Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA D26 - Dymi na czarno

Rzexxnik 13 Lut 2015 09:46 2337 11
  • #1 13 Lut 2015 09:46
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Witam. Mam problem znów z Manem. Samochód dymi na czarno. Do tej pory sprawdziłem pompowtryski u pompiarza na stalo i wszystkie są wręcz idealne. Auto moc ma i idzie jak rakieta. Błędów zero. Recyrkulator sprawdziłem. Siłownik od recyrkulatora zaślepiałem, hamulec górski sprawdziłem. Intercooler również sprawdzony. Czujnik doładowania turbiny wymieniony. Pomocy.

1 11
  • #2 16 Lut 2015 09:45
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Czy to może być coś z głowicą?

0
  • #3 16 Lut 2015 15:18
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Od kiedy w MAN są pompowtryski? :o
    Katalizator drożny? Test rpzpedzania zrobiony?

0
  • #4 16 Lut 2015 21:47
    Rzexxnik
    Poziom 16  

serwis_gh chodzi mi o wtryski- przepraszam. Powiem tak rura przed tłumikiem była odpinana i dumił tak samo. Test rozpedzania nie był robiony.

0
  • #5 17 Lut 2015 08:40
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Wartosci czujników jakie? Nie pokazują nienaturalnych wartosci?
    A bypass turbiny nie otwarty?

0
  • #6 17 Lut 2015 20:54
    Rzexxnik
    Poziom 16  

baypass , co masz na myśli bo chyba nie bardzo wiem o co chodzi.?

0
  • #7 18 Lut 2015 10:55
    svavecone
    Poziom 25  

Przyslona EGR , wtryski , czujnik doladowania .

0
  • #8 18 Lut 2015 13:57
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Czujnik doładowania zalożony nowy, wtryski po regeneracji i ponownym sprawdzeniu. Przesłona EGR działa.

0
  • #9 18 Lut 2015 20:12
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

To, że wtryski są po regeneracji to nie znaczy, że pracują poprawnie - doświadczyłem tego osobiście na własnej skórze. Mówiłem klientowi, że wg mnie wtryski są do dupy i dlatego dymi. Wyciągałem je chyba 4 razy a klient z uporem maniaka woził je wciąż do tego samego zakładu. W końcu sam zadzwoniłem do osoby, która te wtryski naprawiała ale efekt był taki, że facet zwyzywał mnie od gamoni i partaczy i że skoro nie potrafimy sobie poradzić z tym autem to zamiast kolejny raz przywozić wtryskiwacze to niech klient przywiezie mu całe auto. Sobie myślę: "A pies Cię je... - jesteś taki mądry to zrób". Włożyłem te wtryski i wysłałem samochód do niego. Postał 3 dni i pojechał w trasę. Dojechał z Bydgoszczy do obwodnicy trójmiasta i silnik się zatarł. A konkretnie wypaliło dziury w 3 tłokach. Jak myślisz z jakiej przyczyny??

Nie pamiętam już teraz dokładnie ale tamten to też był chyba D26.

A jaka jest procentowa wartość dla zaworu MProp??

0
  • #10 18 Lut 2015 21:25
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jest jeszcze jedna istotna sprawa nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi Kolegi @saron22 regeneracja wtryskiwaczy dla MAN-a nie zawsze jest robiona według charakterystyki ich pracy dla pojazdu MAN a ogólnie, nieliczne zakłady robią to prawidłowo.

1
  • #11 18 Lut 2015 22:20
    Rzexxnik
    Poziom 16  

Zakład, w którym robią mi wtryski, pompy itd mam już od dawna sprawdzony i zawsze robili mi dobrze. Tylko ten raz jest taki jakiś dziwny. Ale jakby wtryski lały to czy nie powinien wyświetlać się jakis błąd?

2
  • #12 18 Lut 2015 23:02
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

saron22 napisał:
    A jaka jest procentowa wartość dla zaworu MProp??

0