Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L300 - Przegrzewanie sie procesora

21 Sty 2015 17:43 996 5
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z laptopem mojej dziewczyny - model Tosiba satellite l300. Laptop ma już swoje lata i w sumie od dawna lubił robić się ciepły ale działał bez zarzutu, nie wyłączał się. Ostatnio jednak zaczął się wyłączać po chwili normalnej pracy. Sprawdziłem temperatury - temperatura w ciągu 2 min dochodziła do 100'C i się wyłączał. Rozkręciłem dziada i przeczyściłem. Dodam że w wentylator był tak zapchany że prawie nie dmuchał. Przy okazji rozkręcenia wymieniłem pastę która od nowości nie była ruszana. Po odpaleniu wiatraczek ładnie chodzi, dmucha zimnym/letnim powietrzem a laptop jak się przegrzewał tak dalej dochodzi stopniowo od 50'C do 100'C i pada. Po moim czyszczeniu po prostu trochę dłużej mu to zajmuje. Na płycie głównej nie zauważyłem żadnych nadpaleń, wywalonych kondensatorów ani nic podejrzanego. Procesor i grafa również wyglądały ok.
    Pytanie brzmi czy mogę jeszcze coś zrobić czy dziadek się po prostu przez wielokrotne nagrzewania już kończy?

Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Źle złożyłeś stąd się grzeje, na razie w Planie Zasilania (obok zegarka) w ustawieniach ustaw Zarządzanie energią procesora na jakieś 50%
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Sprawdzić szczelność rurki heatpipe chociażby podgrzewajac jeden koniec zapalniczka po kilku sekundach drugi koniec powinien być bardzo gorący.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Kolega Argennto_1 dobrze prawi. Uszkodzony jest najprawdopodobniej układ chłodzenia - rozszczelniony "heat pipe". Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za pomoc:) Póki co ograniczyłem wydajność procka do 75% i całkiem przyzwoite temperatury trzyma, a dziewczynie obecna wydajność wystarcza do jej potrzeb więc nie będę dalej kombinował na siłę. Jak zacznie się grzać to sprawdzę heatpipe o którym wspominaliście.
    Pozdrawiam:)
  • Poziom 33  
    Chipset, grafika tez będą się przegrzewac.