Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana puszek elektrycznych

kibix 23 Lut 2015 14:45 783 2
  • #1 23 Lut 2015 14:45
    kibix
    Poziom 7  

Witam,
    w starym obiekcie(kurnik) mam problem z oświetleniem.
    Druty aluminiowe które doprowadzają prąd utleniają się przy łączeniach.
    Większość puszek jest tak przykręcona ze bez zniszczenia dekielka nie można się do nich dostać. W puszkach jest dość sporo zapasu drutu.
    Elektryk radzi żeby nie bawić się z naprawianiem tylko od razu całą instalacje wymienić na miedzianą.
    Chciałem zrobić to po najmniejszych kosztach. Oskrobać izolacje i od nowa do rozgałęźników przykręcić. Przedtem było 20 żarówek po 40 wat i instalacja wytrzymała 20 lat. Teraz są ledy to instalacja powinna wytrzymać 2 tyle według mnie. Dodatkowo niektóre puszki i tak są do wymiany bo takich deklów nie dostane.
    Co o tym sądzicie? wymieniać całość?

0 2
  • #2 23 Lut 2015 14:48
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Stare przysłowie mówi: Skąpy traci dwa razy. Zastanów się. Co Ty chcesz oszczędzać? Na czym? Na bezpieczeństwie? Ciekawe, jak kurnik pójdzie z dymem kto Ci wypłaci odszkodowanie? Założę się, że przeglądów okresowych instalacji nie robiłeś dla oszczędności...

Proponuję zapoznanie się z dyskusją w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2990419.html

0
  • #3 24 Lut 2015 05:48
    lechm56
    Moderator

kibix napisał:
    Elektryk radzi żeby nie bawić się z naprawianiem tylko od razu całą instalacje wymienić na miedzianą.

Też tak radzę. Ledy już masz a przewody i nowe puszki to niewielki koszt (robocizna twoja).

0