Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik Zofia 2015 - nowa maszyna - bębenek się nie obraca

atomic99 15 Sty 2015 13:54 1929 7
  • #1 15 Sty 2015 13:54
    atomic99
    Poziom 30  

Witam

Kupiłem 12 stycznia maszynę Łucznik Zofia 2015

Dotarła do mnie wczoraj, wieczorem jak żona przyszła z pracy.

Odpakowaliśmy maszynę z kartonu i podjęliśmy próbę zszycia 2 kawałków materiału.

Niestety maszyna tylko dziurkowała materiał a nie szyła.

Po zdjęciu obudowy pod stopką, okazało się że podczas kręcenia, igła się porusza a bębenek stoi w miejscu :(

W załączniku filmik jak to wygląda.

Wysłałem już informacje do Łucznika ale jeszcze nie odpowiedzieli.

Wie ktoś co z tym zrobić ? Może gdzieś jest jakiś włącznik/przełącznik/wihajster :) żeby to zaczęło działać ?

W instrukcji nic nie ma na ten temat specjalnego :(

0 7
  • #2 15 Sty 2015 16:02
    Zbych034
    Poziom 36  

Chwytacz ma się poruszać a nie bębenek

0
  • #3 15 Sty 2015 17:51
    atomic99
    Poziom 30  

No tak chwytak.

Na filmiku widać o co chodzi.

0
  • #4 15 Sty 2015 18:24
    axxx
    Specjalista AGD

Z filmiku wnioskuje,że nie obraca się dolny wałek.Brak przekazania napędu wałka górnego na wałek dolny.Reklamować! Jest przecież gwarancja.

0
  • #5 15 Sty 2015 18:31
    maurycy123
    Warunkowo odblokowany

Jakiś rok temu żona zakupiła Łucznik Ewa. Poszyła 15 min dla sprawdzenia i było OK. Na drugi dzień maszyna przestała szyć. U nas chwytak się poruszał ale miał luz jakieś 45 stopni. Zamiast odsyłać na gwarancję (maszyna miała 2 dni) rozebrałem ją. Okazało się, że chwytak jest blokowany dwoma imbusami. Jeden był całkowicie luźny a drugi delikatnie dokręcony (dlatego się poruszał i miał luz). Po godzinie ustawiania (nie znam się kompletnie na maszynach) i porządnym dokręceniu maszyna od roku pracuje prawidłowo. Wygląda na to, że masz kompletnie luźne mocowanie chwytaka (sprawdź czy możesz nim pokręcić ręką). Może tak jak u nas wystarczy rozebrać, ustawić i porządnie dokręcić. Ewentualnie wysłać na gwarancje.

1
  • #6 15 Sty 2015 19:54
    atomic99
    Poziom 30  

Najwidoczniej tak jest że coś jest nie dokręcone tylko do tamtych elementów nie ma dostępu trzeba rozbierać obudowę co wiąże się z utratą gwarancji, więc się na razie puki jest gwarancja tego nie podejmuję.

Maszyna ma gwarancję "door to door" zadzwonię do serwisu nich mi kuriera zamawiają i zabierają maszynę.

Dzięki za odpowiedzi.

Mam pytanko jak z obsługą serwisową na gwarancji Łuczników ? ? ?

0
  • #7 15 Sty 2015 20:10
    axxx
    Specjalista AGD

Nie wiem,ale w mojej miejscowości miałem taki przypadek,że wszedłem do sklepu zobaczyłem maszynę do szycia i pokręciłem kołem zamachowym takie zboczenie zawodowe stwierdziłem,że maszyna jest uszkodzona.W tej samej chwili sprzedawca mi odpowiedział,że przyjedzie serwisant i to przejrzy.To nie wiem na jakiej zasadzie oni działają.Należy poczytać gwarancję.

0
  • #8 16 Sty 2015 18:17
    atomic99
    Poziom 30  

Odezwali się z serwisu

Maszyna leci na serwis na ich koszt (DHL nr płatnika 1270000)

SZOK że maszyna prosto ze sklepu i nie działa :( poraszka producenta

0