Witam.
Celem jest stworzenie programu umożliwiającego komunikację przez UART pomiędzy dwoma mikrokontrolerami ATMEGA 32. Docelowo ma się to odbywać drogą radiową, pierwotnie zostanie to połączone przewodowo. Założenie jest takie, że jeden mikrokontroler ma przesyłać dane, drugi odbierać i działać w określony sposób(transmisja tylko w jednym kierunku). Jak na razie jestem na etapie pisania kodu do nadajnika. Urządzenie nadawcze powinno mieć 6 przycisków, a stan tej klawiatury zostałby zapisywany tablicy 6-cio elementowej(każdy element tablicy odpowiadałby jednemu przyciskowi).
Czy jest możliwe wysłanie poprzez UART tablicy elementów typu int? Czy jest możliwe wykorzystanie funkcji, czy będzie konieczna modyfikacja tego, np. zamiana określonych konfiguracji wciśnięcia przycisków przez funkcje if na określone int-y?
Celem jest stworzenie programu umożliwiającego komunikację przez UART pomiędzy dwoma mikrokontrolerami ATMEGA 32. Docelowo ma się to odbywać drogą radiową, pierwotnie zostanie to połączone przewodowo. Założenie jest takie, że jeden mikrokontroler ma przesyłać dane, drugi odbierać i działać w określony sposób(transmisja tylko w jednym kierunku). Jak na razie jestem na etapie pisania kodu do nadajnika. Urządzenie nadawcze powinno mieć 6 przycisków, a stan tej klawiatury zostałby zapisywany tablicy 6-cio elementowej(każdy element tablicy odpowiadałby jednemu przyciskowi).
Kod: text
Czy jest możliwe wysłanie poprzez UART tablicy elementów typu int? Czy jest możliwe wykorzystanie funkcji
Kod: text