Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Movie Maker w Windows 7 da się na tym kiedyś normalnie pracować?

majk@ 20 Feb 2015 02:40 3222 7
    majk@
    Level 9  
    Po batalii jaką stoczyłam, by w ogóle jakkolwiek korzystać z Movie Makera na Windows 7. Gdzie ściągnięta ze strony Microsoftu wersja 16.4.3528.331 na Windows 7, nie otwiera się. Pojawia się komunikat:

Dodam, że sterowniki zaktualizowane itp. Podejrzewam, że mogę mieć coś z kodekami, albo jakieś sterowniki źle zainstalowane:

System:

Karta graficzna:

Kodeki: K-Lite_Codec_Pack_1095_Full

Próbowałam wszelakich sposobów. Nic z tego. Starsza ściągnięta wersja Movie Makera 26. otwierała się, lecz nie dało się pracować na niej bo zaraz się wieszała.

Windows Live Movie Maker wersja 15.4 chodzi, nie wiesza się, gdy projekt jest prosty np: tylko obrazek i muzyka. Przy otwarciu filmów avi: na to by załadowały się i w ogóle otworzyły czeka się bardzo długo, a jak już ruszą, to niestety nic się nie da praktycznie zrobić, bo tną się niemiłosiernie. Choć o dziwo na większość filmów dwa avi załadowały się szybko i się tak nie cięły, mimo, że też były pełnometrażowe.

Nie można też otworzyć projektów zapisanych w rozszerzeniu mswmm. Sam program projekty zapisuje w wlmp .
    Czy istnieje jakaś magiczna możliwość, by otworzyć te starsze projekty? Jeszcze z czasów Windowsa XP i starego Movie Makera (gdzie nawet długie filmy avi ładowały się błyskawicznie, można było szybko pracować i nie było większych problemów z WMM).

Mam to jakoś przekonwertować, jakiś programem?

Co w ogóle mam zrobić by móc normalnie sprawnie pracować na Movie Makerze? Mam jakieś kodeki skopane?
    majk@
    Level 9  
    Też pobierałam stąd, pobierałam też stąd http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/get-movie-maker-download Nie było różnicy.

W pierwszym linku jaki podałeś do przeczytania jest to raczej skierowane dla laptopów, bo pierwszy krok to sprawdzenie aktualnych sterowników video dla poszczególnych laptopów, ja mam stacjonarny komputer. W każdym razie dalej jest napisane by sprawdzić wersję DirectX powinna być 10 lub wyższa, ja mam 11.

A w drugim pisze to samo do czego sama już doszłam, czyli zainstalowanie wcześniejszej wersji Windows Live 2011, gdzie Movie maker działa , ale mi się wiesza przy otwarciu filmu avi i jakiejkolwiek edycji. Zainstalowanie też jakiegoś DriverMax.

Quote:
    Zrób coś z tą kompilacją 7601.
    Jaką kompilacją ?
    jurtur
    Level 19  
    Narzędzie diagnostyczne DirectX podało - System opracyjny:Windows 7...............kompilacja 7601.
    To znaczy, że system jest w trybie testowym.
    Może to być spowodwane n.p brakem podpisu cyfrowego, jakiegoś sterownika.

Dodano po 26 [minuty]:

Jeżeli komunikat : kompilacja 7601 nie pokazuje Ci się w dolnym prawym rogu, to znaczy że system jest w porządku. Przepraszam.
    majk@
    Level 9  
    Oprócz tego napisu w diagnostyce DirectX nigdzie nie jest napisane o kompilacji 7601, bądź trybie testowym.

Wywaliłam całkowicie K-Lite_Codec_Pack, sprawdziłam z ciekawości jak się będzie zachowywał Movie Maker i co się okazało... filmy avi nagle ładują się w dosłownie 2 sekundy i w miarę się program nie tnie, okazuje się, że to wina K-Lite Codec Pack (mają pewnie jakieś kodeki źle skonfigurowane z Movie Makerem)

Wszystko by było już pięknie, tylko brakuje jakiegoś kodeka, bo nie odtwarza mi niektórych mp3 Windows Media Player i Movie Maker.
    Można jakoś sprawdzić jakich kodeków brakuje? Nie chce instalować całych pakietów, bo znowu zaczną się problemy z Movie Makerem itp.