Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gorenje wa 50120 - Gorenje wa 50120 tłucze się na początku wirowania

pablolinda 03 Lut 2015 17:42 1236 12
  • #1 03 Lut 2015 17:42
    pablolinda
    Poziom 15  

Pralka ma około 9 lat i jest to Gorenje wa 50120. Ostatnimi czasy zaczęła się strasznie tłuc przy starcie przed wirowaniem rozebrałem i nagrałem filmik( Do pralki do filmu włożyłem 3 suche ręczniki ale oczywiście przy normalnym praniu jest podobnie albo i gorzej, bo pralka potrafi wyjść na środek łazienki przy jednym praniu). Intuicja mi podpowiada że może to amortyzatory się zużyły bo wydaje mi się że za doże ma luzy jak się buja na boki co pokazałem na końcu filmu, albo sprężyny się już może wyciągnęły i nie jest teraz taka zwarta jak kiedyś. Czy możecie potwierdzić moje przypuszczenia? A jeśli się potwierdzą moje przypuszczenia to gdzie można kopić takie amorki do tego modelu niestety Google nie wiele podpowiada.

0 12
  • #3 03 Lut 2015 17:55
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Jest wypoziomowana ?

0
  • #5 03 Lut 2015 18:20
    marwud6
    Poziom 17  

Tak. Najlepiej je zdemontować.

Dodano po 15 [minuty]:

Przy okazji sprawdź przeciwagi, czy nie są poluzowane śruby je mocujące.

0
  • #6 03 Lut 2015 19:03
    pablolinda
    Poziom 15  

Niestety bylem na tej stronie i części do tego modelu brak chyaba że przypasował by coś z innego modelu http://north.pl/s/?txtSzukaj=Gorenje+50120&search_type=&search_id= .
    a mam jeszcze jedno pytanie jak odpiąć u góry ten amorek żeby nic nie uszkodzić ? ten biały plastik wyjdzie bez problemu czy ma jakieś zabezpieczenie z tylu którego na zdjęciu nie widać?

0
  • #7 03 Lut 2015 19:25
    marwud6
    Poziom 17  

pablolinda napisał:
    Niestety bylem na tej stronie i części do tego modelu

Najlepiej do nich zadzwoń i zapytaj. Telefon jest podany na stronie.

Dodano po 11 [minuty]:

pablolinda napisał:
    ten biały plastik wyjdzie bez problemu czy ma jakieś zabezpieczenie

Zarówno na górze jak i na dole mocowanie tych amortyzatorów jest jednakowe. Jak na dole już odpiąłeś - to w taki sam sposób zrób na górze.

0
  • #8 03 Lut 2015 19:53
    pablolinda
    Poziom 15  

marwud6 napisał:
    Zarówno na górze jak i na dole mocowanie tych amortyzatorów jest jednakowe. Jak na dole już odpiąłeś - to w taki sam sposób zrób na górze.
    na dole jednak jest inaczej bo jest śruba.

0
  • #9 03 Lut 2015 21:13
    freebsd
    Poziom 34  

Jak przy wyłączonej pralce wkładasz ręce do środka bębna i ruszasz nim (od środka) to słyszysz jakieś hałasy? Wyczuwasz luz?

0
  • #10 03 Lut 2015 22:52
    pablolinda
    Poziom 15  

Jak się rusza bębnem tył przód to słuchać takie klikanie jakby te amorki miały luz poprzeczny przy dolnym mocowaniu . Luzu jako takiego nie wyczułem jutro jak będę rozbierał jeszcze raz żeby sprawdzić te amorki to przy okazji zdejmę pasek i sprawdzę czy łożysko ma jakiś luz.

0
  • #11 04 Lut 2015 00:30
    freebsd
    Poziom 34  

marwud6 napisał:
    Przy okazji sprawdź przeciwagi, czy nie są poluzowane śruby je mocujące.

Dopisuję się do tej rady. Jest w tym modelu przeciwwaga zamontowana "z przodu bębna", czyli na bębnie, poniżej otworu do wkładania ubrań?
    Można się do niej dostać zdejmując dolna część fartucha od strony drzwiczek, po zdjęciu czegoś co zabezpiecza fartuch?

0
  • #12 04 Lut 2015 17:27
    pablolinda
    Poziom 15  

A więc tak dziś wykonałem wszystkie wasze zalecenia. Zajdlem pasek i nie wyczułem luzu na łożysku, przeciwwagi betonowe trzymają się dobrze. Wiec to chyba amorki pytanie tylko na jakiej zasadzie one działają w pralce bo chyba inaczej niż te samochodowe a przynajmniej to moje ponieważ zdjąłem go jak na filmie nie było żadnego oleju i chyba nie powinno go być bo od góry ten amorek jest otwarty, ma otwory po bokach. Chyba że w środku było jakieś uszczelnieni pierścieniowe na tyle silne ze na końcu te otwory nie przeszkadzają w normalnej pracy. Czy potwierdzacie że powinny one nie dawać się tak łatwo ściskać ja na filmie i darzyć po zwolnieniu do maksymalnego rozciągnięcia? Jeśli był olej to wyparował bo niema żadnych plam na spodzie pralki.

0
  • #13 23 Mar 2015 14:11
    pablolinda
    Poziom 15  

Nie odpisywałem dłuższy czas bo byłe trochę czasu zajęty ale pralka już naprawiona i przestała chodzić już jak Żyd po pustym sklepie. Pomogła wymiana amortyzatorów wymieniłem na oryginalne, bo tylko takie pasowały. W zamiennikach o takiej samej wartości nie pasowały otwory więc muszą być oryginalne które sprowadził mi Pan z lokalnego serwisu AGD po 38 zł za sztukę.
    Dziękuje wszystkim za pomoc temat uważam za wyczerpany i do zamknięcia.

1