Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 3525w DeskJet - Jak zdemontować głowicę drukującą

ZX-10R 12 Sty 2015 10:14 15018 6
  • #1 12 Sty 2015 10:14
    ZX-10R
    Poziom 10  

witam,

czy ktoś z Was wie jak wymontować głowicę drukująca w HP 3525 (to samo co HP 3520).
    Po uzupełnieniu pojemników tuszami Active Jet jedyną szansą na ratunek tej drukarki jest próba oczyszczenia głowicy i zakup oryginalnych tuszy HP (one mimo wszystko nie zasychały po 3-4 dniach nieużywania, zdarzało się nie używać drukarki przez blisko miesiąc i było OK).

Czy wiecie kto może mieć opanowaną metodę oczyszczania takiej głowicy drukującej bo z tego co się orientuję to HP nie oferuje żadnych części zamiennych do tego urządzenia (zatkana na śmierć głowica to w zasadzie śmierć techniczna urządzenia).

1 6
  • #2 12 Sty 2015 10:46
    Stan-S11
    Poziom 31  

I po raz kolejny potwierdza się powiedzenie " tanie mięso psy jedzą".
    Chciałeś zaoszczędzić, a tak faktycznie poszedłeś w spore koszty.
    Rozumiem ze chodzi o kombajn HP Photosmart 3525 i tusze 364.
    Z praktyki podpowiem że masz dwa wyjścia:
    1. Wymiana głowicy.
    2. Zakup nowej drukarki.
    Próba udrażniania głowicy wydaje mi się nie opłacalna ekonomicznie biorąc pod uwagę wartość całego urządzenia.
    Pisz na PW pomogę rozwiązać problem, no chyba ze wybierzesz opcje zakupu nowego sprzętu.

3
  • #3 12 Sty 2015 12:36
    ZX-10R
    Poziom 10  

chodzi o model HP Deskjet Ink Advantage 3525 wifi na tusze HP 655

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCa...l&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=5241265#N1607

Głowica drukująca z tego co widzę na ebay.com to CN688A i kosztuje ok 30$ + 10$ wysyłka.

A co do przyoszczędzenia to się zgodzę, nie sądziłem jednak, ze takim badziewiem są te tusze AJ i tak szybko zabrudzą głowicę.

Jeśli wymiana głowicy kosztuje więcej niż 150zł to chyba skuszę się na jakiegoś Brothera, bo HP-ka mam dosyć (prawie 9 miesięcy od zakupu musiałem czekać na update softu...). Mam lapka HP do którego HP praktycznie nie wspiera (ostatni stery grafiki mam starsze niż data zakupu lakpa... żenada 2). Wydaje mi się, że afera korupcyjna w jaką zamieszane było HP pokazuje gdzie mają klienta detalicznego, a gdzie "państwowego".

HP? Nigdy więcej.

edit:

z tego co udało mi się właśnie znaleźć w sieci są dwa rodzaje głowic drukujących HP CN688A - jeden rodzaj ze stykami jest zdejmowany po odciągnięciu specjalnej dźwigienki, a drugi rodzaj (tan w HP3520 i HP 3525) ma z tyłu zamiast styków płytkę i nie ma tej dźwigienki która pozwala zdemontować w prosty sposób głowicę drukującą.
    Pierwszy rodzaj udrażniają spsoobem domowym, a drugi... to nowum HP które zdaje się mieć za zadanie ukrócenie przedłużania żywotności urządzenia. Nieładnie, oj nieładnie - taki trick sprzed 15 lat, kiedy korporacjom itp kołchozom odbijało i zaczęli robić jednorazowe drogie urządzenia... na szczęście tylko wybitnie oderwani od rzeczywistości tkwią w tym błędnym stanie (vide HP, Dell).

edit2:

oto jedyny sposób aby udrożnić niedemontowalną głowicę drukującą w HP 3525:

Link

5
  • #4 15 Mar 2016 12:17
    swenson
    Poziom 1  

Witam, zaschnięciu głowicy nie zawsze winne są tusze zamienne. Miałem doczynienia już z dwoma taki drukarkami konkretnie 3525, gdzie używane były tylko oryginalne tusze i też pozasychały i to szczególnie czarny. Żywotność tych głowic jest słaba.

0
  • #5 15 Mar 2016 16:55
    Bitels85
    Poziom 24  

Witam, ta głowica jest demontowalna, niestety trzeba zdjąć skaner oraz górną obudowę. Co do wymiany to 150 chyba nie starczy. Zawsze można zdemontować i wrzucić do myjki ultradźwiękowej z odrobiną płynu do udrożnienia.

3
  • #6 30 Mar 2016 10:47
    robert997

Poziom 11  

oczywiście że jest demotowalna sprytny technik nie będzie nawet skanera demontował choć tak będzie łatwiej demontaż głowicy to max 5minut.
    Niestety problem jest z dostępnością takiego cuda i pozostaje jeszcze pytanie czy warto? Dla mnie nie warto choć niektórzy klienci na siłę chcą być szczęśliwi i nakazują takie naprawy ich wybór mój zarobek :)

2
  • #7 06 Kwi 2016 00:34
    ZX-10R
    Poziom 10  

Jako że temat delikatnie odżył to i ja pozwolę sobie na mały "apdejt":

rzeczywiście głowice CN688A są słabe, zarówno na tuszach fabrycznych jak i pirata ulegają zapchaniu (polecam komentarze na forach HP).
    Na ibeju i jego chińskich odpowiednikach można kupić te głowice nowe (mniejszość) lub refurbished czyli regenerowane (większość). Ceny odpowiednio ok. 30-45$ za nowe i ok. 20$ za regenerowane z gwarancją zwrotu kasy jeśliby nie funkcjonowały prawidłowo.

Czy gra jest warta świeczki? Chyba tak. Trudno kupować drukarkę o podobnych parametrach wraz z każdym zużytym kompletem tuszy (ok.1 rok posiadania dla przeciętnego użytkownika). Zwłaszcza że przy obecnym kursie PLN sprzęt o podobnych walorach technologicznych to już nie 280zł, a 400zł. Jeśli więc nasza stara drukarka wymaga tylko wymiany głowicy za te. 150zł, i nie jest zużyta to chyba warto próbować ją ratować.

I aby nie dopuszczać do powtórki sytuacji musi codziennie sobie coś wydrukować w kolorze. W przeciwnym wypadku głowica zaschnie ponownie.

2