Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobra pralka Bosch za 1500 zł - jaką kupić ?

11 Lut 2015 12:03 10353 13
  • Poziom 11  
    Witam
    Chciałbym zakupić pralkę do 1500 zł. Początkowo mój wybór padł na Samsunga. Wiele sprzętu mam tego producenta: telewizory, smartfony czy mikrofale. Zadnej awarii do tej pory. Do tego wygląd pralki Samsunga jest najlepszy. Czytając jednak wątki o pralkach najczęściej w przedziale cenowym do 1500 zł polecano pralki Bosch. W statystykach internetowych również najczęsciej kupowaną pralką był Bosch.
    Wszedłem zatem na sklep euro agd (mam go w swojej miejscowosci wiec jest mi najlatwiej) i tam jest .....kilkanascie modeli Boscha. Nie mam pojecia czym się róznią modele o innym symbolu WAB, WLG, WAE...
    Podobno skladane sa w Polsce, i mają dobry serwis ? To prawda?
    Są w miare do naprawienia w razie awarii bo są rozkręcalne ?
    Który model do 1500 zł wybralibyście z wyfiltrowanych i dlaczego ?

http://www.euro.com.pl/pralki,_Bosch,h2,m2:1.bhtml

Jak najlepszy z tych Boschów ma się do Samsung WF70F5EFW2W ?

Bardzo prosze o pomoc i dziekuje odpisujacym.
  • Poziom 10  
    Witam .Przerabiałem temat pralki pół roku temu i wybór padł na samsunga .Przy wyborze pralki kierowałem się tym ,aby pralka w razie awarii dała się rozebrać.Po rozmowie z gościem ,który naprawia pralki dowiedziałem się ,że godne polecenia są pralki LG,SAMSUNG ,oraz niektóre modele BOSCH (te ,które dadzą się rozebrać) i ważne jest też aby pralka posiadała 5 lat gwarancji .Podobno dzisiejszy sprzęt lubi się sypać po trzech ,czterech latach i pięcio letnia gwarancja może się przydać.Moja pralka to SAMSUNG ECO BUBBLE WF60F4E0W0W 1000 obrotów z pięcio letnią gwarancją producenta.Jak na razie śmiga 7 miesięcy ,6 razy w tygodniu bez żadnych problemów.
  • Poziom 22  
    Wszystkie pralki Bosch z serii WAE są produkcji polskiej i mają zbiornik skręcany na śruby. Sam Bosch potwierdza ,że pralki tej serii cieszą się bardzo dużą sprzedażą i stosunkową niską niezawodnością w porównaniu do innych serii.
  • Poziom 11  
    Nie wiem czy kogos zainteresuje opinia laika, ale zakupiłem pralkę Samsung EcoBubble WF70F5ECW2W i mogę o niej trochę napisać niezdecydowanym, oczywiscie na poziomie czysto amatorskim. A więc:
    1. Wygląd zewnętrzny:
    Na żywo model dość duży, zatem warto się zastanowić jak będzie taki "klocek wyglądał" w danym miejscu. Wizualnie super. Pieknie odznaczające się drzwiczki, łądny wizualnie bęben (diamond) który w moim przypadku widac, bardzo fajny kolorostycznie i jakościowo wyświetlacz.

2. Obsługa
    Wydawać by się mogło patrząc na pokrętło i duży wyświetlacz że obsługa będzie dość skomplikowana. Nic bardziej mylnego. Obsługa jest niemal intuicyjna. Pokrętło chodzi idealnie i bardzo precyzyjnie, ekran jakościowo super i bardzo łątwo zmienia się jakiekolwiek opcje. Dodatkowo pralka zapamiętuje ostatnie ustawienie, więc jeśli ktos pierze często w podobnych parametrach to wystarczy wlaczyc i nacisnac start :)
    Zmiana parametrów tez intuicyjna. Kółkiem wybieramy rodzaj prania i dodatkowo przyciskami mozemy modyfikowac opcje tego prania.

3. Działanie.
    Ogolnie nie mam porównania co do innych pralek, bo przed tym samsungiem miałem tylko jedną. Ogólnie pierze cicho. troszkę głośniej robi się podczas wirowania. ja jednak ustawiam sobie wirowanie nie na 1200 obr a na 1000 lub 800. Przy 800 obrotach mniej silnik dostaje po pupie a rzeczy są na tyle suche ze nie zauwazylem roznicy. Pralka fajnie dopiera w niskich temperaturach najwidoczniej dziala technologia eco bubble ( babelki aktywne). Pralka nie skacze, nie wariuje stoi w jednym miejscu i ani drgnie.
    Prze zpierwsze dwa-trzy prania delikatnie rzeczy "pachną" pralką z ktorej wydobywa się specyficzny zapach nowości. Po 3 praniu wszystko juz pachnie jak nalezy.
    Płyn czy proszek jest dokladnie wyplukiwany z podajnika co w poprzedniej pralce bylo udręką, zawsze zostawaly resztki proszku itp. Rownie wkurzające w poprzedniej pracle było to iz w gumach pozostawalo troche wody. W samsungu wody ktora w gumach pozostaje sa sladowe ilosci. Mile zaskoczenie.

