Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję prostownik/ładowarkę do akumulatorów

Mariko12 23 Sty 2015 17:21 2961 33
  • #31 23 Sty 2015 17:21
    rafbid
    Poziom 32  

Mi się wydaje że najlepszym rozwiązaniem prostownik elektroniczny z ładowaniem podtrzymującym. Sam używam elektronicznego prostownika z Biedroniki marki SENA. Zabawka ma 4.2A ale bez problemu odpalałem traktor C-330 na akumulatorach 165Ah nawet po pietnastu minutach ładowania( bez doładowania to była loteria czy odpali). Obsługuje akumulatory od 4Ah do 100Ah ale spokojnie poradził sobie z akumulatorem 170Ah ładował że trzy dni i przełączył się na podtrzymanie.

bearq napisał:
    Podlaczenie na stale do aku?
    Na podtrzymaniu ładuje impulsami średnie napięcie a akumulatorze 13V a więc bezpieczne
    bearq napisał:
    A bezpieczenstwo
    Dla spokoju można dołożyć bezpiecznik na kablu zasilającym.
    bearq napisał:
    rachunki za prad?
    Miernik poboru energii elektrycznej na podtrzymaniu dla akumulatora 50Ah pokazał pobór 2,9-3,2 wata a dla akumulatora 170Ah 6-8wat.

• #32 23 Sty 2015 18:04
    Mariko12
    Poziom 9  

ale akumulatorry nie są jeszcze stare, mają raptem 4 sezony, 2015 będzie już ich 5 sezonem,

a prostownik potrzebuję, ze względów oczywistych, jak czasem będą słabsze, to wówczas będę miał czym je nałądować,

Jaki polecasz prostownik ? A na jakiej zasadzie działają spawarki z rozruchem ?

• #33 23 Sty 2015 22:44
    bearq
    Poziom 36  

Odpaliles traktor na prostowniku 4A... Jesli akumulatory byly naladowane to pewnie tak. Obsluguje akumulatory do 100Ah a przy 40Ah pewnie sie do niego nie mozna dotknac. Nie wierz w bajki producentow bo ta ladowarka obsluguje aku do 30Ah a przy 40Ah pracuje na granicy swoich mozliwosci. Zostawianie ladowarki podlaczonej do alumulatora jest niedopuszczalne nawet takiej automatycznej. To tylko urzadzenie i to bardzo marnej jakosci.

• #34 23 Sty 2015 22:50
    Mariko12
    Poziom 9  

Mam prostownik jakiś, z ubiegłego wieku, pewnie produkcja PRL, ale już nie ładuje tak jak powinien, dlatego chcę go zmienić na nowy

Szukaj w 5mln produktów