Potrzebuję jak najtańszym sposobem zgrzać dwa płaskowniki aluminiowe o grubości 2 do 3 mm. Zgrzanie w postaci kilku(nastu) punktów na odcinku powiedzmy 2-3cm. Komercyjne zgrzewarki do tego celu kosztują na tyle dużo, że nie biorę ich pod uwagę. Być może się mylę, choć uważam, że najlepsza byłaby do tego zgrzewarka kondensatorowa. Najprawdopodobniej wykonana własnoręcznie. Czy może ktoś już rozwiązał podobny problem?
Jak określić energię konieczną do zgrzania dwóch elementów aluminiowych o grubości powiedzmy 2mm przy średnicy zgrzeiny 2mm? W jednym z tematów znalazłem informację, że potrzeba około 600A/mm² do zgrzewania miedzi, choć w przypadku aluminium byłoby to pewnie ciut mniej. Może 500A/mm²? Zgrzeina o średnicy 2mm miałaby nieco powyżej 3mm² powierzchni, zatem prąd powiedzmy 1500A.
Jak dobrać parametry baterii kondensatorów? Jakiego napięcia użyć? Jakiego użyć tyrystora?
Pozdrawiam.
Jak określić energię konieczną do zgrzania dwóch elementów aluminiowych o grubości powiedzmy 2mm przy średnicy zgrzeiny 2mm? W jednym z tematów znalazłem informację, że potrzeba około 600A/mm² do zgrzewania miedzi, choć w przypadku aluminium byłoby to pewnie ciut mniej. Może 500A/mm²? Zgrzeina o średnicy 2mm miałaby nieco powyżej 3mm² powierzchni, zatem prąd powiedzmy 1500A.
Jak dobrać parametry baterii kondensatorów? Jakiego napięcia użyć? Jakiego użyć tyrystora?
Pozdrawiam.