Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór stacji lutowniczej do 400zł 2015r.

VVojtas10 09 Feb 2015 00:31 2235 8
Tespol
    VVojtas10
    Level 8  
    Witam!
    Na elektrodzie świetnie doradziliście mi przy wyborze multimetru - używam więcej niż zakładałem przed zakupem, większy budżet jednak okazał się trafiony. Mam nadzieję że podobnie będzie ze stacją lutowniczą :)
    Szukam stacji lutowniczej w cenie ok. 400zl, jeśli warto przekroczyć budżet, bo coś niewiele droższego jest znacznie lepsze - dołożę.
    Potrzebuję stacji
    -z zabezpieczeniem ESD
    -o mocy powyżej 70W
    -umożliwiającą pracę z cyną bezołowiową
    -przynajmniej na kilka lat
    -jeśli to możliwe w tej cenie z pomiarem temperatury w grocie
    Zastosowania to konstrukcja własnych układów, naprawa zasilaczy, płyt głównych i modding kart graficznych(OC). Jeśli zapomniałem o czymś ważnym piszcie.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
  • Tespol
  • Tespol
    maz9
    Level 19  
    Praca na bezołowiowej cynie polega na podgrzaniu płyty od dołu do 100C i po osiągnięciu tej temperatury lutowaniu od góry od góry.
    WEP 853AA lub WEP 853AAA Podgrzewacze za małe jeśli chodzi o komputery ale w tej cenie minimum to podgrzewacz za 500 zł 8280 więc się nie zmieścimy. Lepiej żeby był podgrzewacz nawet za mały niż jego brak

filmik z pracy stacją
    https://www.youtube.com/watch?v=oa_0LqUVVmk
    VVojtas10
    Level 8  
    Podoba mi się hot air, tylko tutaj znacznie musiałbym dołożyć. Panowie, co sądzicie, żeby najpierw kupić stację lutowniczą właśnie do około 400zł, a za jakiś czas dokupić podgrzewacz już osobno? Jest sens? Wydaje mi się, że gdybym brał samą stację to do 400zł dostałbym coś całkiem dobrego jak na moje obecne potrzeby.
    miraz890
    Level 12  
    Kupuj osobno, jedno ci sie zepsuje, to nie bedzie tragedii. Na stronie niemieckiego dystrybutora można kupić w miarę tanio stację dobrej marki z wysyłką do polski : http://www.aoyue.eu/ .
    maz9
    Level 19  
    wersje WEP 853aa i WEP 853aaa nie odbiegają nic od normalnych lutownic.
    Cyfrowe sterowanie wszystko na wyświetlaczu łącznie z nawiewem. Takie rzeczy to w lutownicach koło 400zł.
    I tak jak się coś uszkodzi to czy będzie to razem czy osobno to i tak nic za bardzo nie zrobimy na warsztacie. A oszczędność w tym przypadku duża i nie jest ona kosztem jakości
    VVojtas10
    Level 8  
    Panowie ja dorzucę jeszcze od siebie dwie propozycje które znalazłem:
    -Quick 236
    -Toolcraft ST-100D
    Co o nich sądzicie? Jak się mają np. do wyżej wymienionych WEPów? Myślę, że mój budżet jest za mały na Pace, Wellera czy Ersę, więc te marki mogę sobie odpuścić.