Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piaggio Zip 50 2T po przejechaniu ok. 2 km gaśnie

Piaggio Zip 2T 11 Sty 2015 17:45 1611 4
  • #1 11 Sty 2015 17:45
    Piaggio Zip 2T
    Poziom 6  

Mam problem z moim zipem otóż tak: Skuter pali na dotyk z rozrusznika jak i z kopki. Po przejechaniu dystansu ok.2 km skuter podczas jazdy gaśnie jak bym przekręcił kluczyk (jak odcięcie zapłonu), a najlepsze w tym wszystkim, gdy zgaśnie i się zatrzyma bez najmniejszego problemu odpali z rozrusznika jak niby nigdy nic, lecz po zapaleniu muszę odczekać ok. 1 min,abym mógł przejechać następne 2 km, jeśli nie poczekam, to zgaśnie ponownie za ok. 300 m. Silnik przed jazdą nie jest zimny, ponieważ lubię go porządnie rozgrzać :) nie ważne ile pracuje na biegu jałowym, to zawsze zgaśnie po tych 2 km. Dodam jeszcze że chyba przez to gaśnięcie popsuła się świeca lecz przejechałem na niej ok 1 tyś km. Myślałem, że instalacja gdzieś może nie łączy lecz wszystko gra. Najlepsze jest to że zawsze gaśnie po przejechaniu tego dystansu 2 km. Proszę o pomoc.
    P.S.
    Dodam jeszcze że świeca jest mokra i czarna, dobrze nie spala.

2 4
  • #2 11 Sty 2015 18:08
    jarekstryszawa
    Poziom 20  

Sprawdzałeś drożność odpowietrzenia zbiornika paliwa?

0
  • #3 11 Sty 2015 18:09
    andrzej55
    Poziom 35  

Sprawdź drożność układu paliwowego(kranik, filtr paliwa, wężyki). Mam nadzieję, że w baku masz paliwo.

1
  • #4 11 Sty 2015 18:10
    jarekstryszawa
    Poziom 20  

Choć tak teraz sobie myślę, że przy zatkanym odpowietrzeniu świeca powinna mieć normalny kolor. Oraz im mniej paliwa w zbiorniku tym dalej powinieneś zajechać...

0
  • #5 13 Sty 2015 17:27
    Piaggio Zip 2T
    Poziom 6  

Paliwa czy jest pełny bak czy jest na dnie zawsze dzieje się to samo. Sprawdzę jeszcze ten kranik, ale kolega dobrze mówi, gdyby paliwo nie docierało świeca byłaby sucha, a jest mokra. Zobaczę ten kranik, ale wątpię. Zobaczymy w sobotę jak będę miał czas, aby zajrzeć.

3