Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara zaparowane szyby

10 Sty 2015 12:23 2055 13
  • Poziom 12  
    Cześć

Chciałbym się podłączyć do tematu.

Mam Citroena Xsarę rok 2000 zwykły hetchback 5 drzwi. Auto naciąga wilgocią przykażdym deszczu. Osuszałem już wnętrze wkładają do samochodu elektryczby grzejnik na dwie doby i przez krótką chwile było dobrze, ale po nie długim czasie problem powrócił. Obecnie zauważyłem że mam mocno morą wykłądzinę bagażnik a. Zdemontowałem ją i wysuszyłem ale widać że woda dostaje się do bagażnika po deszczu zalega na podłodze, staram się to wycierać ale chciałbym się pozbyć tego problemu. Rozebrałem wszystkie tapicerki w około klapy i bagażnika, później położyłem wąż ogrodowy na dachu i odkręciłem wodę, wlazłem do bagażnika i zauważyłem że woda pojawia się na uszczelce przy prawej lampie. W tym samym miejscu znajduje się kanał odpływowy z klapy (sprawdzałem i jesz drożny). Po dalszej obserwacji okazało się że część wody ścieka prawą rynienką i wylatuje na zewnątrz pojazdu pod lampą, druga część wody ścieka po klapie (tak od spodu) omija lampę i trafia na uszczelką która z kolei przekierowuje ją do bagażnika zamiast na zewnątrz.

Dodam jeszcze że z lewej strony woda ściekająca pod klapą nie dociera tak daleka jak z prawej strony i nie dociera aż do lampy tylko spada do rynienki w połowie długości klapy.

Zastanawiam się czy ciek wody jest prawidłowy czy może klapa ma jakieś przecieki (np. na klejeniu szyby), a może ciek jest prawidłowy i tak powinno być a uszczelka się zdeformowała i przepuszcza wodę nie w tą stornę co trzeba. Tą drugą opcję próbowałem wykluczyć i okręciłem uszczelkę o 180 stopni, ale przeciek nadal występował w tym samym miejscu.

Proszę o opinie i jakieś porady, postaram się dołączyć zdjęcia żeby to trochę zobrazować.
  • Poziom 38  
    zy.byszek napisał:
    nagrzewnica przecieka

W bagażniku nie ma nagrzewnicy - nie pisz gupot . Prawdopodobnie uszkodzona uszczelka , lub klapa była klepana i jest zdeformowana .
  • Poziom 9  
    może właśnie koło lampy uszczelka nie trzyma a z ta nagrzewnicą to sorry
  • Poziom 19  
    Zrób sobie mały test:
    Na suchą uszczelkę klapy połóż ręczniki papierowe i sprawdź gdzie przecieka.
  • Poziom 14  
    jeżeli masz szyberdach to sprawdź czy rurki spływowe w słupkach nie są zatkane
  • Poziom 9  
    Witam.Najlepiej zrób( test wody),wejdź do auta i niech ktoś leje wodę a ty w środeczku obserwuj.
  • Poziom 19  
    karp23 napisał:
    jeżeli masz szyberdach to sprawdź czy rurki spływowe w słupkach nie są zatkane

Widziałeś gdzieś na wyżej opublikowanych fotkach jakiś szyberdach?
    arecki1976 napisał:
    Witam.Najlepiej zrób( test wody),wejdź do auta i niech ktoś leje wodę a ty w środeczku obserwuj.

Mógł byś szerzej rozwinąć temat bo jako laik nie wiem gdzie i co obserwować.
    Pozdro.
  • Poziom 15  
    Witam na dachu masz rynienki obecnie zaślepione czarną uszczelką sprawdź pod nią czy nie masz pęknięcia .
  • Poziom 19  
    Po fotkach i szczegółowym opisie obstawiam na przeciek z tylniej klapy.
    Chyba że mamy do czynienia z niespotykanym zjawiskiem fizycznym.
  • Poziom 9  
    Hej. (Test wody) Wejdź do auta z latarką, poproś kogoś niech polewa wodą auto ,najlepiej z węża i obserwuj ,gdzie leci woda.Znalazłem tak w dwóch autach w jednym leciało przez tylną lampę.
  • Poziom 12  
    Tak jak widać na zdjęciach rozebrałem cały bagażnik z tapicerek, na dachu leżał wąż z odkręconą wodą, ja siedziałem w środku, ewidentnie przeciek jest przy prawej lampie, na poziomie uszczelki . Podkładam tam cięgle ręczniki i są mokre gdy pada deszcz, wymieniam na suche i znowu są mokre po deszczu. Teraz gdy minęło trochę czasu jestem gotów postawić na zdeformowaną uszczelkę, ponieważ wydaje mi się że jest nieco bardziej "zciśnięta" właśnie przy prawej lampie niż wszędzie indziej.

Szyberdachu nie mam. Pomiar lakieru nie wskazuje na to aby klapa (auto) była "klepana"

Czy miał ktoś może przypadek zdeformowanej uszczelki i związany z nią przeciek? Tak dla potwierdzenia hipotezy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak najbardziej po 15 latach uszczelka może być do wymiany. Możliwe, że regulacja klapy, na zamku nieco za luźna. Możliwe także, że sama klapa trochę zwichrowana. Ktoś coś kiedyś wsadził i domykał klapę na siłę.... Ja bym udał się do dobrego blacharza. Może wystarczy odpowiednio przegiąć klapę.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Otóż udało mi się rozwiązać problem. Uszkodzona była uszczelka. Poprostu uległa odkształceniu i woda przelewała się przez nią do wnętrza bagażnika. Kupiłem za 15pln używaną na aukcji allego wymieniłem. W ramach testu przed wymianą w starej uszczelce wyciąłem otwór, który drenował wodę. Test wypadł pozytywnie.