Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP monitoring placu

27 Sty 2015 01:39 2067 10
  • Poziom 6  
    Po pierwsze witam wszystkich. Nie mam za dużego doświadczenia z kamerami IP. Do tej pory zazwyczaj analog. Potrzebuje porady osób doświadczonych o polecenie jakiejś zadowalającej kamery IP. Cena ok 1200 zł. Potrzebuje ich na wymianę w miejsce kamer analogowych. Kamery będą zamocowane na zewnątrz na słupach. Monitoring placu ok. 30m x 50m. Wszędzie puszczona skrętka cat 5e. W nocy plac oświetlany halogenami LED ale jakoś zbyt jasno nie jest niestety dlatego lepiej jak by miały jakiś oświetlacz podczerwieni. Zależy na jak najlepszej jakości zarówno w dzień jak i noc. Z waszego doświadczenia co zakładacie i jak się to spisuje?? Dodam jeszcze ze kamery będą pracować z rejestratorem DVR DNR2016 ndf s w trybie hybrydowym. No chyba ze zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dołożenie rejestratora. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Deamian napisał:
    Po pierwsze witam wszystkich. Nie mam za dużego doświadczenia z kamerami IP. Do tej pory zazwyczaj analog. Potrzebuje porady osób doświadczonych o polecenie jakiejś zadowalającej kamery IP. Cena ok 1200 zł. Potrzebuje ich na wymianę w miejsce kamer analogowych. Kamery będą zamocowane na zewnątrz na słupach. Monitoring placu ok. 30m x 50m. Wszędzie puszczona skrętka cat 5e. W nocy plac oświetlany halogenami LED ale jakoś zbyt jasno nie jest niestety dlatego lepiej jak by miały jakiś oświetlacz podczerwieni. Zależy na jak najlepszej jakości zarówno w dzień jak i noc. Z waszego doświadczenia co zakładacie i jak się to spisuje?? Dodam jeszcze ze kamery będą pracować z rejestratorem DVR DNR2016 ndf s w trybie hybrydowym. No chyba ze zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dołożenie rejestratora. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Po pierwsze sprawdź czy ten rejestrator uciągnie Ci kamerę IP i jaki bitrate max.
    Jeśli chodzi o kamerę, to zainteresuj się modelem DS-2CD2232-I5 z Hika, powiem szczerze za te pieniądze spisuje się rewelacyjnie. Zamontowaliśmy tego już na prawdę sporo i nie ma z nimi problemu.
    Spokojnie zmieści Ci się w budżecie, a i coś ewentualnie na lepszy rejestrator zostanie.

Ewentualnie, z racji tego że teren jest spory, to może budżetowe DS-2CD2032-I, wystarczy Ci pieniędzy na dwie sztuki, będziesz miał lepsze pokrycie terenu.
  • OptexOptex
  • Poziom 6  
    Dzięki wielkie za propozycje :) Zwłaszcza że jestem początkującym na tym forum.
    Co do rejestratora ma takie ustawienia hybrydowe:

Ustawienia hybrydowe:
    16xWD1, 8xWD1/8x720p, 8xWD1/2x1080p/2x720p, 4xWD1/1x1080p/7x720p,
    4x1080p, 1x1080p/8x720p

Więc uciągnąć powinien gdy np wybiorę 8xWD1/2x1080p/2x720p.
    Nigdzie w specyfikacjach nie mogę niestety znaleźć informacji odnośnie bitrate. Ale jeśli jest możliwość 8 kamer 720 p i jednej 1080p to chyba nie może być źle.
    Kamery fajne. Zwłaszcza jeśli piszesz że nie ma z nimi problemów. A da radę z około 15m mniej więcej rozpoznać twarz albo odczytać tablice za ich pomocą??
  • Pomocny post
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Z domyślnym obiektywem 4mm nie ma szans, za szeroki kąt widzenia, a za mała rozdzielczość (nie kwestia kamery, tylko fizyki :))
    Kamera IP monitoring placu Kamera IP monitoring placu

Ale jakbyś zastosował wersję kamery z 6mm obiektywem - to wtedy prawie że tak.

Kamera IP monitoring placu Kamera IP monitoring placu

Ciemnoniebieski stożek to zasięg rozpoznawania twarzy (165pix/metr), cały stożek ma 15 metrów tak jak pytasz.

Moja rada, ustaw jedną kamerę 6mm na miejsce gdzie chcesz mieć rozpoznawanie (brama, wejście itd.) a drugą szerokokątną na resztę terenu.
    Są modele w kopułkach z obiektywem 2.8mm, tam masz prawie 100 stopni przy FullHD.
  • Poziom 6  
    Świetna wizualizacja. Dzięki wielkie. A macie jakieś sprawdzone kamery z wyżej wymienionymi obiektywami?? Albo w ogóle jakieś z regulowanymi obiektywami aby były wszechstronne. Chociaż i tak wielkie dzięki Korgoth za odpowiedzi do tej pory bo już znacznie więcej wiem co mogę uzyskać z IP.
    Jeszcze raz dzięki i Pozdrawiam
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    A nie ma problemu ;)
    Oczywiście masz kamery z regulowanym model DS-2CD2632F-IS.
    Zbiera same dobre recenzje, jedna z lepszych i najbardziej uniwersalnych kamer budżetowych.

EDIT:
    Ewentualnie sprawdź kamery Yudora, jest tam jedna kamera z poprawiona swiatłoczułością. Nieco wykracza poza Twój budżet, ale w nocy wygląda rewelacyjnie!
  • Poziom 21  
    Mi się trafiło 8szt ds2632 które w nocy miały tragiczny obraz(plama na środku obrazu od promiennika podczerwieni nic się z tym nie dało zrobić), zostały na obiekcie tylko dlatego żę klient założył oświetlenie zewnętrzne doświetlając teren i teraz jest żyleta :-). Tak jak Korgoth polecam DS-2CD2232-I5 w kiepsko oświetlonych miejscach sprawują się rewelacyjnie.
  • Poziom 6  
    No oświetlenie zewnętrzne akurat jest. są to halogeny led. Tylko nie wydaje mi się żeby wystarczająco oświetlały. dzięki za opinie. Wyśle że ze dwie takie co polecacie i dwie te tańsze co polecał Korgoth poprawią trochę obraz. Jeśli oczywiście pozostanie stary rejestrator. Dzięki chłopaki :)
  • Poziom 18  
    kolego odnośnie tego rejestratora to na pewno to jest takie oznaczenie jakie podałeś? Zapodaj link do karty katalogowej tego rejestratora bo w sieci tylko są DNR 2016. Pytam się bo musisz pierw zobaczyć jakie protokoły obsługuje ten rejestrator. W CCTV IP niestety tak łatwo nie jest jak było w analogu gdzie kamery "gadały jednym językiem"
  • Poziom 18  
    niestety ale tutaj nie ma żadnej informacji jakie kamery jest w stanie obsłużyć ten rejestrator. wejdź w menu dodawania kamery i zrób zrzut abym mógł coś pomóc.