Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra C 1.8 - Nie odpala!

23 Feb 2015 10:37 6375 21
  • Level 12  
    Witam mam problem z Vectra C 2003 1.8 benzyna, nie odpala wymieniłem czujnik wałka rozrządu, cewkę, świece i nic. Błedy jakie pokazuje to P0100, P0443, P0220, P0120, P0110, P0301, P0303. Prąd na cewkę dochodzi, zalewa świece, słychać pompke po przekręceniu kluczyka i nic. Proszę o poradę.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 34  
    Opis błędów prosimy.
  • Level 12  
    P0100- przepływomierz powietrza za wysoki sygnał
    P0443- Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa
    P0220- Czujnik pozycji przepustnicy(TPS) Za niskie napiecie obwodu 2
    P0120 - Czujnik pozycji przepustnicy(TPS) Za wysokie napiecie obwodu 1
    P0110 - Obieg prądowy temperatury powietrza dolotowego - za mocne wejście
    P0303- Wypadanie zapłonu cylinder 3
    P0301- Wypadanie zapłonu cylinder 1
  • Level 43  
    Czy sprawdziłeś:
    -iskrę
    -ciśnienie sprężania
  • Level 12  
    iskry nie ma, ciśnienie sprężania sprawdze.
  • Level 43  
    No jak nie ma iskry to szukaj w parametrach czy widzi obroty.
  • Level 25  
    Ja bym jeszcze sprawdził dokładnie masy w komorze silnika.
  • Level 12  
    Sprężanie po12 na każdym cylindrze.
  • Level 39  
    A ja bym szukał braku zasilania ecu.
  • Level 12  
    Okazało się że był przestawiony rozrząd o 6 ząbków, po ustawieniu rozrządu zapalił ale po zgaszeniu i ponownej próbie odpalenia znowu to samo kreci i nic.
  • Level 15  
    Czujnik położenia wałków nawet gdyby był niesprawny nie spowodowałby braku możliwości odpalenie auta gdyż opelek z uszkodzonym czujnikiem wałków bierze sygnał awaryjny z czujnika położenia wału, kiedy pada czujnik położenia wału (bardzo często z powodu przetarcia izolacji) możesz zapomnieć o odpaleniu auta. jak padnie przepływka efekt ten sam.
  • Level 12  
    Przepływka cały czas była odpięta i auto po ustawieniu rozrządu odpaliło i chodziło idealnie, po zgaszeniu znowu lipa.
  • Level 15  
    A czy sprawdzałeś prace pompki paliwa podczas kręcenia? ściągnąć wężyk i zobaczyć jak podaje, one jak się kończą chodzą jakby nigdy nic, 10 razy odpalisz a potem nic, odpali pojeździsz i znów zgon, tu na pewno bym szukał ja tak miałem, pompka paliwa nie musi umrzeć definitywnie, taka franca :)
  • Level 12  
    Pompkę słychać po przekręceniu kluczyka świece mokre są po każdej próbie odpalenia ale jutro jeszcze to sprawdzę.
  • Level 22  
    rozrząd o 6 ząbków sam z siebie? :) coś jest nie halo, może nie masz klina na którymś kole rozrządu lub wale ?
  • Level 15  
    jeżeli z powodu przerwy w dawkowaniu paliwa nagle szarpło a pasek był nieodpowiednio napięty albo wyciągnięty jak psu j.. to możliwe, tylko ze u kolegi jak widać wszystko stało sie bezobjawowo
  • Level 22  
    AUTOGRZEBOLOG wrote:
    jeżeli z powodu przerwy w dawkowaniu paliwa nagle szarpło a pasek był nieodpowiednio napięty albo wyciągnięty jak psu j.. to możliwe, tylko ze u kolegi jak widać wszystko stało sie bezobjawowo

a to dobre! :)
  • Level 15  
    majsster wrote:
    AUTOGRZEBOLOG wrote:

a to dobre! :)

tylko nie mów że drwisz ;D a jak odpalają pasiaki z pychu to niby coś innego się dzieje? ;)
  • Level 12  
    zmierzyli dzisiaj jeszcze raz ciśnienie i jest lipa jak myślicie czy to podparte zawory?
  • Helpful post
    Level 17  
    Sprawdż ustawienie rozrządu,jak pisał kolega może klin obcięty.
  • Level 12  
    Klin na wale ok, na wałkach rozrządu też ok.
  • Level 12  
    Witam okazało się, że podparte 8 zaworów wydechowych i cztery dolotowe wymiana głowicy załatwiła problem. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.