycznych (48-pinowy AKM AK4114VQ).

    Dodano po 2 [minuty]:

    Model to na pewno VSX-920-K a odnoszę wrażenie że schemat który pobrałem niezupełnie się pokrywa z sprzętem na stole.
    Nie mogę nigdzie zidentyfikować procesora.

    Dodano po 5 [minuty]:

    Ten schemat się bardziej pokrywa z tym wzmacniaczem

    http://elektrotanya.com/pioneer_vsx-1020-k_1025-k_sm.pdf/download.html
  • #8 14318202
    mariuszw19640717
    Poziom 35  
    Posty: 2425
    Pomógł: 260
    Ocena: 204
    Manual od PIONEER VSX-1020-K 1025-K SM, pasuje do tego Twojego PIONEER VSX-920-K, tak?
  • #9 14318329
    aras4don
    Poziom 12  
    Posty: 50
    Pomógł: 1
    Ocena: 6
    Wiem że to dziwne, ale tak :)
    Główny procesor jest w obudowie BGA, także numeracja i oznaczenia układów jak i zdjęcia wnętrza na poczatkowych stronach idealnie pasują, jeszcze podwieczór sprobuję zrobić reset przy użyciu klawisza MULTI-ZONE OFF i dam znać o efektach.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z amplitunerem Pioneer VSX-922-K, który nie włącza się po wcześniejszym działaniu. Sprawdzono napięcia: 5V w trybie standby oraz na przycisku POWER, które spada do 0 po naciśnięciu. Użytkownik podejrzewa, że procesor nie uruchamia przekaźnika RY51, co potwierdza brak napięcia za przekaźnikami. W odpowiedziach poruszono kwestie zasilania procesora (IC101) oraz identyfikacji schematu, który nie pokrywa się z rzeczywistym układem. Ustalono, że schemat od VSX-1020-K może być bardziej adekwatny do VSX-922-K. Użytkownik planuje spróbować resetu przy użyciu klawisza MULTI-ZONE OFF.
REKLAMA