logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

BananaPI - Niski transfer FTP/SFTP w sieci lokalnej przez Mikrotik bez gigabitowych portów

kasta2 08 Lut 2015 09:33 819 2
REKLAMA
  • #1 14416291
    kasta2
    Poziom 13  
    Posty: 247
    Ocena: 12
    Witam!
    Zastanawia mnie co może być przyczyną wolnych transferów przez FTP lub SFTP? Na obu protokołach mam max 5.5/7 MB. Połączenie w sieci lokalnej miedzy stacjonarnym a BananaPI. Oba komputery mają Gigabitowe porty - z tym że podpięte są pod mikrotika który takowych nie posiada. Czy to może być przyczyną? Co ciekawe transfery z szyfrowaniem lub bez są takie same.
  • REKLAMA
  • #2 14434070
    kolgreen
    Poziom 16  
    Posty: 269
    Pomógł: 11
    Ocena: 240
    Banan ma wpięty dysk czy działa na karcie SD?
    Jaka klasa karty SD?
    Jeśli czyta dane z karty SD to klasa 10 ("najlepsza") ma 80 Mb/s (10 MB/s).

    Jeśli switch niema portów gigabitowych to port gigabitowy w innych urządzeniach na nic się przyda.
  • #3 14440233
    kasta2
    Poziom 13  
    Posty: 247
    Ocena: 12
    kolgreen napisał:
    Banan ma wpięty dysk czy działa na karcie SD?
    Jaka klasa karty SD?
    Jeśli czyta dane z karty SD to klasa 10 ("najlepsza") ma 80 Mb/s (10 MB/s).

    Jeśli switch niema portów gigabitowych to port gigabitowy w innych urządzeniach na nic się przyda.


    Banan na dysku od laptopa. Karta w tym wypadku nie ma znaczenia ale jest to Class 10.

    EDIT: Zmiana ustawień proftp pomogła.
REKLAMA