Czy kupilbym drugi raz tę pralkę ? Tak. Robi to co powinna, jest bardzo cicha(oprocz wirowania ktore jak to wirowanie troche slychac) i swietnie wygląda. Oprocz tego zalapalem się na bon do rosmanna za 200 zł (przy zakupie pralki) zatem zakup uznaje za udany.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Używaj też programów z użyciem wysokiej temperatury wody, chyba że chcesz grzyba w pralce wyhodować.
  • Poziom 11  
    Dzieki Przemo za rade skorystam. A jak czesto na wysokiej temperaturze przeprac i jaka temperatura wystarczy ?
  • Poziom 22  
    Tak często jest to możliwe - im częściej tym lepiej. Ponadto raz na 3 miesiące polecam włączyć pustą pralkę na program "bawełna 90*C" - bez żadnych detergentów i wsadu, w celu oczyszczenia przewodów i zbiornika.
  • Poziom 11  
    Okej zapamietam. Natomiast celowo podczas prania zmniejszam wirowanie z 1200 obr na 800 (rownie suche wyciagam) i temperature zmniejszam aby nie dobic w rok pralki. Czy dobrze robie ?
  • Poziom 20  
    Względem temperatury,to z oszczędności szklanki zalewasz herbatę chłodniejszą wodą?Pranie ma być wyprane w jak największej temperaturze,jaką tkanina wytrzyma.Dla oszczędności zrezygnuj z palenia ,jeśli palisz lub na obiad zjedz tylko pół kotleta.To będą naprawdę duże oszczędności,a na jednym chłodniejszym praniu
    zaoszczędzisz nie więcej niż 10 groszy.Tak więc nie ma co przesadzać i prać w za niskiej temperaturze.Do wyprania potrzebne jest ;woda,temperatura,czas,ruch i detergent.Jeśli czegoś brakuje ,to nie jest to pranie tylko płukanie lub namaczanie.
  • Poziom 22  
    antekch napisał:
    Względem temperatury,to z oszczędności szklanki zalewasz herbatę chłodniejszą wodą?Pranie ma być wyprane w jak największej temperaturze,jaką tkanina wytrzyma.Dla oszczędności zrezygnuj z palenia ,jeśli palisz lub na obiad zjedz tylko pół kotleta.To będą naprawdę duże oszczędności,a na jednym chłodniejszym praniu
    zaoszczędzisz nie więcej niż 10 groszy.Tak więc nie ma co przesadzać i prać w za niskiej temperaturze.Do wyprania potrzebne jest ;woda,temperatura,czas,ruch i detergent.Jeśli czegoś brakuje ,to nie jest to pranie tylko płukanie lub namaczanie.

Nic dodać ,nic ująć. Dokładnie tak jak kolega mówi.
  • Poziom 11  
    antekch napisał:
    Względem temperatury,to z oszczędności szklanki zalewasz herbatę chłodniejszą wodą?

Szklanka nie kosztuje 1500 czy 2000 zł :) Nie chciałbym aby pralka słuzyła 2 lata tylko z 5. Stąd pomyślałem żeby troszkę wolniej wirowac i mniej ją przegrzewać.
  • Poziom 18  
    Wirowanie to akurat dobry pomysł,łożyska dłużej pożyją ale z obniżaniem temperatur nie ma sensu.
    Odchodząc od tematu...
    Ja tylko powiem do siebie że jeżeli bosch to tylko z Niemiec bo te kupowane w Polsce to bosche tylko z nazwy.
  • Poziom 13  
    RFTiTONSIL napisał:
    Ja tylko powiem do siebie że jeżeli bosch to tylko z Niemiec bo te kupowane w Polsce to bosche tylko z nazwy.

Błędna teoria. Są Bosche robione w DE po 3000zł i mają np. niewymienne łożyska.
    A coś takiego jak standard produkcyjny? Fabryka pod Łodzią i ta w DE niewiele od siebie się różni.
  • Poziom 18  
    Miałem Boscha Maxx Niemieckiego z 2002 roku i modelowo podobnego Boscha Maxx z 2001 Polskiego.Ogólnie zastosowane części w środku są takie same,silnik,pompka,blokada,elektrozawory itp.Obudowa w polskim wygląda jak puszka konserwy,składana całościowo tylko z tylnym dostępem do paska (oczywiście nie mówię o demontowanym foncie)Niemiecka obudowa z grubszej blachy,wytłumiona,Tył demontowany w całości.W polskim boschu zużyte łożyska po rozebraniu bębna inne łożyska niż w niemieckim obie pralki miały taką samą ilość obrotów i układ piorący.Więc są różnice i nie ma co się temu dziwić bo nie każdego stać na pralkę za 3 tyś a polak chciał by boscha i najlepiej jak za darmo...
    Kiedyś bosch (końcówka lat 90) do polski sprzedawał pralki privileg z logiem boscha :D Więc jaki to był bosch?

Jak pralka to dla mnie tylko miele.