Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór stacji lutowniczej do 400zł 2015r.

09 Lut 2015 00:31 1971 8
 • Poziom 7  
  Witam!
  Na elektrodzie świetnie doradziliście mi przy wyborze multimetru - używam więcej niż zakładałem przed zakupem, większy budżet jednak okazał się trafiony. Mam nadzieję że podobnie będzie ze stacją lutowniczą :)
  Szukam stacji lutowniczej w cenie ok. 400zl, jeśli warto przekroczyć budżet, bo coś niewiele droższego jest znacznie lepsze - dołożę.
  Potrzebuję stacji
  -z zabezpieczeniem ESD
  -o mocy powyżej 70W
  -umożliwiającą pracę z cyną bezołowiową
  -przynajmniej na kilka lat
  -jeśli to możliwe w tej cenie z pomiarem temperatury w grocie
  Zastosowania to konstrukcja własnych układów, naprawa zasilaczy, płyt głównych i modding kart graficznych(OC). Jeśli zapomniałem o czymś ważnym piszcie.
  Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Poziom 18  
  Praca na bezołowiowej cynie polega na podgrzaniu płyty od dołu do 100C i po osiągnięciu tej temperatury lutowaniu od góry od góry.
  WEP 853AA lub WEP 853AAA Podgrzewacze za małe jeśli chodzi o komputery ale w tej cenie minimum to podgrzewacz za 500 zł 8280 więc się nie zmieścimy. Lepiej żeby był podgrzewacz nawet za mały niż jego brak

  filmik z pracy stacją
  https://www.youtube.com/watch?v=oa_0LqUVVmk
 • Poziom 7  
  Podoba mi się hot air, tylko tutaj znacznie musiałbym dołożyć. Panowie, co sądzicie, żeby najpierw kupić stację lutowniczą właśnie do około 400zł, a za jakiś czas dokupić podgrzewacz już osobno? Jest sens? Wydaje mi się, że gdybym brał samą stację to do 400zł dostałbym coś całkiem dobrego jak na moje obecne potrzeby.
 • Poziom 12  
  Kupuj osobno, jedno ci sie zepsuje, to nie bedzie tragedii. Na stronie niemieckiego dystrybutora można kupić w miarę tanio stację dobrej marki z wysyłką do polski : http://www.aoyue.eu/ .
 • Poziom 18  
  wersje WEP 853aa i WEP 853aaa nie odbiegają nic od normalnych lutownic.
  Cyfrowe sterowanie wszystko na wyświetlaczu łącznie z nawiewem. Takie rzeczy to w lutownicach koło 400zł.
  I tak jak się coś uszkodzi to czy będzie to razem czy osobno to i tak nic za bardzo nie zrobimy na warsztacie. A oszczędność w tym przypadku duża i nie jest ona kosztem jakości
 • Poziom 7  
  Panowie ja dorzucę jeszcze od siebie dwie propozycje które znalazłem:
  -Quick 236
  -Toolcraft ST-100D
  Co o nich sądzicie? Jak się mają np. do wyżej wymienionych WEPów? Myślę, że mój budżet jest za mały na Pace, Wellera czy Ersę, więc te marki mogę sobie odpuścić.