Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór stacji lutowniczej do 400zł 2015r.

09 Lut 2015 00:31 1971 8
  • Poziom 7  
    Witam!
    Na elektrodzie świetnie doradziliście mi przy wyborze multimetru - używam więcej niż zakładałem przed zakupem, większy budżet jednak okazał się trafiony. Mam nadzieję że podobnie będzie ze stacją lutowniczą :)
    Szukam stacji lutowniczej w cenie ok. 400zl, jeśli warto przekroczyć budżet, bo coś niewiele droższego jest znacznie lepsze - dołożę.
    Potrzebuję stacji
    -z zabezpieczeniem ESD
    -o mocy powyżej 70W
    -umożliwiającą pracę z cyną bezołowiową
    -przynajmniej na kilka lat
    -jeśli to możliwe w tej cenie z pomiarem temperatury w grocie
    Zastosowania to konstrukcja własnych układów, naprawa zasilaczy, płyt głównych i modding kart graficznych(OC). Jeśli zapomniałem o czymś ważnym piszcie.
    Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 18  
    Praca na bezołowiowej cynie polega na podgrzaniu płyty od dołu do 100C i po osiągnięciu tej temperatury lutowaniu od góry od góry.
    WEP 853AA lub WEP 853AAA Podgrzewacze za małe jeśli chodzi o komputery ale w tej cenie minimum to podgrzewacz za 500 zł 8280 więc się nie zmieścimy. Lepiej żeby był podgrzewacz nawet za mały niż jego brak

filmik z pracy stacją
    https://www.youtube.com/watch?v=oa_0LqUVVmk
  • Poziom 7  
    Podoba mi się hot air, tylko tutaj znacznie musiałbym dołożyć. Panowie, co sądzicie, żeby najpierw kupić stację lutowniczą właśnie do około 400zł, a za jakiś czas dokupić podgrzewacz już osobno? Jest sens? Wydaje mi się, że gdybym brał samą stację to do 400zł dostałbym coś całkiem dobrego jak na moje obecne potrzeby.
  • Poziom 12  
    Kupuj osobno, jedno ci sie zepsuje, to nie bedzie tragedii. Na stronie niemieckiego dystrybutora można kupić w miarę tanio stację dobrej marki z wysyłką do polski : http://www.aoyue.eu/ .
  • Poziom 18  
    wersje WEP 853aa i WEP 853aaa nie odbiegają nic od normalnych lutownic.
    Cyfrowe sterowanie wszystko na wyświetlaczu łącznie z nawiewem. Takie rzeczy to w lutownicach koło 400zł.
    I tak jak się coś uszkodzi to czy będzie to razem czy osobno to i tak nic za bardzo nie zrobimy na warsztacie. A oszczędność w tym przypadku duża i nie jest ona kosztem jakości
  • Poziom 7  
    Panowie ja dorzucę jeszcze od siebie dwie propozycje które znalazłem:
    -Quick 236
    -Toolcraft ST-100D
    Co o nich sądzicie? Jak się mają np. do wyżej wymienionych WEPów? Myślę, że mój budżet jest za mały na Pace, Wellera czy Ersę, więc te marki mogę sobie odpuścić.